Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

No, já mám Combo také, mám ho od začátku října 2015. Fakticky jedno z prvních v 8x57 JRS v prodeji, na tu prodejnu přišli v první vlně 2 kusy, mám jeden z nich, druhý už byl zamluven.
Aby se neřeklo, že to je jen idylka, tak jsem na měl také závadu a dal jsem si ji opravit k prodejci, jsou i záruční servis. Nejdříve jsem ale komunikoval s CZUB, jejich přístup je otřesný. Připadal jsem si, jako že mi nadávají, jsem rád, že opravu nedělali oni.
Názor na zbraň jsem tu jednou psal, můžete si tedy porovnat, jak se to s časem liší.
Co se mi líbí:
Rozptyl kulové hlavně, to je i s lepší tování municí, než je SB cca 20 mm, přebíjená 15 mm (na středy, vzdálenost 100m). Sedí mi pažba, dobře mi ta zbraň padne, celkem obstojně se mi střílí přes digitál, měl jsem i mám i ergonomicky horší zbraně (měřím 189 cm). Váha je tak akorát. Slušný napínáček (porovnávám s CZ 550). Zpracování kovových částí výborné, dřeva také, ty minimální tolerance mě příjemně překvapily.
Co se mi nelíbí: Pojistka, ta by mohla být výraznější oproti baskuli, není nijak tichá, ale zvěř jsem si ještě nezradil, odjišťuji palcem. Nelíbí se mi vytahovač a jeho způsob funkce, všechny kulové nábojnice mají obroušené hrany rantlu od baskule při zavírání.
Nemohu hodnotit soustřel s jednotnou střelou, já ji nevyužiji, nevíc bych ji použil jen bez optiky, broky také nepoužívám, za ty 3 roky jsem vystřelil 2 brokové rány. Ale hodnocení kulové hlavně vychází z vystřelní min. 160 ran
Při koupi jsem vybíral mezi Combem a komisním Merkelem. Cenový rozdíl tam byl v neprospěch Merkelu, samozřejmě. Pokud pominu věhlas značky, tak jsem neviděl moc rozdílů ve finálním zpracování kovu a dřeva, co se povrchu týká, možná ten Merkel měl sjednocení jemnější. Pravda, Merkel byl ale elegantnější a přesahy dřevo/kov měl menší. Co mě mrzí, že Combo nemá hřbení napínání, ale to jsem za tu cenu ani nečekal, věděl jsem, že je to starší konstrukce, z toho ale také vyplývají jiné vlastnosti v chodu některých částí mechanismu zbraně.
Koupil bych si ho zas? Ano i ne. Já nemyslím, že to špatná zbraň, ale celý problém, obávám se, je v přístupu výrobce k zákazníkovi. Původně jsem si chtěl koupit i Express, ale při jednání výrobce se docela zdráhám. Docela mě mrzí, že je malý výber ráží, dnes bych raději 6,5, nebo 7x57R, ten výběr, to je ta část ne...
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

@Citron: dík za referát
ještě malý dotaz na co si bral kulobrok když brok moc neřkulí vůbec nepoužíváš
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Mám kombinované zbraně rád, kulobroky, ale ještě raději obojetnice, nechtěl jsem tedy a tehdy opakovací kulovnici. Tak nějak "musím" mít doma alespoň jednu kombinovanou.
Kritériem výběru byla kulová hlaveň v 8x57 JRS nebo 6,5x57R (sedmičku v 57R jsem tenkrát nechtěl po zkušenostech ze ZH), ale nepohrdl bych ani 9,3 abych mohl lovit na cca 100m hlavně černou, kulová hlaveň s napínáčkem a dole, pod brokovou. Dalším kritériem byly broky s komorou 70 nebo 76 mm, abych měl z lišky něco jiného než cáry, když přijde blízko.
No, výsledek je takový, že jsem lišku střílel nejblíže na 70m, na vzdálenost pro střelbu z brokové hlavně mi ještě nepřišla a to i v součtu s ostatními zbraněmi. Teď vidím, jak moc jsem byl optimista, když jsem kupoval společně se zbraní 25 ks brokové munice, i těch 10 by mi bylo stačilo.
A po těch pár letech bych zas vybíral jinak....
Naposledy upravil(a) Citron dne čtv 29.11.2018, 23:28, celkem upraveno 1 x.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Georg.H »

dík za odpověď
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

dalas, co se týče hodnocení rozptylu po sobě jdoucích ran, hodnotím stabilitu svazku vůči teplotě. Se sletovaným svazkem ti už druhá rána utíká.
A ten soustřel? Udělám obrázek.

