Přesnost kulobroků

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Přesnost kulobroků

Příspěvek od kounek »

Ono je potřeba zlevňovat masovou výrobu, aby byly vyšší zisky.

Pásová výroba na automatech naseká díly, které se snadno sesadí, minimum letování. Potom se může doštělovat, ale už se to nemusí rozletovávat apod.

Potom se to musí nějak marketingově dobře prodat, tak se z toho udělají superlativa typu "termostabilní", "Stavitelný soustřel", "přenastavení pro různá střeliva". Blaser je v tom mistr (taky mám jednu jejich flintu :lol: )

JInak pokud by to bylo taková suprová, prospěšná, nenahraditelná věc, tak proč by ji nepoužívali prémioví výrobci, u kterých zákazník zaplatí cokoliv za nejlepší zbraně?

Tolik z mé strany ke štelování soustřelu...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Přesnost kulobroků

Příspěvek od campo »

Takhle to také vidím. Je třeba to zjednodušení dobře marketingově pojmenovat a předhodit to zákazníkovi jako velkou výhodu. Rád bych aby se zde ozval někdo kdo prakticky realizoval to nastavování soustřelu těch termostabilních hlavní. Také jsem slyšel že se to rádo rozlaďuje a není to na věky. Tak uvidíme zda to nějaký majitel okomentuje.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Přesnost kulobroků

Příspěvek od precechtel »

kolega ze spolku si koupil ruský dvoják v r. 45-70/Gov., spolu jsme to vždy vyladili a po zhruba pěti ranách se soustřel znovu rozhodil. Vyřešeno puškařem, který hlavně sestřelil a sletoval "nafurt". F
politice a politikům zmar
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Přesnost kulobroků

Příspěvek od campo »

Tak jsem čekal že se tady trochu rozjede. Že by nikdo Brno Combo neladil ?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Přesnost kulobroků

Příspěvek od regis24 »

Já jsem to s kolegou který je majitel ladil. No nevím co k tomu napsat - stavění soustřelu 2 pidičervíky se závitem v jakési objímce... Mě se to moc nelíbí, ale vypadá to, že soustřel to drží. Psal jsem do jiného tématu o této zbrani, řešilo se přehazování nočáku a puškohledu. To se nakonec vyřešilo nějak samo, prostě se to parkrát rozdělalo a znova sesadilo a zatím to drží.
Já v to důvěru nemám.
Odpovědět