Problém zvaný "kříženci"

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Já ti klidně odpovím.Ikdyž je to na dlouhé vyprávění.Třeba přes SZ.Jestli mají zájem ostatní tak i na sklo.Už jsem naznačoval,že za mrzký peníz se dělá všechno.I já jsem zastáncem čisté linie.A to nejsem rasista :P Myslím u černé ,aby nevzniklo nějaká nedorozumění.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Bendy pošli foto tý čelisti.Za ráž se tě zastávat nebudu jak si ostatní myslí ani zato prase ne,ale nic by ti neudělalo poslat tu čelist.A neni co ře?it.Já jsem člověk takovýho ra?ení,že co ni zákon neumožnuje to nedělám.Taky mám od zákona pokoj,ale slidma to už mám horší.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

to zdenek41: hoď to na sklo,t? je co číst. :) Jestli to teda nepodléhá cenzuře.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
vhool

Příspěvek od vhool »

pridam take tedy svuj odhad: knourek to je,to je celkem jasne,stari bych osobne tipnul kolem 3-4 let vzhledem k jeste celkem "mladistvemu vzhledu" a tomu ze kus prisel osamocene,hmotnost komentovat nebudu protoze 100kg zive vahy muze mit dobry kus jiz ve dvaceti mesicich zrovna tak jako ve ctyrech letech,zalezi na uzivnosti mist kde se kus pohybuje.kdyz uz jsme u toho tak bych netvrdil ze jde o krizence a jestlize ano tak uz linie byla porusena hodne generaci pred nim.k tomuto me vede radne vyvinuta podsada a celkove dobre osrsteni kusu coz u krizencu nebyva.co se tyka zbarveni tak soudit nemohu protoze je to foceno s bleskem a ten hodne zkresluje,mohu pouze konstatovat to ze kus je celkove svetlejsi coz ale muze byt tim ze se prevazne pohybuje v travinach nebo polich.lesni jsou temer do cerna.jeste k tomu proc nesdilim nazor vetsiny ohledne stari kusu.po zvetseni a dlouhem prohlizeni zbrani jsem porovnal prumer tubusu puskohledu coz je nejspise 30 mm a sirku paraku u dasne (kam az je videt) a prislo mi ze je minimalne polovicni coz je 1,5cm a to jsem u loncaka opravdu jeste nevidel.presentuji pouze muj nahled na vec a byl bych rad kdyby bendy tu celist zverejnil uz kvuli ukonceni dohadu.myslim ze uz nikdo nebude odsuzovat a ze debata jiz probiha v klidne atmosfere .... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Zdeňku může? to napsat i soukromě ale Možná jak koukám to bude zajímat víc lidí a k tomu že to je kříženec to není ani tak podle osrstění ale podle tvaru hlavy ryje mohl bys Zdeňku napsat tvoje hodnocení předem dík
tady je pořádnej kousek na chov :lol:
http://www.polovnictvo.com/modules.php? ... &album=362
vhool

Příspěvek od vhool »

to leon: zase az takovy znalec cerne nejsem abych to mohl tvrdit se 100% jistotou podle fotky ale zas az takovy rozdil tam nevidim.zvlaste jestli jde o mladsi kus.jen se domnivam :wink: :wink: :wink:.co ale mohu tvrdit s jistotou temer 100% je to ze mam uloveno opravdu hodne kusu cerne prevazne do 3 let veku a po temer cele cr a par kusu v srn a co region tak jsou vetsi ci mensi odchylky od idealu divokeho prasete jak ve zbarveni tak i ve stavbe tela.podle meho laickeho pozorovani je celkem velky rozdil v tom zda kus zije prevazne v horskem prostredi a kusem ktery pendluje v nizinach a po polich.maji rozdilnou skladbu potravy a jine navyky.horska cerna mi prijde kratsi a kompaktnejsi kdezto kusy co ziji v nizinach mi zase vic pripominaji "krizence".mozna je to jen muj dojem a a ve skutecnosti je to jinak ale vychazim z mnou ulovenych kusu nebo pozorovani.... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

vhool já se do tebe nechci navážet jen mě zajímají zkušenosti i jiných protože v mém okolí se už ulovilo dost křížencu a každý má jiný názor jeden tvrdí že jsou to pozůstatky po rusákách jiný zase že to je od chlapu co to měli v obůrkách atd. a málo kdo je rozezná od čistých a jestli to takhle bude pokračovat tak budem jak Austrálii :cry:
vhool

Příspěvek od vhool »

to leon: chran buh,neberu to jako navazeni :wink: jen se snazim rozjet diskuzi na toto tema,take me to zajima jak je to s temi krizenci protoze je mi jasne ze to nebude kapenkovou infekci 8) a jen jsem napsal me postrehy :wink: :wink: :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to vhool: pls, prehod to do novyho tematu - myslim, ze to je hodne zajimave tema a zaslouzi si detailnejsi rozpravu :wink: - sam o tom nic nevim a rad se priucim... diky!
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

:wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

na prani aldy a nekolika SZ zakladam nove ,dle meho nazoru zajimave vlakno,prosim opet o diskuzi "na urovni" co se tyka vyjadrovani a vecnosti :wink:

dekuji vhool
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak jsem prohledával net a podle encyklopedii by mělo mít prase divoké lebku ve tvaru čistého klínu jako tady
Obrázek
zatímco prase domácí už tak čistý tvar klínu asi podle mě díky různým křížením nemá jako tady
Obrázek
tak co na to říkáte??
vhool

Příspěvek od vhool »

to lovec: diky za vecny prispevek a jen dodam ze kdyz na to tak koukam tak z mych ulovku cerne (a neni jich zrovna malo) snad ani jeden kus nebyl "cisty" divocak. :?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

našel jsem další foto Prase divoké, Sus scrofa

lokalita: Pohorská Ves, Česká Republika
Obrázek
a jak koukám tak moc reakcí není asi to moc zajímavé téma nebude :cry:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

Obrázek
Odpovědět