Přemnožení jeleni ničí Krušnohorsko

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Přemnožení jeleni ničí Krušnohorsko

Příspěvek od Alda »

Naposledy upravil(a) Karel61 dne sob 01.7.2017, 22:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: diakritika nadpisu
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

...

Příspěvek od xHonza »

Aldo nezbývá než bojovat i na tak nejistých polích jako je internet - tady je pár vla?tovek.

Přemnožení jeleni ničí Kru?nohorsko...
Ty znám! Mluví německy, jsou hluční a rozhazují tam odpadky!

Tyhle bláboly stejně slouží jen myslivcům, kteří nám nebohým přispěchaji s brokovnicemi na pomoc... Připomíná mi to nahánění posledního medvěda v Čechách. Děti se báli chodit do lesů, matky předčasně porodili, mu?i ?ili ve stresu. Jediným řešením bylo ho odprásknout

19.02.2008 09:38 Zelenej Raul nevhodný příspěvek? vlákno reagovat
Re: Přemnožení jeleni ničí Kru?nohorsko...
Naprostý souhlas - tohle je jen mediální kampaň, aby lesáci mohli vystřílet ty poslední zbytky jelenů co v české republice zbývají. Někdy se mi chce brečet - z lesů jsou jen sterilní pole na dřevo - nikde žádná paseka nebo loučka, kde by se mohla zvířata na?rat. Pak až se nediví že mají "škody". To nám chtějí jako namluvit že zvířata do lesa nepatří ?!

19.02.2008 10:00 xxHonza nevhodný příspěvek? vlákno reagovat
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Lidské neštěstí se rozhodně nedá srovnat se zvěří ale připomíná mi to podbné články v německém tisku které vycházely v druhé polovině 30let a předcházeli "kři?tálové noci".

Je to prostě genocida zvěře......

Já jsem v Threadu a Zoologie zalo?il nové téma o škodách kde je položena otázka o realných škodách způsobených vysokou na lesních porostech a doufal jsem že se někteří "ostřílení vlci" vyjádří neb z takových oblastí pochází, mají s touto zvěří kontakt ale hlavně té problematice rozumí.....no zatím nic moc....

A přitom se tu často dovídáme že objem škod je právě to co ovlivňuje stisk spou?tě.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

...no neda mi to a i kdyz jsem reagovat nechtel tak budu.....za prve pojem krusnohorsko je vyplod dementniho pisalka....kdyz uz tak ja ziju v krusnohoří...za druhe zminka o jerabech je znamkou toho ze dotycny je pouze tlachal...jsem profesi mimojine lesak/drevorubec a jerab je cilova drevina ktera se pri rekonstrukcich nebo ostatnich zasazich do porostu nechava pouze za ucelem okusu pro zver....jinak zadouci je jen buk,dub a obcas javor,jasan a habr.ostatni blaboly nehodlam komentovat protoze mi cely clanek prijde pouze jen jako snaha "neco napsat".nejsem tu od toho abych hodnotil pocetni stavy zvere a delal z toho nejake zarucene zavery....vzhledem k tomu ze v krusnohorskych lesich travim 95% casu tak za sebe mohu rici ze vysoke ubylo a o nejake brutalni devastaci urcite nemuze byt rec.pravdou je ze sice dle jakychsi meritek by ji melo byt mene a urcite neni premnozena tak ze by jste ji potkavali na kazdem kroku....naopak je docela problem ji najit v prubehu dne a autor clanku by jiste vysokou nevidel ve volnosti ani nahodou.....i kdyz je podle neho premnozena :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

to vhool: to byl taky záměr tě nenechat v klidu, jak tento thread tak "škody" v zoologii. znáš dobře jak zvěř tak lesařinu a proto si myslím že tvůj názor bude apolitický, bez postraních zájmů. Ty nám může? říct jak to s těmi škodymi v Kru?ných horách opravdu je...
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
vhool

Příspěvek od vhool »

podelim se o svuj nazor.mozna me nekdo odsoudi,nekdo mozna nepochopi ale o to vubec nejde.je to nazor muj a jsem ochoten o nem diskutovat kdykoliv :wink:

vysoka vers.les .....
1) muj pohled jako lovce (myslivce) je ten ze vysoke ubyva a chtel bych ji vice ....myslite ze je to ujete?...neni vetsina lidi co vlastni lovecky listek tak smysli......
2) muj pohled drevorubce(lesaka)....ano skody zpusobene zveri jsou vysoke a nelze se jim ubranit...lze je ale ucine snizit a nejen likvidaci zvere....je to ale narocnejsi

