Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Já mám právě na pernatou brokovou dvojku, ke kulobroku kupuji jen 4 a 4,5 mm broky na lišku a pod., mě 20 brokových nábojů vystačí na hodně, hodně dlouho. Když už bych nahoru střeli i s těmito broky chtěl, tak musím mít čas, abych kulovou vyndal, pokud není, nestřílím.
Ono to je asi v tom posledním odstavci vepsáno...pokud vím, že je na každý způsob lovu pro mě ideální jiná zbraň (jiný typ a ráže) a já si musím vystačit s jednou, se kterou půjde všechno, aleni nic 100% tak, jak si představuji, tak nebudu nikdy spokojen.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Čus,
prosím o radu s hledáním závady, problému. Můj kolega má tento nový kulobrok a má s ním trvale jeden problém. Není to ani tak problém zbraně, ale nejspíš montáže. Na zbrani má originál weaver lištu http://www.czub.cz/cz/lista-weaver-brno-combo.html na které střídá puškohled a nočák. Problém je s tím nočákem, protože po sundání a nandání se rozhodí výškový nástřel - o hodně, na 50m to je kolem 15cm. Puškohled drží nástřel bez problému. Nevím přesně jestli má stejnou montáž na puškohledu a na nočáku, to ještě zjistím. Vše má nové a v záruce, takže to nejspíše dopadne reklamací, ale chtěli bychom zkusit zjistit v čem je problém - třeba pro příště.
Díky za rady.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od gonias »

Odbourat hliníkový a pseudoduralový mezikusy mezi kvalitní montáží a samotným zařízením :!:
Taky jsi nepsal,co ma za montaze na kukrech, jestli to není nějaký blato.
V origo weaveru bych problém neviděl, na denim ma asi kvalitní a na noční dal dodávanou s nočákem a tam bude kámen úrazu.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Jaké má přesně montáže nevím, ale zítra k němu skočím a zjistím to. Díky za nasměrování.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Tak montáže jsou stejné pro puškohled i nočák, konkrétně jsou to tyhle:
http://www.kozap.cz/zbozi/1658/73-mont- ... t-m-2-d-l/
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od gonias »

Já bych je nekoupil.
S tím yukonem se to musí někde hýbat.
15cm/50m je teda dost.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Reno »

Už nás tu víc na fóru napsalo něco ve smyslu: Aby u montáží typu weaver / picatinny i při sundavání a nandavání optiky držel nástřel, musí být dodrženy tři základní podmínky: Kvalitní lišta, kvalitní kroužky a pořád stejný způsob usazování + upínání optiky. Pokud je něco z toho špatně, nástřel se po sundání a nandání optiky mění, což filozofii weaveru naprosto znehodnocuje. Já osobně nemám se značkou Kozap dobré zkušenosti, ale jsou i tací, kterým slouží bez závad (klikaři :D ). Těch 15 cm na 50 m je opravdu moc, s tím ani "hromadový sniper" na svých chabých 35 - 40 m netrefí lišku. V tomto konkrétním případě bych to tipoval na špatnou souosost kroužků - jejich základny nebudou vůči sobě v rovině, ale trochu do kolébky. Pak stačí montáž dotáhnout jinou silou, nebo dokonce jednotlivé kroužky utáhnout v opačném pořadí, a posun nástřelu je na světě.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

No a co s tím teda zkusit? Nějakou jednodílnou montáž? Nebo prostě jen jinou? On je bohužel právě ten "hromadový sniper", teorie střelby není jeho silná stránka.... Ten kulobrok kupoval právě pro to, aby mohl používat různou optiku - puškohled, nočák a pevná mířidla. Navíc s výhledem do budoucna na nákup kulového svazku.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od poli »

Klidně dvojdílnou, ale ne Kozap nebo nějakou čínu. Ony lepší kroužky začínají tak na 3 - 4 a montáže tak na 5 tisících.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

když jsem chtěl také přehazovat na kvéru optiky, bylo mi hodně doporučováno použít tyto kroužky

http://www.gunner.cz/cs/p-1779-leupold- ... rettyPhoto
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Ok, něco zkusíme.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

S přehazováním jsem měl problém také. NV drželo +- nástřel a optika si chodila kam chtěla, obojí na montáži Innomount, proč to dělalo nevím, asi jsem měl tu na optiku špatně nastavenou. Vyřešil jsem to tak, že jsem se naučil střílet přes otevřená mířidla. Jistě, přesnost optiky to nemá, přecejen Včková mířidla jsou něco jiného, ale dosáháhnu rozptylu do 8cm 100m max, dá se ale i polovina.
Od té doby nejsem příznivcem přehazování, pokud to není naprosto nutné, teď mi leží montáž a optika ve skříni. O originální liště a kroužcích jsem také přemýšlel, ale ta lišta se mi nelíbí, mou důvěru nezískala. Pokud bych šel do kroužků, tak dle recenzí Leupold by neměly být špatné.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
tondaa
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 24.2.2013, 15:31
Bydliště: olomoucko

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od tondaa »

pánové, snad nejsem příliž ott, ale -pokud dám prachy za nočák, snad si zaslouží i svoje kroužky. Kde je úspora, pokud to nechodí ...a opačně - přehodit komplet je chvilka, proti trápení s nejistotou kam to dneska padne
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od petjan »

Já dal na Yukona kroužky od Odeonu, protože kroužky od Leupoldu byly nízké cirka o jeden milimetr, Ty kroužky od Odeonu jsou ocelové, ale musel jsem je zabrousit pastou. Nástřel to drží beze změny. To zabroušení je ale u těchto kroužků důležité.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

tondaa píše:pánové, snad nejsem příliž ott, ale -pokud dám prachy za nočák, snad si zaslouží i svoje kroužky. Kde je úspora, pokud to nechodí ...a opačně - přehodit komplet je chvilka, proti trápení s nejistotou kam to dneska padne
Však on má na nočáku svoje kroužky, stejné jako na puškohledu.
Odpovědět