Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od ridgeback »

Mně se to líbí a sedí mi to.
Jen moc nevěřím tomu štelování soustřelu na ústí. Nevím, zda tam pak nedochází ke pnutí kulové hlavně a právě toho držení nástřelu. Pnutí brokové hlavně je asi celkem jedno.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Radek01 »

Moje Combo v 8 JRS nemá problém. Soustřel hlavní, rozptyl kulové i nástřel je OK. Pravda, zatím okolo 50 + 50 střel.
http://www.myslivost-lovectvi.cz/diskuz ... ombo:3114/
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Combo mám v 8x57 JRS od října, nastříleno cca 80 ran. První na něm byla Meopta 7x50 se silným T a teď je na něm Yukon Photon. Nástřel drží bez problémů, jak s optikou tak s digitálem, který mám na sundavací montáži Innomount, používám to jako flintu na běžné nošení do lesa, žádná trzorovka. Následující údaje jsou na vzádlenosti 100m.
Na střelnici střílím přebité Hornady SP RN nebo naše SB SPCE. Soustřel je obvykle do 25mm na středy ze studené hlavně. Posledně jsem střílel po dvou ranách s dvouminutovou přestávkou a SPCE od sebe středy 15 mm a Hornady 10 mm na středy a takové výkony jsou konstatní i s Photonem, teď v úterý jsem nastřílel skupinku 4 ran SPCE do obdélníku 10x25 mm na středy. Cílem byl obdélníček 24x24mm (2x2 malé záslepky).
Přes pevná mířidla jsem dal 2 rány, cílem bylo kolečko s průměrem 8 cm, chodí to 6 cm do leva, výškově na střed, vzdálenost středů 20mm.
Brokovou jsem s jednotnou nezkoušel, to mám v plánu na léto. Je pravda, že to není zbraň na střelbu na velké vzdálenosti, ale s těmito výkony to do 150 m bohatě stačí, mám to jako pracovní flintu. Vybíral jsem mezi bazarovým Merkelem a tímto, rozdíly ve zpracování tam byly, ale ne zas tak markantní, jak jsem čekal. Je škoda, že to nemá hřbetní napínání. Brno Super to není, ale z mého pohledu to není za ty peníze špatná kombinovaná zbraň.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

Citron> nevím sice, jak definuješ "velké vzdálenosti" což je termín, pod kterým si různí lidé představí různé věci, nicméně pokud správně chápu, dokážeš se s flintou dostat do 10mm a do MOA vždycky, s tím už při loveckých požadavcích na přesnost přeci jen někam dosáhneš, ne?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

BwanaHunter> Pro mě je s mýma zbraněma velká vdálenost nad 300m, mám jen zlamovací zbraně.
Do MOA se dostanu, to je pravda, ale limitem zde je to, že můžu střílet přes otevřená mířidla, nebo přes Yukon Photon. I přes to, že je to 6,5 zvětšení, tak je bod velikosti těsně pod MOA a rozlišení dispeje dost problematické, je to do těch 200m, dál ne, mluvíme li o lišce, na sele a lončáka to pořád ještě dostatečné. Ostatní spárkatou hodmám střílet úřes otevřená. Pravdou je to, že i když do papíru dokážu na 100 m tohle, tak dál nerad střílím, ale hodlám se to lépe naučit na oněch 200m.
Na pracovní flintu za ty peníze je to ale spousta docela rozumné muziky.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Petr1970 »

a jak u toho hodnotíš pojistku-odjištování? prostě tu tichou práci po nabití? když říkáš že to nemá hřbetní napínání...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Pojistka, no, to je tedy věc. Když na to nemyslím a rychle to odjistím, je to docela hlasité cvaknutí. Když ji zmáčknu a pomalu posouvám vpřed, je hluk výrazně menší, ale 100% tiché to není. Přiznávám, že u nové zbraně to bylo horší, postupně se to zlepšilo. Pojistka je u téhle zbraně ta černá tečka na kráse, lehce mi to na ní vadí. To hřbetní napínání u Merkelu bylo tiché, tohle je hlučnější. A pitomost je také samotná "páčka" pojsitky, je nízká, jako je na brokovnicích. Sice dobře umístěná, ale hůře manipulovatelná, umím si to představit i jinak, například jako přepínání hlavní na starých trojácích Sauer.
Ještě jsem zapomněl na spouště. Napínaček na přední tvrdší, než jsem z ostatních zbraní zvyklý, bez chodu - okamžitý výstřel, bez možnosti štelování uživatelem (dle návodu). (Zde srovnávám s výrazně lepším napínáčkem na Ztku, který byl krásně seřiditelný). Bez něj relativně krátký chod, nejdřív malý odpor, pak skokové zvýšení a okamžitý výstřel. Zadní spoušť překvapivě malý odpor, ale dlouhý rovnoměrný chod, je jak dělaná na vložnou hlaveň nebo na kulovou kozlici.

