Nový kulobrok Brno

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

A ten dobrý zdroj je tajný, nebo co je to? Když se podívám na web Zbrojovky Brno, tak mě přesměruje na web CZUB. A tam není ráže .30R na výběr:
https://www.czub.cz/cz/produkty/kulovni ... combo.html
Docela bych čekal opačný postup - budu nabízet co nejvíc ráží, u kulobroku hlavně ty s rantlem. A pokud by to bylo nezajímavé, tak to budu řešit jednotlivě. Tohle je ale naopak, ráže s rantlem nenabízím, a nějaký "dobrý" zdroj pak šíří po netu info o možnostech objednání... Nechápu...
Co když bych teda chtěl Combo 12/.30R Blaser, navíc v levém provedení? Můžu ho objednat? Jak dlouho to bude trvat? Zeptejte se dobrého zdroje.
Díky
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od beskydak »

Pokud jsem to pochopil správně, tak kulobrok Combo je nyní pouze v kulových rážích 308, 30-06, 8x57JRS, 9,3x74R. Kdysi byl v .30R. Ke kulobroku jdou dokoupit kulové hlavně EXPRESS v rážích 8x57JRS/8x57JRS, 9,3x74R/9,3x74R nebo .30R/.30R. V těchto třech rážích lze zakoupit i kulová kozlice EXPRESS. Pak je tedy opravdu škoda, že v kulobroku tu ráži .30R přestali dodávat :( Nejhorší však je, ře zapomněli na tu nejlepší ráži 8x75RS :wink: Dle nicku uživatele ZBPR soudím, že tím dobrým zdrojem je on sám: ZbrojovkaBrnoPíáR (vztahy z veřejností) :lol: Lesu, lovu
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Ten nick jsem si přeložil obdobně, akorát za to pí/ár v jejich podání je to spíš na nakopání do pí, teda spíš pr...
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od jiri »

Zdar, nemáte náhodou někdo X-sight II a Brno Combo? Řeším nějakou rozumnou montáž.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Nevíte někdo, zda jde u Comba seřídit spoušť? Je tam jakýsi malý červík, ale k čemu slouží - v návodu samozřejmě není nic napsáno.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od lanus »

regis24 - Combo má francúzsky napináčik a ten červík slúži na nastavenie jeho "citlivosti" . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Ok, díky za info. Že má Combo štechr vím, ale k čemu je ten cervik jsem netušil. Tak to zkusím poladit.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od jiri »

Ahoj,
co doporučujete za kulové náboje do comba .308 WIN hlavně na srnčí a občas nějakého divočáka?
Díky
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Čau,
já používám Geco Plus, kolega do stejně zbraně klasiku od SB a spokojený jsme oba.... Co je vidět, tak Geco je přeci jen trochu lepší - víc barvy a míň rozbitého. Cena je ovšem skoro jednou tolik co za SB... Někdo řeší i tohle...
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Chlapi, a i ti ostatní,
Poprosím o Váš názor. Necelý rok jsem majitelem této zbraně. Chtěl jsem ji, líbí se mi a jsem spokojený. Ale jen napůl. Po tom nějakém čase a zkušenostech je mi jasné jedno. Soustrel hlavní je na hovínko, vůbec nesouhlasí s návodem a nastrelym listem. Broky chodí na 30 metrů tak půl metru nad kuli. Zkusil jsem různé broky, velikost i gramy a výkon.
Má smysl se s tím trápit a stelovat to, nebo dát na reklamaci?
Seřídit bych to asi dokázal, ale záruka? Ta by snad měla na tomhle platit. Co máte za zkušenost se zbrojovkou?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od jiri »

Tak jsem si střelil do velkého papíru a opravdu to jde o něco výš. Řekl bych na 30m +- 30cm výše střed. Určitě to jde seštelovat viz. https://www.czub.cz/media/attachment/fi ... -2015_.pdf. Dal bych to ale radši někomu, kdo to umí.


regis24 píše:Chlapi, a i ti ostatní,
Poprosím o Váš názor. Necelý rok jsem majitelem této zbraně. Chtěl jsem ji, líbí se mi a jsem spokojený. Ale jen napůl. Po tom nějakém čase a zkušenostech je mi jasné jedno. Soustrel hlavní je na hovínko, vůbec nesouhlasí s návodem a nastrelym listem. Broky chodí na 30 metrů tak půl metru nad kuli. Zkusil jsem různé broky, velikost i gramy a výkon.
Má smysl se s tím trápit a stelovat to, nebo dát na reklamaci?
Seřídit bych to asi dokázal, ale záruka? Ta by snad měla na tomhle platit. Co máte za zkušenost se zbrojovkou?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Na tom seřízení nic není, to by se zvládlo. Ale poslal jsem to na reklamaci. No volal mi kdosi z Brna ze zbrojovky, že to teda seridi, že na tom nic není. Flintu tam mají už 5 týdnů a pořád to není... Tak to asi seřídit nejde.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

A poslal si jim to s nasazeným puškohledem?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od regis24 »

Taky se mě na to ptal, proč jsem neposlal i puškohled. Ale já jsem tu zbraň koupil bez puškohledu, a ona střílí špatně s i bez...
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Nový kulobrok Brno

Příspěvek od vasil »

toto je asi Tvoje první kombinovaná zbraň tohoto typu že? Píšou to i v návodu, osazením puškohledu na zbraň dojde vlivem osazené hmotnosti k posunu zásahu brokové hlavně o 10-30cm. Proto si měl na seřízení poslat pušku vč. puškohledu. Combo je dobrá zbraň. Jinak věřím, že ve Tvém případě došlo jen k uvolnění některého ze štelovacích šroubů a vše bude OK. Taky si myslím, že není fér hned flintu hanit, případně výrobce (viz výše). Lovu lesu..
Odpovědět