Napínáček na starý UB

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Napínáček na starý UB

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Zdravím Vás kolegové, mám starý kulobrok UB 7x57R/16 a 16/16, r.v. ppd 1952, model asi 1O4 (vyraženo na baskuli, ZH to opravdu NENÍ). Napínáček tam je ale není štelovatelný. Nejspíš to byla pův. brok. kozlice a s KB hlavněmi se dodělal i napínáček(oba laufy mají v.č.: 1120). Puškař mi jej "zjemnil", ale stále je to moc "tvrdé". Nevíte o nějakem puškaři, který je schopen dát jiný mechanismus, např. z novějšího typu, anebo to předělat? Zbrojovka UB nekomunikuje. Mám ji po výborném kamarádovi, proto ji nechci dát pryč a pořídit si něco jiného. Děkuji.
Charlies1
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 24.11.2009, 21:36

Re: Napínáček na starý UB

Příspěvek od Charlies1 »

Dobrý den, zkuste puškaře Pana Vacka z Kamene u Chotěboře. Řešili jsme podobný problém u starého kulobroku UB 7x57R/12, osadil tam napínáček, který jde naladit šroubkem krásně na jemno. Teď tchán na čekanou s jinou flintou nejde a nemůže si vynachválit. Tel. na pana Vacka - 604889367.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Napínáček na starý UB

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Děkuji za radu, Chotěboř je trošku z ruky, mám rozhozeny sítě po okolí, pokud neseženu zkusím pana Vacka :wink:.
Jen pro zpestření: Odepsali mi z UB, že to není jejich výrobek, určitě se jedná o Brno a na to díly nemají. Tak se znovu podívám na flintu a ze spodu před lučíkem vyraženo ZPS Uherský Brod... :roll:
Uživatelský avatar
xchipsy
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: pát 23.11.2007, 12:07

Re: Napínáček na starý UB

Příspěvek od xchipsy »

Petře, tak to byl úspěch že vám aspoň odepsali, taky mám UB ve stejné ráži a když jsem se dotazovala na možnost dodělání napínáčku (taky tam byl šroubek na "ladění" spouště, ale byl zaletovaný, takže s ním nešlo dělat vůbec nic), vůbec nereagovali.
Nakonec jsme sehnali šikovného puškaře, udělal napínáček, poladil flintu, opravil ulomený kohoutek na lankasterce... Takže nyní spokojenost.
"Když nechceš pomoci, alespoň neubližuj..."
ZKK 601 308Win (Meopta Artemis 3-12x56 RD)
ČZ UB 7x57R/16 (Pentaflex Cazorla 2,5-10x50 PI)
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Napínáček na starý UB

Příspěvek od fesoj »

Možná by to zvládli i v puškařství Kubíček Dolní Dobrouč, okr. UO. Dělá tam otec se synem. Tlf: 731783412. Email: kubicek@email.cz, ale to pro Tebe bude asi taky dost z ruky...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět