Obojetnice z dvojky

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
kosta
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28.11.2010, 13:45

Obojetnice z dvojky

Příspěvek od kosta »

Mám takový problém.Ve skříni mám už několik let pěknou dvojku ,ale hlavně ve vývrtu katastrofa. hrozí to znehodnocením při první kontrole.Kamarád mi poradil ,ať z toho nechám udělat obojetnici. Jenže -uvažuji o brokové ráži kal:20 a u kulovou bych si představoval 30-30 win. Myslím ,že by to byla využitelná kombinace.Problém je v tom,že nevím kdo by byl schopen takové hlavně vyrobit a kolik taková práce může vyjít finančně? Hlavně bych potřeboval vědět o nějakém puškaři,který by tu práci udělal opravdu precizně.Nejlépe by mi vyhovovalo někoho z Olomouckého kraje.Viděl jsem už nějaké takové výrobky od puškaře někde od Jičína,ale to byl takový kus železa že se to dalo tak jedině vozit na vozíku po lese. Byla to obojetnice 16/8x57jrs ale ty hlavně vážily tak čtyři kila.Dík za radu-Kosťa.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: dotaz

Příspěvek od losthorizon »

Ahoj!
Asi uplně nejlepší a nejucelenější názor na případnou přestavbu tvé zbraně dostaneš po konzultaci přímo s puškařem - nejlépe osobně, tak aby mohl zbraň vzít do ruky a přesvědčit se, jestli je přestavba vůbec možná (závěr, atd.)... Vím, že poblíž Olomouce funguje puškař Staněk. Osobně ho neznám, jen jsem s ním konzultoval pár věcí po telefonu. Má docela pěkné internetové stránky včetně fotogalerie a ukázek prací. Najdeš zde: http://www.gunmakerstanek.com/

Osobně si myslím, že obojetnice bude vždycky trochu vážit, rozhodně nepočítej s lehoučkou flintičkou...
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: dotaz

Příspěvek od zmijak »

Já mám obojetnici postavenou na baskuli ZP 45 R 16, kdy puškař nechal vyrobit novou objímku monoblok, usadil brokový lauf r 20, kulový 8x57JRS, délka hlavní 58 cm a vysoká šína až dopředu a váží to 3,2kg. Záleží na tom, kdo to dělá. Taková obojetnice od Lepiče, to je jiný kafe. Tam jen hlavňový svazek váží snad přes 3kg a osadí to do baskule R 12 a původních objímek. To už v životě nemůže fungovat a taky nefunguje. Věřte mi, je to z vlastní zkušenosti. Jinak záleží na brokovnici. Z našich ZP to jde díky konstrukci baskule, páč má maticově uložené zápalníky, proto se to z nich staví. Takto řešené byly ještě i staré Tozky.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
kosta
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28.11.2010, 13:45

Re: dotaz

Příspěvek od kosta »

ZDRAVÍM, TAK TAKOVEJ KOPÁČ JSEM PRÁVĚ VIDĚL TAKÉ .KDYŽ JSEM TO VZAL DO RUKY ,TAK JSEM TO NA PRVNÍ POKUS ANI NEODLEPIL OD STOLU. PROSTĚ PUŠKA NA NIC. ALE VIDĚL JSEM MINULÝ TÝDEN KRÁSNOU OBOJETNICI V RÁŽI 20/76,+30-30WIN, A UŽ JSEM ROZHODNUTÝ. MÁ TO JEDEN NÁŠ KOLEGA TADY Z FÓRA ,PARÁDNÍ KOUSEK JAKO SOUPRAVU JEŠTĚ S HLAVNÍ 20/20 KRÁSNÁ LEHOUČKÁ PUŠKA KLAVNĚ OBOJ. ASI TAK 56CM A BROKOVÉ ASI 70CM DLOUHÉ .DĚLAL TO CELÉ PAN BEDŘICH KŘÍŽ Z NEDVĚZÍ OD OLOMOUCE . jÁ HO ZNÁM UŽ Z DŘÍV.DOBY,DĚLAL MI PŘED ASI DESETI LETY PĚKNOU KOZLICI ,KOMPLET VYROBENOU A TAKÉ VELICE LEHKOU 16/16.JE TO TAKOVÝ ZAJÍMAVÝ ATIP,ALE JSEM S NÍ MAX.SPOKOJEN, TAK PLÁNUJI ŽE VYRAZÍM NA NÁVŠTĚVU. DOUFÁM JEN ŽE NEBUDE MÍT TOLIK PRÁCE JAKO TEHDY A ŽE SI NAJDE PRO MNE ČAS.KOSŤA
josefzenisek
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: sob 17.10.2009, 9:24

