škodná

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

škodná

Příspěvek od sided »

Zdravím všechny, chtěl bych požádat zkušenější kolegy o radu.
Dneska ráno jsem našel strženou ovečku, vytrhaná vlna na krku, po obou stranách hrtanu otisky od špičáků ale kůže nebyla prokousnutá skrz, podlitina pod kůží od krku dolů na plec. Otisky špičáků jsou asi 3,5cm od sebe. Ovečka měla pěnu u huby a louži krve, nebyla načatá, to kousnutí na krku je jediný zranění. Byla ve stádě v ohradě z plastových sítí přímo přilehlé k baráku, ležela asi 20 metrů od domu, na samotě ve Vyšším Brodě. Nedaleko odsud (Loučovice) byl prý minulý týden viděn rys, s toulavými psy obecně problémy nemáme.
Prosím o názor co tady řádí za potvoru, jako by nestačilo že si lišky vybírají dan na čerstvě rozených jehňatech :evil:
Cekově to na mě dělá dojem že to byl pes? s olámanými nebo optřebovanými zuby ale přesto dost velkou sílou v mordě aby poškodil hrtan a žíly, tepny v krku. Krev a pěna u tlamy tomu nasvědčují. Fotky jsou tady, ale není to nic hezkýho. http://heyhombre.rajce.idnes.cz/ovecka/#album
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Re: škodná

Příspěvek od Perník »

Já bych to osobně viděl na psa. Styl utoku na krk tomu nasvědčuje, měl jsem možnost vidět několik stržených kusů srnčího a místo, kam "utočí" je většinou stejné, tedy krk zespodu.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: škodná

Příspěvek od johnyc77 »

Taky si myslím, že to udělal pes.. Nikdy jsem neslyšel, že by rys zadávil ovci.. (Ale vyjímka potvrzuje pravidlo..)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: škodná

Příspěvek od Tommy »

Nám se sem tam stane,že nám rys zadáví srnčí,ale vždy je okousaná hlava. Tohle se s přesností nedá určit,ale 3,5 cm vzdálené špičáky má spíše pes. Rys má mordu krátkou,ale širokou.
Odpovědět