3) muj pohled bezneho cloveka: ...nafouknuta bublina ucelove zivena urcitou skupinou lidi....skody tu byli vzdy,vysoka take a lesy take....jenze nyni je drevo jako surovina velmi v kurzu a tak bohuzel LCR coz je v teto republice nejvetsi vlastnik lesu je zaroven obchodnik takze prednost maji penize....a neni to dobou...je to lidmi.konkretne u nas se v prubehu 19. a zacatkem 20.stoleti temer vyplundrovala puvodni drevina (dub,buk,javor,jasan) a zakladaly se smrkove monokultury pro potreby hornictvi a manufaktury z duvodu rychle obnovy lesa.jak to dopadlo si jeste rada z vas vzpomene kdyz exhalace v sedmdesatych letech udelaly sve a hrebeny krusnych hor pripominaly zabery z budocnosti ve filmu terminator II.Ke cti LCR (abych na ne nekydal jen spinu) budiz to ze dnes jsou opet zalesneny a vypada to ze se jde spravnym smerem.

zaverem bych snad jen rekl ze pravda je dle meho nekde u prostred a reseni neni likvidace zvere ale spis idiotu kteri stavi sve zajmy pred zajmy zemekoule...tim myslim jak myslivce kteri prosazuji zver....tak vlastniky lesu kteri prosazuji stromy...uz jsem to psal ....reseni ja osobne vidim v ruznorodosti drevin a smiseneho lesa s dostatkem cilene pestovanych a rozume zakomponovanych okusovych drevin (napr.jerab).venovat se peclive napr.oplocenkam,pestebnim zasahum jako jsou rekonstrukce a probirky vcetne nahodilych tezeb.omezit mytni tezby na miru nezbytne nutnou a spise se snazit jim vyhnout.daleko vice skod v lese a na mladych lesnich kulturach udela totiz harvestor svym pohybem po lese nez 100 kusu vysoke za celou zimu....vim o cem mluvim a zaplat panbu uz si dnes nekteri producenti drevni hmoty toto uvedomuji a stale vice uprednostnuji rucni kaceni a pouziti UKT nebo modernich forwarderu.... s prisnym dohledem revirnika ktery nas - drevare budou prisne kontrolovat zda plnime smlouvu ve ktere je ohleduplnost k porostu pri tezbe dosti presne definovana.osobne jsem s tim mel v zacatcich dost problem ale jisty revirnik me naucil svym buzerovanim toto respektovat a dnes jsou z nas pratele a ja jsem mu za to vdecny.

tedy abych to uzavrel: problem je v nas lidech...ne v prirode..... :!: :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To vhool: No super! Díky moc za tvůj pohled. slyšel a četl jsem toho o škodách na lesních porotechdost hodně ale právě to bylo vždy ze strany její? zainteresování se vždy více Blížilo té lesácké stránce věci. většinou názory které příliš nebraly v úvahu jiné faktory než démonizovanou zvěř bez souvislosti s ostaními ničivými aspekty v čele s největším predátorem přírody člověkem......



Pro Admin, Moderator: myslíte že by to šlo přesunout do zologie do thradu o škodách? Ne kvůli tomu že jsem ho zalolo?il já a ukojení mého ega ale kvůli sistematickému za?katulkování....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Jager
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 10.7.2007, 16:08
Bydliště: Krušné Hory

Příspěvek od Jager »

Jsem v Kru?nohorské honitbě 5let , jedná se o honitbu , kterou zde presentuje vhool.
Před pěti lety jsem skoro na každé čekané sledoval 10 - 20 kusů zvěře vysoké a tak jsem si vybral k odstřelu slabý kus, ?molu nebo koloucha a vše bylo tak jak má. Odstřel byl tehdy asi 40 kusů.
Před třemy lety po nařízení LČR byl stanoven odstřel na cca.120 kusů, což je trojnásobek. Ten rok, to byla jatka, střílelo se hlava nehlava na to co vylezlo.
Za rok po tom, se sní?il odstřel na 80ks a na čekané se mnohokrát stalo, že skrátka nebylo vidět vůbec nic.
Loni byl stav stejný, nebo spíše o něco horší, video z mobilu Whoola, které jsem zde viděl, je předpoládám od krmelce . Hezký pohled, ovšem to bylo asi 40% zvěře v honitbě o rozloze cca.1300ha.
I pro to někteří zoufalci, z členů našeho sdružení začali střílet u krmelce :(

Nejsem lesák , jsem myslivec o porostech toho moc nevím, ale že by byla zvěř jelení konkrétně u nás , přemnožena :roll:
CZ 550FS 7x64
vhool

Příspěvek od vhool »

to jager: psal jsem nejen o dane honitbe ale celkove o krusnych horach.zaroven pisu ze vysoka ubyva.to co pises o stavech v teto lokalite je pravda ale je treba si uvedomit ze pred peti lety zver zustavala ve vetsi mire na horach i v dobach nouze.nemela kam se dole uchylit kdezto nyni je co se tyka krytu a uzivnosti daleko vetsi nabidka v podhuri coz je nejakych 10km a tudiz zver migruje.navic je nyni daleko vetsi pohyb turistu at v lete nebo v zime z duvodu volnejsiho pohybu po hranicich republiky a zver jde za klidem.tim ovsem nesnizuji pravdivost toho ze pocty klesaji jak jsi uvedl....
xhur
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: úte 29.1.2008, 15:46
Bydliště: jižní čechy

