Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Příspěvek od savazka »

Vím, že rukojeť u kulobroku je tvarovaná poněkud jinak, než u kulovnice - tam není nikdy třeba přehmatávat na zadní brokovou spoušť. Ale chci se svým kulobrokem střílet co nejpřesnějí a to na vzdálenosti max do 200m. Trápí mě problém uchopení rukojeti, kdy občas musím posunovat držení, mám pocit, že rukojeť jakoby klouže...zkrátka bych potřeboval mít malíček/prsteník/prostředník na rukojeti chycené více vpředu. Sice to vypadá jako drobnost, ale nervozita při lovu + prostředí lovu + mírně špatné držení zbraně při výstřelu = zásah o xy cm jinam. A 10 - 20 cm jinam už může být dost problém že. Nehledě na to, že při lovecké střelbě nemáte vždy čas třikrát zakládat flintu do ramene pro získání správného úchopu...:)
Zkusmo jsem si podložil prsty na rukojeti složeným kapesníkem a jistota a pevnost úchopu od malíčku po prostředník se výrazně zlepšila. Ještě to zkusím při střelbě, abych měl alespoň hrubou představu, zda to pomůže.
Šlo by tedy u odborníka rukojeť "nějak" odříznout a nově nastavit podle mých představ a tvaru ruky? A to tak abych pohodlně dosáhl i na brokovou spoušť? Já bych řekl že ano a bylo by to určitě lacinější, než komplet nová pažba.

Ps.: Prosím o názory a příspěvky k tématu. Chci vylepšit své držení zbraně a střeleckou pohodu, ne číst domněnky o úrovni mého střeleckého (ne)umění :) Pokud tím získám další bod, abych třebas na 170m trefil srnče přesně na komoru a ne o 10cm vedle přes plecka, stálo by to za to. Že při střelbě figuruje dalších 1000 možných důvodu pro nepřesný zásah vím taky, mě zajímá pouze toto.
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Příspěvek od fesoj »

O úpravě pažby, respektive její pistolové rukojeti, tady kdysi velice zasvěceně psal Figi a měl to i s fotkami, takže se po tom podívej - kdo hledá, ten najde...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Příspěvek od figi »

Něco najdeš tady
viewtopic.php?f=41&t=3644&start=75

U kulobroku jsem to měl také, ale i tak to není perfektní jako u kulovnice, ale zlepšení veliké.

:D
figi
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Příspěvek od savazka »

Díky chlapi, už si vzpomínám, že jsem to tam někdy četl. Je pravda, že rozdíl vzdálenosti mezi prsty a spouští u mojí malorážky a kulobroku jsou dva centimetry. To je hodně. Zjistil jsem, že u kulobroku pak musím mít naprosto jiné držení pro střelbu kulí, abych dosáhl na spoušť. Vlastně to pak pocitově připomíná držení anglické pažby. Nikdy jsem to nezkoumal, ale zkušenosti s lovem i střelbou mi přibývají a nemá cenu stagnovat, když se můžu lepšit že. Čili trénink s malorážkou a trénink s kulobrokem je pro mě vlastně úpně jiná disciplína protože takto cvičím dva úchopy. Dost mě to překvapilo.
Zítra asi brnknu puškařovi jestli je frajer nejen přes železo, ale ai přes pažby. Doma na koleni si flintu mařit nebudu...:)
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nová rukojeť/pažba na kulobrok?

Příspěvek od figi »

Tady to opravdu umí

http://www.pazby.cz/
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Odpovědět