Těžká laň v září

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Těžká laň v září

Příspěvek od kasari »

Dneska jsem se dozvěděl o události, která se stala na Znojemsku - 7.9. tam jeden kolega ulovil laň, která v sobě měla koloucha, odhaduju tak 3 neděle před kladením. máte s tím někdo zkušenost? S takhle opožděným kladením u vysoké jsem se ještě nesetkal. :?:

Fotky - http://kasari.rajce.idnes.cz/Kolouch/
Ulkomaalainen...
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Těžká laň v září

Příspěvek od Alda »

tak to je neco... jak jsem ti rikal, soused ma na zahrade takovou malou oburku s dancim. loni na jare utekl dalsimu sousedovi rotvajler a dostal se do oburky, kde strhl vetsinu kusu. na zivu zustalo jen par kusu - jedna z nich byla tezka danela. tyto danela kladla velmi slabe dance v srpnu... to bylo loni a leso opet to same - kladla zase v srpnu. je jasne, ze stres u ni posunul dobu kladeni.

neco jineho podle mne mohlo zpusobit tento pripad - krome stresu me samozrejme napada nejaka hormonalni zmena, ktera mela toto za nasledek. jak byla lan stara? nebyla prestarla?
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Těžká laň v září

Příspěvek od Nik.308 »

To Kasari - slyším to poprvé, ale o víkendu u sousedů slovili danělu a byla také plná, měla 30 cm plod.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 763
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Těžká laň v září

Příspěvek od johnyc77 »

Kasari - V sobotu na kachním honě mi ukazoval kamarád fotku koloucha, který byl kladený max. týden před pořízením fota.. Kolouch pocházel z menší obůrky..
Odpovědět