Příspěvek od xhur »

Pracuju v lese a přál bych vám vidět jak dokážou lidi zdevastovat mlady les.kam se na to hrabe zvěř! :evil:
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Příspěvek od Citron »

Nám byla na cvičení minulý týden prezentována tabulka, která ukazovala pořadí činitelů, kteří škodí lesu. Největší škody v lese nadělá člověk, zvěř je až za ním. Dále pova?uji za důle?eté sdělení to, že škody zvěří jsou v turistických oblastech a oblastech, kam se sjí?dí houfy houbařů z více než 50% škody, které by se daly na triko připsat také lidem.
?e se v oblasti kru?ných hor stavy sni?ují vidím v "na?í" honitbě také. Ale pokud nevím, kdy a jak zvěř správně krmit, tak si za škody můžu z velké části sám. když krmím správně, můžu mít i více než dvounásobné stavy zvěře a škody budou menší než tam, kdy jsou pod stavem.
Další faktor je přístup revírníka v dané honitbě, kdy podsadba smrku má daleko menší škody než 50 metrů vzdálené zalesnění holiny.
Ogi
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pon 10.9.2007, 8:25

Příspěvek od Ogi »

Srdečně zdravím zvlá?tě Vás je? jsem měla možnost poznat osobně ale ostatní účastníky fora zdravím té? :lol: . Dlouho jsem na nic nereagovala ale toto téma mě zaujalo zvlá?tě z důvodu, že v tomto místě ?iji. Je pravdou, že někteří experti varují , že přemnožená zvěř spase či poškodí více než čtvrtinu mladých stromků ale je tu i druhá strana a to je z mého pohledu ekologa, že se na stav Kru?ných hor z větší části podílí jednotlivé subjekty,které provozujících zdroje zneči??ování ovzdu?í. I přes značné snížení produkce emisí néjen v našem kraji ale i v celé ČR přetrvávají škody na lesích vlivem negativního působení emisí a depoziční zátě?e. Ochrana lesů je jednou z nejstarších ekologických aktivit. Jejím úkolem je všemi dostupnými metodami zajiž?ovat zachování či zlep?ování zdravotního stavu lesů, pěstování lesa a chov zvěře ve vzájemném souladu a vyváženosti ,podpora a zachování genofondu vzácných a ohro?ených druhů zvěře a i volně ?ijících ?ivočichů. takže se pod takovéhle metody dají dost dobře zastrčit i přemnožení jeleni. což musím s vámi souhlasit, že jsem si bohužel tohoto přemnožení u nás moc nev?imla. Větrník (můj oblíbený výraz pro jelena :lol: ) je nejnádhernější zvěř našich lesů a zaslouží si naší pozornost. A musím souhlasit, že opravdu velkým problémem jsou sami lidé a jejich chamtivost defakto ke všemu. Zvěř i stromy jsou výborný cenový artikl. takže tento spor je věčný jako je lidstvo samo. :( :evil:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Můj názor na přemnožení jakékoli zvěře je asi takový jako,když někdo chce tvrdit o přemnožení člověka.A to má větší pravdu jak s tou zvěří.Ano v dne?ní době,honbou za kapitálem,strátou lidskosti a odklonem od přírody.Zapomínáme na jednu dule?itou věc,že všichni s této přírody pocházíme.Málo kdo si uvědomuje,že zvěř tu byla spíš jako my.?ila tu v klidu a určitě ve větších počtech jako nyní.Nikomu nevadila.Při dne?ní komerční době je docela dobrá věc podsunout odpovědnost právě na zvěř.K přírodě by jsme měli vzhlí?et s uctou a ne se potom divit jak se k nán staví ona.Pokud to lidé nepochopí bude hůř,ale pak už se to na zvěř asi svádět nebude moci.Spí? nebude mít kdo.
Zdenecek
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01.3.2011, 10:55

Re:

Příspěvek od Zdenecek »

Zdenek41 píše:Můj názor na přemnožení jakékoli zvěře je asi takový jako,když někdo chce tvrdit o přemnožení člověka.A to má větší pravdu jak s tou zvěří.Ano v dne?ní době,honbou za kapitálem,strátou lidskosti a odklonem od přírody.Zapomínáme na jednu dule?itou věc,že všichni s této přírody pocházíme.Málo kdo si uvědomuje,že zvěř tu byla spíš jako my.?ila tu v klidu a určitě ve větších počtech jako nyní.Nikomu nevadila.Při dne?ní komerční době je docela dobrá věc podsunout odpovědnost právě na zvěř.K přírodě by jsme měli vzhlí?et s uctou a ne se potom divit jak se k nán staví ona.Pokud to lidé nepochopí bude hůř,ale pak už se to na zvěř asi svádět nebude moci.Spí? nebude mít kdo.
Naprostej souhlas!
Odpovědět