Závada - Brno Super

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Závada - Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Sedím si na kazatelně s flintou opřenou v rohu předemnou, laufem ven do nebe z velkého okna. Slunce pomalu zapadá, najednou funění a praskání v lese kousek za kazatelnou. Sahám po zbrani, a abych si prase nezradil cvaknutím pojistky, až bude na louce pod posedem,chci využít toho rámusu a odjišťuji opatrně pojistku. V tom výstřel flinta mi poskočila v ruce kule letí do nebe a prase je v pr...
Jak jsem napínal sluch, abych slyšel každé zaprasknutí, a vyšla rána, tak mi ještě teď píská v uchu. Měl jsem za to, že zrovna BS je dost spolehlivé. :cry: Budu tedy asi muset navštívit puškaře. Máte někdo podobnou zkušenost?
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Závada - Brno Super

Příspěvek od Jan Slavětínský »

To vypadá na natažený a zapomenutý štechr z minulé čekané. Několikrát vyzkoušej s nenabitou flintou a potom to teprve pořeš dál. Mám též BS - brokovnici, ale nikdy mi při odjištění rána nevyšla.
Uživatelský avatar
Karlos23
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pon 09.1.2012, 20:58
Bydliště: Český Ráj

Re: Závada - Brno Super

Příspěvek od Karlos23 »

Napínáček jsem nenatahoval,ale taky jsem si říkal,že to snad není jinak možný. :roll: Dost mě to vyděsilo, takže už je flinta u puškaře.Dostane se k tomu až příští týden.Předběžně si myslí, že se uvolnila nějaká starší usazenina a dostala se kam nemá. Mám to BS dovezené z Německa, už má nějaký léta, tak tomu neuškodí rozborka a kontrola stavu uvnitř.
Taky jsem slyšel názor, že když jsou flinty v trezoru laufama nahoru,může se dostat olej do bicího ústrojí a tam něco podobného zapříčinit. No a já to laufama nahoru mám. Asi upravím úchyty a budu to tam dávat opačně.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Závada - Brno Super

Příspěvek od Ondra »

Anebo si ty laufy sundej v trezoru úplně. To je asi nejjistější a opětovné nandání i s předpažbím je "práce" asi na 5 vteřin.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět