Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Zbrojovák »

Ale jo, není to pohledově a koncepčně špatné - myslím že se ujme - dát tomu možnost hřbetního napínání a vyrobit k tomu model lehké vložné kulové hlavně (dlouhé po ústí) v různých rážích, možnost doplnění štechru i na zadní spoušť - flinta je lehká, čili by na to měla - aby se z ní dal doplněním vložné hlavně udělat bergštuc nebo kulová kozlice. To by nebyl špatný koncept. Dizajn bych pozměnil jen v tom, že zdobení bych nedělal vůbec (jen ruční v různých třídách - jako třeba Merkel nebo Krieghoff) a nabídl více povrchovek na baskuli, třeba černění, mramorování, šedý NiT. Tím by neřekli jen to A ale i to B... :wink: to by byla moje idea.
A kdybych si ji pořídil, asi bych to tak nějak podobně úpravou řešil.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Hirc »

na IWA jsem si s ní hrál a zanechala velmi dobrý dojem - lehká, výborná pažba. Především mě zaujalo rozložení spouští, přední-kulová je oproti jiným kulobrokům více vzadu, takže není nutno natahovat prst - zvláště pro drobné ruce je to výrazně pohodlnější než kulobrok od Blaseru nebo Steyeru (ostatní jsem ten den nezkoušel). Navíc ta klasická pojistka - pro hozenou ránu mnohem vhodnější než hřbetní natahování.

Ještě by mohli udělat ve stejném stylu pořádnou jednušku :idea:
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od BwanaHunter »

Hirc> tady je krasne videt, jak silne individualni je vnimani techhle veci, a jak sdilena reference tezko muze fungovat. Taky jsem ji mel v ruce a vadily mi zejmena dve veci - me nesedici ohavna pazba, a ta laserova pseudorytina. Des. Pomijim tedy muj pocit "forovosti", kdyz jsem to otevrel a mel pcit, ze to nemuze nic vydrzet, ty objimky, haky, a tak. Ale to je zrejme jen moje neduvera k modernim konstrukcnim postupum. SM Duett je na tom podobne a stoji nasobne vic. Hrbetni pojistka pro me taky ok, a ruce mam velky, prsty dlouhy, takze s tou spousti to logicky nemuzeme citit stejne....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
zmijak
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 27.10.2010, 9:25

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od zmijak »

Tak to mám podobné pocity jako BwanaHunter. Sám mám dvě obojetnice, takže jsem fanda kombinovaných zbraní, i když mám všechny zbraně jen s laufama vedle sebe. Když jsem vzal do ruky nové Combo, byl jsem nadšený hmotností, solidní zpracování, svazek svými proporcemi, provedením a šínou na optiku 11 mm řekl bych obšlehnutý Haenel, taky dobré, ale ta pažba je hrozná. Stejně tak spouště posazené hodně dozadu k pistolové rukojeti, prostě mi nesedla.
Obojetnice P.Soukup Podlesí 8x57JRS,20/76,
Obojetnice Thiele Teplice 9,3x72R, 16/65
ZKM 451
dvojka ZP 147 12/70
dvojka Belgie 16/65
ČZ vz. 50, ČZ vz. 52
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od ramo »

Nazdar. Máte nové postřehy a zkušenosti z praxe s Brno Combo??? :(
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Reno »