Re: dotaz

Příspěvek od josefzenisek »

Zdravím Kosťo, pověs do fóra fotku obojetnice od kamaráda 20*30-30. Rád bych se na ní podíval. S 30-30 Winchestrem střílím celoročně. Je to super ráže. Pepa
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: dotaz

Příspěvek od precechtel »

toho člověka, co má od Kříže zmiňovanou obojetnici, dobře znám, akorát si nemohu vzpomenout na jméno. Ale zmiňovanou zbraň jsem viděl, držel v rukách, s p. Křížem o ní sáhodlouze mluvil. Je to velmi pěkná a lehká zbraň, viděl jsem nástřelky na 50 metrů - dírky v terči se dotýkaly, na 100m čisté desítky opakovaně za sebou. Střílí to jak sólo kulovnice. Vím, že p. Kříž si dokumentuje své zdařilé práce, pokusím se majitele přesvědčit, aby sem foto vložil do příslušné nitky. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Jan Polednik
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 05.9.2009, 13:05

Re: dotaz

Příspěvek od Jan Polednik »

Já myslím, že tuším o jakou soupravu se jedná. Vlastní ji kolega, který provozuje myslivost v sousední vesnici. Shodou okolností jsem mu ji minulý týden fotil, takže mám i fotky. Měl jsem možnost si dokonce tou kulí vystřelit a mohu poreferovat, že jsem byl překvapený příjemným, takřka neznatelným zpětným rázem a hlavně tím, že jsem trefil na 100 metrů čistou desítku. Škoda, že jsem si nenafotil ten terč.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hubert
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 138
Registrován: ned 07.10.2007, 18:26
Bydliště: jižní Morava

Re: dotaz

Příspěvek od Hubert »

Na kolik to prosím přijde od p. Kříže?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: dotaz

Příspěvek od rimar77 »

obvykle jsem ke stavěným zbraním skeptický a některé bych nechtěl ani zadarmo viz. např. Lepič Blatná ale tenhle kousek je fakt krásnej, klobouk dolů je radost že se tu ještě vyskytují šikovní puškaři. Ta cena by mne taky zajímala
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: dotaz

Příspěvek od Steyer »

tak to je teda fajnovost. To mě móóć líbit :D
Když jsem četl ty příspěvky nahoře, tak jsem si uvědomil, že když jsem já měl možnost střílet z obojetnice,
tak jsem byl překvapený, jak ta flinta krásně (i z volný ruky) trefuje.
Má ještě někdo takovouto podobnou zkušenost?
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
kosta
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28.11.2010, 13:45

Re: dotaz

Příspěvek od kosta »

Tak koukám na tu Křížovu práci a tedy hledím. takovou flintičku bych si asi bral večer do postele a do lesa bych si vzal ochranku aby mi ji někdo neukrad. Počítám ,ze taková souprava už bude něco stát ale asi bych se nerozmýšlel.Když jsem viděl a držel ten výrobek z Blatný a nemoh jsem jej uzvednout tak a teď když vidím tuto krásku tak smekám. Ta těžká potvora z Blatný stála skoro padesát tisíc bez optiky a bylo to obyč. Brno ZP,tak odhaduji že tato souprava bude tak 90??? Nenech se ukecávat a kápni božskou. Prosím tě aspoň prozraď kolik to váží komplet i s puškohledem a kolik v provedení brokovnice?? Kosťa.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: dotaz

Příspěvek od nimrod nimrod »

Pěkná flinta, to zlato tam je trochu navíc, ale proti gustu. Baskule se jeví z duralu, takže tím bude flinta lehčí, ale...nečekejte že obojetnice nebude nic vážit. Měl jsem v ruce kdysi Sodiu Ferlach r.v. 1926, systém anson-d. v oceli, 16-70/8x57JR přestružená komora z 8x57R360 a musím říct, že i s optikou(6x42) a montáží to vážilo více než má ČZ 584(3,6kg).
Ještě dodám, že soustřel brok- kule nebo brenek- kule se bude měnit a to i výrazně (oproti kozlicím) v závislosti na laboraci nábojů - čili je ideální používat stále stejný typ munice s jakým byl dělán soustřel svazku. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Odpovědět