Faktem je ale to, že jsem měl v ruce 2 Effekty a ani jeden nebyl tak dobře slícovaný jako Combo, ani jeden nechodil tak hladce, jako tohle a ani jeden tak dobře nestřílel.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Petr1970 »

hm, takže to asi nebude nic pro mě...líbí se mi ta nízká baskule a výběr "ráží"..(za ty prachy).. ale jestli to má takovouhle pojistku a spouště.. tak to radši nee
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Chce to vyzkoušet na prodejně. Né že by se mi všecko líbilo, ale s tím, co se mi nelíbí se mi povedlo sžít. Co se mechanismu týká, dost bych se divil, kdyby CZUB dokázala vyrábět všechny zbraně stejné, nebo alespoň hodně podobné.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

Tak jsem měl na zbrani závadu. Při výstřelu z brokové hlavně šla i kule, šlupka to tedy byla pořádná. Opraveno za 3 týdny v rámci záruky v jedné z Gold prodejen CZUB (kupoval jsem ji tam), tam to bylo naprosto bez potíží. Zkoušel jsem o tom komunikovat i se samotnou zbrojovkou, ale tam byla domluva katastrofální.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Leon »

Tak to je dost vo hubu z toho už bych nevystřelil :?
CZ 550 american 308win.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od fanda2 »

Jak to tak čtu tak nic moc ten zázrak jo a citrone ten nočák tam máš na těch 200m jo ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Reno »

Úvodem bych poznamenal, že je třeba vážit si těch z praktických uživatelů kulobroku Brno Combo, kteří tady upřímně napíší o problémech, které se zbraní měli, místo toho, aby ji tu například neustále pokrytecky vychvalovali a zatím ji v tichosti prodali... Jinak ač Combo vypadalo velmi nadějně, tak na to, jak krátkou dobu se prodává, se jich v různých inzercích objevuje podezřele hodně, ale jaký je celkový poměr spokojených / nespokojených vlastníků, to samozřejmě netuším. Možná jsou to jen občasné excesy ve výrobě + výstupní kontrole, ale stejně... Já osobně zatím slyšel o dvou případech problémů s přesností - že by nedržel hlavňový svazek? Ale na to přijdou jen ti, co střílí na větší vzdálenosti, "hromadový sniper" si toho na těch svých 30 - 40ti metrech ani nevšimne. Ovšem ta Citronova závada, kdy s brokovým výstřelem svévolně spustila i kule, je fakt mazec. :? Při představě, že někde na louce střelím 4mm broky po lišce a ona mi zároveň s tím někam odcestuje i "včelka" s dostřelem několika kilometrů, se mi ježí vlasy. :cry: Já osobně bych navzdory opravě této konkrétní zbrani už asi nikdy plně nevěřil...
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Citron »