Zbrojovák píše:Ale jo, není to pohledově a koncepčně špatné - myslím že se ujme - dát tomu možnost hřbetního napínání a vyrobit k tomu model lehké vložné kulové hlavně (dlouhé po ústí) v různých rážích, možnost doplnění štechru i na zadní spoušť - flinta je lehká, čili by na to měla - aby se z ní dal doplněním vložné hlavně udělat bergštuc nebo kulová kozlice. To by nebyl špatný koncept. Dizajn bych pozměnil jen v tom, že zdobení bych nedělal vůbec (jen ruční v různých třídách - jako třeba Merkel nebo Krieghoff) a nabídl více povrchovek na baskuli, třeba černění, mramorování, šedý NiT. Tím by neřekli jen to A ale i to B... :wink: to by byla moje idea.
A kdybych si ji pořídil, asi bych to tak nějak podobně úpravou řešil.
S tou případnou možností volby hřbetního napínání bych to sice v kontextu se standardní flexibilitou CZUB moc růžově neviděl, ale alespoň nějaké varianty s černěnou, nebo tmavošedou baskulí, bychom se snad dočkat mohli. Ta jejich světlá baskule je totiž v mém případě to jediné, co se mi na celé této zbrani bytostně nelíbí. Chci nenápadnou zbraň na šoulání lesem a ne nějaké pozlátko pro vysedávání v kazatelně či na společné akce. Jinak už by mě svrběly prsty si kulobrok Brno Combo také pořídit, pochopitelně v nějaké z ráží s rantlem (zvažoval bych 7x65R vs 8x57JRS). Jinak v ceně, jakou nasadili, bude myslím Brno Combo dobře prodejné, např. oproti kulobroku Haenel Jaeger 8.10 má příznivější cenu a ocelovou baskuli, přičemž hmotnost stále zůstává příznivá. Podle informací z různých prodejen se Combo i v těch dle mého názoru pro lůžkový závěr ne zrovna ideálních rážích .380 Winchester a .30-06 Springfield prodává docela dobře. Co se týče vložné kulové hlavně, tak jestli se nepletu, ke Combu by se měl v budoucnu na zakázku (kvůli dopasování na konkrétní zbraň) dělat výměnný svazek - kulová kozlice, čímž by to bylo vyřešené. Dokonce by prý mělo být možné i použítí rozdílných ráží, avšak s podobnou balistikou (traektorie). Tedy i Bergstutz. No uvidíme, co ukáže čas. Pokud jsou použité materiály dostatečně kvalitní, zbraně se nebudou sypat a bude držet nástřel, tak asi torzo někdejší Zbrojovky Brno po delší době konečně vypustilo něco povedeného. :)
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Radek01 »

Věřím, že bude stát za to. Rád si ho pořídím. Čekám na JRS.
myslivec308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 22.1.2015, 14:39

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od myslivec308W »

V letošním roce jsem si pořídil tenhle kulobrok v ráži 308W/12.Již v loňském roce si ho ve stejné ráži pořídil i můj dobrý myslivecký kamarád,takže jsem měl možnost delší dobu zkoušet nejen při lovu,ale i na střelnici.Nikdy jsem nevěřil pouze článkům v odborných časopisech, ale musím uznat, že většina publikovaných informací byla a je pravdivá.Kulobrok je lehoučký a rád ho používám na šoulačky i na čekanou v kazatelně a jelikož je krátký a lze lovit i v opravdu málo prostorných kazatelnách.Střílet se dá i z volné ruky,zpětný ráz vyloženě zanedbatelný,brokový lauf kryje velice slušně,zatím jsem já i kamarád velice spokojen, velice dobrý poměr kvalita,cena i využití.
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Radek01 »

Radek01 píše:Věřím, že bude stát za to. Rád si ho pořídím. Čekám na JRS.
Tak prý podzim/zima ... [info 1.7. podniková prodejna UB]
kodyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: ned 30.5.2010, 15:17

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od kodyz »

Tak se mi to čekání na Brno Combo v rozumné ráži nějak vymklo z rukou a v pondělí si jedu pro Merkel B3 20/76 a 7x65R :D
Mira308
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: úte 09.11.2010, 19:49

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Mira308 »

Jo, jo. Takhle CZ přichází o zákazníky. Také jsem byl horký kandidát na koupi a kdyby byl v 7x65R tak už byl doma. Ale neschopnost zbrojovky hodit na trh R ráži (pro kulobrok přirozenou) mě už také odradila.
myslivec308W
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 22.1.2015, 14:39

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od myslivec308W »

Už jsem zde psal, že mám kulobrok odzkoušený, ale i já jsem na něj krapec déle čekal cca. 6 měsíců.Taktéž nechápu obchodní záměr CZUB vyrábět jen malý výběr ráží.To že se nevyrábí v rantlu mi ani tak nevadí,aspoň používám stejné střelivo, které mám v kulovnici.Kulobrok mám v 308W a naprostá paráda. :D
bigfoot
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10.8.2015, 18:10

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od bigfoot »

Pro Myslivec308W - jakou jste si vybral optiku ? Budu si kupovat combo ve stejné ráži i pro stejné využití (šoulačka, čekáná - smíšená honitba) , tak budu optiku také řešit ..
Radek01
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: stř 31.12.2014, 8:26
Bydliště: moravská brána

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od Radek01 »

Tak sláva ! Už jsem ho v té JRS tady na Moravě držel v ruce !
Na prodejně v UB ho údajně mají také.
fanda2
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: pát 25.7.2014, 13:26

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od fanda2 »

Otázka pro uživatele comba. Jak jste se zbraní spokojení ? přeci jenom už to nějaká doba je od uvedení na trh. Četl jsem, že prý je občas problém s nastřelením a držením nástřelu.
Odpovědět