chování zvěře

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: chování zvěře

Příspěvek od figi »

vhool - ty bachny byly jednoznačně překvapené, navíc vzdálenost naprosto minimální. Já už byl smířen s tím, že mi okoušou holínky, v tý tmě bych si ani neprd.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: chování zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

To,že spí černá velice tvrdě je asi pravda.Jeden lesní dělník mi před časem povídal jak zdělával polomy a prasete si všiml až na poslední chvíli,když na něj padl kmen.Kvičelo tak silně,že mu dal záraz tím co měl v ruce.No a samozřejmě si myslel,že bylo postřelené,ale když ho rušili nenašli vubec nic.Bud si myslelo,že je dobře schováno a nebo tak tvrdě spalo.
vhool

Re: chování zvěře

Příspěvek od vhool »

figi píše:vhool - ty bachny byly jednoznačně překvapené, navíc vzdálenost naprosto minimální. Já už byl smířen s tím, že mi okoušou holínky, v tý tmě bych si ani neprd.
ja mel na mysli spis prekvapeni kdyz je vzbudis,ne kdyz je potkas.on je velky rozdil (alespon z me zkusenosti) kdyz je prekvapis tim ze je potkas napr. pri buchtovani a mezi tim kdyz podrimujou ... :wink:

to zdenek: no me se sice nestalo,ze bych ulovil prase stromem ale parkrat pri prorezavkach mlazin se povedlo nachytat rudl v mlazine na par kroku i kdyz tam uz dve hodiny bzucely okolo pily.cerna se drzela ve svem krytu a odesla vylozene az kdyz se ukazal chlap s pilou.je pravdou ze u cerne nikdy nevis jak bude reagovat.vsichni asi zname pripady kdy pri honu na drobnou presli honci i se psama pres schovane prase.u nas se to stavalo celkem casto v polehanych rakosinach a i vetsina oharu se tomu mistu vyhybalo...to ze spi tvrde zalezi take na tom jak bezpecne se v dane lokalite citi ...
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: chování zvěře

Příspěvek od zoubeek »

Doporučoval bych přečíst: MEYNHARDT, H.: Mezi divočáky - velice zajímavá kniha
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: chování zvěře

Příspěvek od kopov.c »

Už jsem ji kdysi zháněl,ale nezehnal. V místní knihovně prý byla,ale ztratila se :(
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: chování zvěře

Příspěvek od figi »

Já to četl už jako kluk.
Je to dosti zajímavé, popis chování a zvyků černé je nejpodrobnější ze všeho, co jsem o černé kdy četl. Ale dnes už je černá se zkušenostmi s lidmi zase dál, a hlavně mají "utvrzené" zkušenosti s hromadami. Tam se chovají naprosto jinak ( adrenalin a podstatně vyšší agresivita ). Zrovna tak už se chovají jinak při ohrožení na společných akcích.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: chování zvěře

Příspěvek od kopov.c »

Jojo,jak říkáš.Ale i přesto,že má černá užasnýho pamatováka a schopnost se učit z vlasních chyb,tak stejně trochu zapomíná.Třeba při Tebou zminované agresivitě při nahánkách-podle mé zkušenosti na začátku nahánkové sezony má černá tendenci opustit v tichosti leč.S postupem času a s počtem prožitých naháněk v sezoně se agresivita stupnuje,nerada opouští leč,snaží se prorazit mezi honci místo toho aby opouštěla leč jak na začátku sezony a je agresivní hlavně na pse.Se začátkem nahánkové sezony v dalším roce je po období "klidu" zase v pohodě a místo agresivity zase opouší leč.Jak kdyby zapoměněla na to,co ji čeká po vyjítí z houštiny. Pokud jsem měl potrhanýho psa,tak vždycky až kolem vánoc.To jsou jen moje zkušenosti a nikomu je nevnucuji..
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: chování zvěře

Příspěvek od figi »

Choval by jsi se asi stejně :D - kdyby byl 9 měsíců relativní klid, a pak by to začalo ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: chování zvěře

Příspěvek od kopov.c »

To nepopírám.....Osobně si myslím,že nahánky sou to nejhorší co mužeme zvěři udělat.Vím,asi to zní divně od někoho kdo má kopova a naháněk se dost často učastní.Ale pokud se jich učastním,tak to není proto že by mě to bavilo.Priznávám,je radost vidět pracovat svího psa,ale to je to jediný co semi na tomto zpusobu lovu líbí...
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: chování zvěře

Příspěvek od zoubeek »

kopov.c píše:Už jsem ji kdysi zháněl,ale nezehnal. V místní knihovně prý byla,ale ztratila se :(
Občas se někdy objeví. Nedávno byla v nějaké e-knihkupectví, ale už si nevybavuju v kterém.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Odpovědět