1. Mám 2 sunadavací a zastamdací montáže, jedna na optiku, druhá na Photona.
2. Já s přesností problémy nemám, já jsem ani nedoufal, že by to mohlo střílet tak dobře, jak to střílí. Nástřel drží, soustřely konstatní, dnes již zkušenost po 120 kulovývh ranách. (V kontextu tohoto fora to moc není, ale pro některé je to také dávka střeliva na 20 let, ale je pravda, že se to také může změnit a spokojenost se změní na rozladění po několika dalších ranách.)Obzlváště po zkušenostech s jinými zbraněmi od této zbrojovky a se střelivem naší muničky, i některých ostatních.
3. Ta závada mě nepotěšila, jistě ne, spíš jsem rád, že to zbraň a hlavně všichni kolem přežili bez následků. Mají to dobře spočítané, nicméně aby se to opakovalo, to opravdu nechci. Já se té zbraně zbavit nechci, ale při opakování ji budu reklamovat s tím, že chci zpět peníze a už si jiné Combo nekoupím.
4. K čemu je jaká zbraň určena je věc názoru. Já kombinované zbraně považuji za věc, která je primárně na lov "na blízko", nepřijde mi, že lůžkový závěr a spojení dvou hlavní má ambice na střelbu dál, takže ten slušný soustřel beru jako bonus, který je možno využít.
Ani ve snu by mě ani nepadlo střelit i se spolehlivou kombinovanou zbraní brokem směrem nahoru (pokud není každý mechanismus zvlášť jako u některých dvojáků), když je v kulové hlavni náboj, že se to nepokazilo před tím neznamená, že se to nepokazí teď, i když k tomu mám důvěru. Riziko se musí brát v úvahu vždy a zrovna tohle je pro mě nepřijatelné. Na střelbu směrem vzůhru mám brokovnici. Pokud střílím, musím vidět i na místo, kam předpokládám dopad střely, tím minimalizuji rizko toho, že když poletí obé, tak o kus dál něco zasáhnu.

S odstupem času, tedy roku, co to mám, kdy to bylo koupeno jako pracovní, abych si zbytečně neničil troják a měl na co namontovat moderní optiku nebo noční kukr, bych to viděl takto:
1. Ani omylem to nedosahuje kvality Blaseru, Merkelu a pod, to nemůže po té zbrani při rozdílech ceny nikdo chtít, také to nemá moderní konstrukční prvky jako např. hřbetní napínání.
2. Jistě to kvalitou zpracování předčí podobné levnější zbraně z Ruska.
3. Váha kolem 3 kg bez montáže je příjemná, nosí a ovládá se mi to lépe než ZH, které jsem také měl.
4. Konkrétně ta moje zbraň, abychom se vyhli paušalizování, střílí překvapivě dobře.
5. Jistý pokrok oproti ZH to je, ale zázraky se nedějí ani v případě Comba.
Svou práci to odvede, jako pracovní flinta tam, kde mohu narazit na lišku nebo na kunu na krátkou vzdálenost je to pro mě perfektní. Není to zbraň zvučného jmena na chlubení se. A pokdu někdo čeká, že to je univerzální zbaň na vše, tak se velmi pravděpodobně mýlí.
A kde je zakopaný pes? Mně se konečně po čase povedlo si koupit něco, co přesně sedí k účelu, pro který to mám a splnilo to všechna kritéria, co jsem měl daná. Před tím jsem měl hodně zbraní, co nesedly a byly prodány. Takže pokud to někomu nesedlo, protože to není to v reálu chtěl a a očekával, tak se jisté míře rozladění nedivím. Když jdu lovit jiným způsobem nebo jinou zvěř, než na kterou jsem si to koupil, tak beru jinou zbraň. A v té možnosti výběru to nejspíš bude. Proto jsem spokojen, a netvrdím, že ostatní budou také a já navždy.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od pufr »

Citrone, perfektní zpráva zkušeného uživatele s nadhledem :!:

Osobně nejsem právě "kulobrokový typ", za celá léta jsem užíval jednu obojetnici od Nowotného s H&H zámky, lankasterový kulobrok G. Tichý a nyní z těch kombinovaných opět lakasterový toják S&S 11,15x65R, ale tak vzorově opatrný jako ty jsem nikdy nebyl:
Citron píše:Ani ve snu by mě ani nepadlo střelit i se spolehlivou kombinovanou zbraní brokem směrem nahoru (pokud není každý mechanismus zvlášť jako u některých dvojáků), když je v kulové hlavni náboj
Když už se s tou brokovou hlavní tahám, tak chci mít možnost vystřelit kamkoli ve směru bezpečném pro brokovou ránu.
Ale jak píšeš, z jedné závady nemůžeme usuzovat na vlastnosti celé produkce daného typu zbraně!
Pufr
Odpovědět