BRNO 802

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

BRNO 802

Příspěvek od klouda »

Zdar, chtěl sem se zeptat na váš názor a zkušenosti na novej brněnskej kulobrok (802), Chtěl bych kulobrok a ve hranici do 30 000Kč nic lepšího podle mě neni. Nejvíce se mi líbí kombinace 8x57JRS/12. Díky za názory
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To Klouda:

Myslím že tvůj výběr není vůbec špatný, měl jsem ho v ruce a perfektně mi seděl, konstrukce by měla být kvalitní ale taky jsem slyšel o mouchách spouš»ovýho mechanismu která se ale dá docela lehce odstanit. ráže je super výběr, mě by se ale víc líbyla místo broku 12/70 brok 20/76 to je ale jen maje úchylka pro 20cítku.
Myslím že jsi si dobře vybral a 802 ti bude dobře slou?it.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SEDM »

Přesně tento kulobrok mám 2 měsíce. Dojem zatím takový: zpracování dřeva pouze strojové, chce to dodělat, jinak dřevo velice pěkné. Zpracování kovu na úrovni našich zbraní. Při nastřelování mě celkem příjemně překvapil výkon kulové hlavně, rozptyl na 100m asi 2-3cm, to mohlo být také rukama, nestřílel jsem z nastřelovací stolice. Ulovil jsem zatím jednoho lončáka 35 kg, v ohni (mám ráži 8x57 IRS). Celkově spokojenost, za cenu v Uh.Brodě 21.400,- vřele dopuručuji.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Jo za ty prachy je to dobrý. Jen by to chtělo lepší tvar pažby a hlavně ubrat z předpažbí, ale to jsou staré bolístky "našich" (novodobých) zbraní. :wink: jinak bych šel to něho spíš než do betinsolky. k va?emu výběru ráže není třeba nic dodávat, volil bych stejně 8)
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

Jo jo právě kvůli tomu strojovýmu vzhledu mě odradil, prohlížel sem si ho v Lysý a to předpažbí je strašný, celkově mi přijde že se ta výroba čím dál tim víc přibli?uje ruskému stylu (IZ a podobně maj taky dřeva a ?eleza 20% navíc zbytečně) všechny lepší značky dávaj na zbraně uplně samozřejmě věci jako světlovodný mířidla, takovej ten blaser temení system natahování úderníku, jen u nás je to stále problém...... je to smutný
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

802.1

Příspěvek od SEDM »

A? bude moje nová 800 po úpravě u puškaře pošlu foto, třeba změníte trochu názor.
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

No určitě se rád podívám ale mě právě mrzí že aby to trochu vypadalo tak se to musí nechat dodělat u puškaře.
petru
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 10.7.2007, 13:30
Bydliště: Jičín - Východní Čechy

Kulobrok BO802

Příspěvek od petru »

tento kulobrok jsem se koupil v podnikové prodejně CZUB za výprodejovou cenu 21.500 Kč, v ráži 7x65R/12 . Jsem s touto zbraní velmi spokojen. používám ji jako pracovní a ne jen na reprezentaci a pro parádu. Přesnost je dobrá, jen se musí dát pozor na rychlé opakování dalších výstřelů.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Zbraň si přece kupujeme proto, abychom s ní byli spokojeni a mohli se na ní spolednout... Podle toho, co píšeš, tak sis vybral dobře, já bych každopádně volil stejnou ráži...
Co se týká střelby více ran po sobě, tak to je zále?itost všech kombinovaných hlavní, ale při lovu stejně moc ran po sobě nedá?, takže v tomhle směru bych byl klidnej... Hlavně až se Ti s ní dobře loví... :-)
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

BO 802.3

Příspěvek od TT33 »

Kulobrok BO 802.3 mám ho tři roky, mám podobnou zkušenost, jsem s ním spokojený je přesný, ovšem nastřelovat se musí studený, jinač po vychladnutí jsou zásahy dole... zvyknul jsem si i na ráži 7x65 R, nejprve se střelou S&B SPCE 11,2g dnes Nosler BALLISTIC TIP 150 grs, prostě dobrý s optikou Artemis 2000 1,5-6x42 :lol:
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

máš už tu 800 od puškaře doma?Zajímali by mě ty fotky
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

802.1

Příspěvek od SEDM »

Zatím se zbraní lovím, úprava se plánuje až na příští rok, dokud je zbraň v záruce nechci do ní zasahovat, až bude úprava provedena dám fotky do fóra.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Příspěvek od Hans88Vagus »

A jinak řiká? spokojenost se zbraní?..videl jsem ho jen na fotkach a chtelo by si to ochytat abych posoudil zpracování a taky jak mi padne.Slysel jsem neco o zavadach v zamku ale to byli asi neci zaujati vehementi....
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

re 802

Příspěvek od SEDM »

No jelikož jsem nikdy kulobrok neměl, tak tu byly určité obavy z přesnosti střelby, byl jsem však velice překvapen, při nastřelování na 100m jde do pětikoruny. Broková hlaveň na 25 m většina brokového shluku v terči, neřeším brenek, na to jsem si kulobrok nekupoval, tak jsem to ani nezkoušel. Co se týče zpracování, tak povrchová úprava kovu na běžné úrovni našich zbraní a dřevo strojová úprava, tudí? je ho trochu více, ale to se dá upravit, taky botka pažby je tvrdá a nedrží v rameni, je nutná výměna za měkou. spouš»ové ústrojí a zámky bez problémů, velice dobře se nastavuje napínáček a spouš» je potom krásně jemná. Zatím jsem ulovil kulí 4 kusy a brokem jeden, což je na nějaké závěry málo.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Kulobrok Brno 800

Příspěvek od TT33 »

Pěkná, přesná zbraň, souhlasím, že předpažbí by mohlo být lepší, ale nesouhlasím s přirovnáním k Ruským kulobrokům, kdo měl toho Baikala v ruce, tak ví o čem mluvím... žádné tradice-hrubá kovařina-obrácené spou?tě bez napínáčku a poutek na zbrani... takový kyj z odpovídající doby. Jediné co mají dobré je čokovaná broková hlaveň, to si myslím že dnes by měla být u kulobroku samozřejmost. S-BALL PLASTIK o který je stále zájem se nevyrábí, se SPECIAL SLUGEM S&B ve větším zahrdlení ne?-li 1/4 nic netrefíte a Sabot-slug, který by šel do většího zahrdlení je núměrně drahý... Zbrojovka Brno už není, jaké kulobroky, jednušky a brokovnice řady 800 bude produkovat nástupce se musíme nechat překvapit. Podle mého názoru na ten "východ" a ní?, míří svou kvalitou a produkcí naše munička ve Vla?imi...
Odpovědět