Aujeszkyho choroba v ČR

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kopov.c »

Podle těch tabulek co sem xtraup dal prostí rozhodně nejsme.Jeztli to dobře chápu,tak jsou tam i nálezy z Olomoucké laboratoře-což je od nás kousek.To je teda moc pěkný :(
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od lörinc »

kopov.c píše:Podle těch tabulek co sem xtraup dal prostí rozhodně nejsme.Jeztli to dobře chápu,tak jsou tam i nálezy z Olomoucké laboratoře-což je od nás kousek.To je teda moc pěkný :(
Podle mě Olomouc dělala vzorky, okresy kde je výskyt je v jiném sloupci tabulky. To ale nic neznamená a není to moc dobré znamení. Hlavně pro kynology.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kasari »

Už jsem to psal - promořenost je po celé republice zřejmě stejná. Otázka spíš je, v jakém stadiu je napadení konkrétního kusu. To asi ovlivňuje to, jak může reagovat organismus psa.
Ulkomaalainen...
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od Onďa »

Dneska nám na kurzu přednášející veterinář (pracovník svs) říkal, že promořenost prasat je snad 40% (podle údajů státního veterinárního ústavu). Psi se proti tomu dají očkovat a Bioveta Ivanovice na Hané prý už vakcínu začala vyrábět.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kopov.c »

Hmm Ivanovice mám kousek a spolupracovníka manželka tam dělá.Zjištoval jsem po ní co a jak a řekla mi,že na vakcíně pracují. Ale zatím zkouškama prý zabili stovky psů a vakcína pořád neexistuje.Ted otázka kdo má pravdu-veterinář,nebo zaměstnanci :?:
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od Onďa »

Možná jsem to jen špatně pochopil a on to myslel tak, že na tom pracujou... S těma zkouškama je to teda hustý :(
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
humi
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26.2.2012, 10:37

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od humi »

Poslední dva přízpěvky na toto téma mne donutily k registraci a reakci. Jsem myslivec, občasný návštěvník tohoto fóra a mimo jiné pracuji v Biovetě Ivanovice a něco málo vím o práci na vývoji vakcíny proti Aujeszkyho chorobě (snad víc, než ta paní, která podává takové nesmyslné informace). Nyní jsem pochopil jak vznikají fámy. Musím potvrdit, že na vakcíně pracujeme, ale v souvislosti s prací na této vakcíně určitě neuhynuly stovky psů. Pokud jde o dosavadní stav, který Vás asi bude zajímat, jsem optimista a doufám, že v letošním roce před zahájením hlavní lovecké sezóny bude vakcína k dispozici.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kasari »

Super :D
Za prvé tě u nás vítám a za druhé bych se rád zeptal,jestli se už něco ví o případný distribuci vakcíny, cenu a příp. vedlejší účinky...?
Ulkomaalainen...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od fesoj »

Konečně jsme se dočkali relevantní informace o této chorobě, která uvádí dohady a fámy na správnou míru - viz Myslivost č. 3, str. 40 - 41.
Kritériem pravdy je praxe.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od RuStaff »

re: humi
radost veliká - díky za info a zajímá mě totéž co kasariho + jaká je obvyklá doba účinnosti u chystaného typu vakcíny?
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od Leon »

humi píše:Poslední dva přízpěvky na toto téma mne donutily k registraci a reakci. Jsem myslivec, občasný návštěvník tohoto fóra a mimo jiné pracuji v Biovetě Ivanovice a něco málo vím o práci na vývoji vakcíny proti Aujeszkyho chorobě (snad víc, než ta paní, která podává takové nesmyslné informace). Nyní jsem pochopil jak vznikají fámy. Musím potvrdit, že na vakcíně pracujeme, ale v souvislosti s prací na této vakcíně určitě neuhynuly stovky psů. Pokud jde o dosavadní stav, který Vás asi bude zajímat, jsem optimista a doufám, že v letošním roce před zahájením hlavní lovecké sezóny bude vakcína k dispozici.
Zdravim humi tak jak to vypadá s vakcínou ?
CZ 550 american 308win.
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od trapa »

No po přečtení, tedy opětovném přečtení příspěvku humiho, vím již také jak vznikají fámy...

Vakcina je v nedohlednu a informace o vývoji, které mám jsou skeptické a dost neuspokojivé. Bohužel ACH v České republice je a je vidět všude evidentní snahu jak vše ututlat a dotazující se většinu umlčet....

Proto pozor při lovu a následné manipulaci s černou zvěří. Psi skutečně umírají a není to legrace!!!!!
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kopov.c »

Nechci se k tomuhle už moc vyjadřovat,ale není za tím nic jiného než vše ututlat.Je jasné,že aby něco vyzkoušeli musí být nějaké oběti,ale vakcína stále není a kafilérka psů"plná". Biovetu mám skoro za barákem,tak at mi humi nebo někdo vysvětlí proč tam ochranáři stávkují a kradou psy,když žádní neumírají?Proč si Bioveta sama množí Bígle a na co je pořád má,když žádní neodchází? Proč při výzkumu perou jedy i do březích fen? Proč je v Hošticích asi cca 10štěnat beaglů zachráněných před likvidací? A takových proč je tu ještě moc... Opravdu jsem nechtěl moc reagovat ale když tu čtu jak vznikají fámy,tak jsem musel :?
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od Herkul »

Liná huba.... Takže protože mám také psiska uchopil jsem tel. a zavolal panu "MVDr. NEZVAL Jiří" - Ředitel sekce výroby, vývoje a inovací veterinárních přípravků, člen představenstva BIOVETA.
Jeho rychlou reakcí bylo: S vakcinou to vypadá špatně, spíše nebude... Vidím to asi tak, že s posledním psem dodělám zkoušky a na prasata se psem budu chodit na vodítku a dohledávky budou probíhat snad s nějakou rouškou:-) - jestli vůbec. Nicméně ani o jednoho psa nehodlám přijít - je to člen rodiny...
Tak asi tak - nic radostného.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Aujeszkyho choroba v ČR

Příspěvek od kasari »

Tak možná že už ani zkoušky neuděláš. Dneska jsem slyšel už o 3. případu zrušení zkoušek z důvodu výskytu ACH. Dokonce i klubovek KCHH.
Ulkomaalainen...
Odpovědět