mimochodem, trochu sem se urazil, ale jsem rád, že se zde oživila diskuze :wink:
Naposledy upravil(a) vasil dne pát 30.11.2018, 4:41, celkem upraveno 1 x.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

citron, já to hřbetní napínání nevidím jako výhru. Z hlediska bezpečnosti se tomu asi nedá nic vytknout. Jak se to ale napíná když máš zmrzlé ruce? ...a co se týče hlučnosti, taky musíš mí grif, když jsem v Lysé zkoušel hřbetní napínání na jednušce Sabatti, tak ta západka cinkla jak smrtka na orloji.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

No, já nejsem přesvědčen o tom, že by se měl do oběhu pouštět výrobek, kde je na jeho ovládání potřeba grif, aby fungoval, tak, jak má, resp. podle toho, na co je určen. Pravda, ovládat jsem se to naučil, překážkou to není, ale nedokonalosti mě mírně vadí. Oproti tomu je ta laserová "rytina" nic.
O rozdílu směrem ke zbraním s hřbetním napínáním se zmrzlými prsty nemám tušení, ale myslím si, že když nenatáhnu (neodjistím) zbraň nebo s tím mám problém, tak bych neměl ani střílet, s ohledem na cit v prstech.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Nemůžeme v Čechách udělat flintu kvalitní a za polovic proti Blaseru aj., to je politika a úděl členství v EU.
Já si od nového kulobroku představoval flintičku podobného ražení jako Super Brno, ale štíhlejší, německá pažba s lícnicí, lomená flinta a né rovné prkno, pevný a kvalitně sesazený a sletovaný svazek, zašínovaný atd.
Za současných technologií , strojů a měření není problém udělat kvalitně svazek....
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Honzo, to by se mi taky líbílo. Brno Super je skutečně Super. Takové zadání ale konstruktér Koutný asi nedostal.
Combo je taková VolksBockBuchseFlinte.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

takhle mi to chodí z fabriky, 50m otevřená miřidla, 9,3x74 SB SP285gr / SB slug 12/67
Přílohy
IMG_0282.JPG
IMG_0282.JPG (58.28 KiB) Zobrazeno 6533 x
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Glen »

Vasil, jaký je zpětný ráz u ráže 9,3 , přece jen je to lehký kulobrok.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

Ahoj, trochu to drcne no.. :lol: ale není to nic strašného. Nejhorší je střelba na střelnici, když se do toho předkloníš v sedě, tak tu energii celou vezme na tvrdo tvoje rameno. Ve stoje, nebo z "pirštoku" v pohodě. Po této ráži jsem toužil, tak jsem si jí koupil. Dnes jsem dal cca 10ran s holou, tedy 3kg vážící zbraní a v pohodě.
Klidně bych si koupil ještě jedno Combo, tentokrát v 308w, čistě na denní použití a kvůli široké nabídce střeliva. Nechápu ale proč to nevyrábějí ve více rážích.
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Glen »

Asi mají ve zbrojovce odbyt jen na určité ráže,prostě ekonomika. Já jsem uvažoval o starším ZH 309 v osmičce na naháňky, ale jak vidím ty ceny na huntingu, tak raději časem koupím asi combo.Takže ta 9,3 je šupka říkáš..
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Tak mi střílí obyčejné ZH s kolimátorem. Zkouška po nasunutí kolimátoru, horní kule byla první rána - malé seřízení do černého (vzd.50 m), zkouška eSball Plastik na 30 m. Kule 7x57R/12
Přílohy
IMG_20181007_162533.jpg
IMG_20181007_162533.jpg (37.85 KiB) Zobrazeno 6380 x
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Glen »

No, "obyčejné" ZH. O ZH se traduje že to jsou přesné zbraně. A jak to chodí se Slugem 32g a s Brennekem Classic 31,5 g? Ještě dotaz na kolimátor Oko,vydrží také na 7/ 65 R ?
Odpovědět