Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od josse »

By mě vždycky zajímalo kam vždycky chodíte na ty zaručené informace.
V prodeji je pouze v 30-06 a 308. od března by měl být dostupný v 8x57 JRS a 9,3x74R (teď vznikají vzorky v Brně)
Jakékoli jiné ráže budou pouze na objednávku.
Letované svazky na Brno Combu? Kde termostabilní hlavně a možnost nastavení soustřelu jsou hlavní prodejní argumenty...
Zahrdlení je na průměr 18,3... nejhůře konstruovaná jednotná střela Slug od SB má vodící průměry a osazení od 18,4 do 18,7. Kulobrok má vyšší tlakovou zkoušku a právě tím že má pevné zahrdlení které je nakované tak to vydrží.
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Mira308 »

Takže 7x65R se nedočkám? Psal jsem do zbrojovky, ale zatím bez odpovědi.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Pavel.x »

Na předváděcí akci CZUB jsem ho měl v ruce (ráže 3006) a velikostí vypadá spíš jako dětská hračka :-)
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od josse »

7x65R bude na objednávku ale né běžně na půltě.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Marpie »

Já psal do zbrojovky, kdy bude 8x57JRS a napsali mi, že byla vyrobena ověřovací série která momentálně čeká na schválení zkušebny a asi nejpozději v průběhu května by se měla tato ráže objevit na pultech.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Johny R
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 30.5.2013, 16:23

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Johny R »

Pánové zajděte si do stánku, kupte Myslivost a bude po dohadech. Je tam celkem hezky zpracovaný test. A jestli chcete ušetřit, tak stačí vyhledat stránky CZUB, tam už zbraň taky mají.
Jinak mi, jako spokojenému vlastníkovi B 802, se kombo vcelku líbí, trochu se mi nelíbí (zatím jsem viděl jen fota) baskule, která vypadá jako duralové kousky z Turecka, tak nějak lacině proti nerezu na mé 802, i když v článku stojí že je zbraň celá ocelová :? !
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od josse »

Článek jsem četl, zajímavý ale až příliš dlouhý místy jsem přeskakoval :D
Baskule je ocelová s nyklovaným povrchem který vypadá šedo stříbrně jako dural ale na druhou stranu nerezne takže to beru jako plus oproti klasickému černění které by tam bylo jinak.
myslivec308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 22.1.2015, 14:39

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od myslivec308W »

Od loňského roku jsem začal uvažovat o pořízení této novinky.Jelikož se mi vždy líbily kombinované zbraně,zvláště zn.Blaser,tak po dlouhé době se naší zbrojovce povedl opravdový zdařilý kousek.Nebudu a ani nechci zde porovnávat starší brněnské kulobroky,ale můj názor je ten,že je to posun vpřed,ale mám i výtky,ne tak ke zbrani,ale k postoji naší zbrojovky k reklamní kampani,jestli se vůbec dá hovořit o reklamě.Dostupnost informací o zbrani byla zahalalena informačním šumem již od prvopočátku,když zbraň byla ještě na papíře.Jde vycítit,že lovecké zbraně jsou pouze okrajovou záležitostí zbrojovky CZ,bohužel zisk vojenské divize se podepsal i na dostupnosti tohoto kulobroku.Do dnešního dne na oficiálních stránkách CZUB nenajdete aktuální cenu v ceníku,jen na prodejně,to samé je pokud si chcete pořídit novou zbraň.Pokud není na prodejně v požadovené ráži,tak na její zhotovení čekáte jak na novou škodovku :( ,teď něco málo ke zbrani,za cenu necelých 30 tis.dostanete kvalitně vyrobenou i zpracovanou zbraň,zpočátku jsem nemohl uvěřit váze,jelikož se jedná o ocelový hlavňový svazek,kultivovanost výstřelu(308W) super,jde lovit i z volné ruky,kvalitní ořechové dřevo a né pádlo jako u starších typů :) .Jen je škoda malého výběru ráží,ale to je asi firemním záměrem. :?
Naposledy upravil(a) myslivec308W dne pát 23.1.2015, 16:42, celkem upraveno 1 x.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od michalos »

Podle obrázků opravu nevypadá nijak špatně jen co je pravda...ale já bych teda myslivče308W nikdy nestřílel z jiné hlavně než z ocelové....možná jsi měl na mysli svazek a né hlavně...ty pořád jsou a zůstanou na nějakou dobu vždy ocelové....
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Toma »

Hlavňový svazek jsou komplet sletované hlavně .Michalos má na mysli asi hlavňovou objímku.
Lovec zabíjí jednou ranou.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od michalos »

Respektive baskulu...ta vypadá jak kdyby byla z jiného materiálu...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Zbrojovák »

Jo kombo vypadá dobře a vypadá i vychytaně - porevoluční zkušenost vývoje kozlic Brno je znát. Trochu mě zaráží že:
1) neinovovali napínací mechanismus a lá blaser - s možností napnutí a vypuštění. Zase jen pojistka...
2) přední spoušť má vyšší odpor než zadní (jinak hodnoty 1,4 a 1,8kg nejsou špatné)
3) ta rytina... děs, proč? než toto raděj nic, nebo jen lem- linky a ozdobené šrouby/ čepy (ale to je má profi deformace - rytí beru v potaz jen ruční a precizní)
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
myslivec308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 22.1.2015, 14:39

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od myslivec308W »

Hurááá :D !!!trocha kritiky a už je nová aktualizace webovek CZUB,snad si nechám za ty recenze platit-již se dovíme aktuální cenu. :lol:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Hirc »

mě se to líbí...
- hřbetní natahování mi u kulobroku nechybí. Naopak obyčejná pojistka snáze umožňuje dát hozenou ránu brokem.
- rytina je taková odlehčená; to že se nesnaží vzbudit dojem nóbl rytin za desítky tisíc beru jako plus. Za největší germánský kýčohnus považuju rytiny na levnějších Blaserech

- co mi velmi chybí jsou pořádné sundavací montáže - šína, kolimátor, weaver atd ... které by vizuálně se zbraní ladili

Přeju zbrojovce ať sériová kvalita odpovídá ten zbrani co půjčují na testování; (tj. ne jako 557čkou :roll: )
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Radek01 »

Tady, Frankonia :
http://www.frankonia.de/Bockb%C3%BCchsf ... ryId=63345
ji nabízí již i v 8x57 JRS.
To je již upravená pažba ? Nemáte někdo informaci, zda je někde u nás k prohlédnutí ?
Odpovědět