Hranostaj

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Hranostaj

Příspěvek od fesoj »

Vždycky říkám, že myslivec nemůže být nikdy dost chytrý a vždy ho může překvapit něco nového, ale že mne s novým poznatkem seznámí manželka, to by mě v životě nenapadlo... V okrajové části města Žacléř společně s několika dalšími lidmi pozorovala hranostaje. Nejde o to, že ze všech ona jediná dokázala tu šelmičku poznat, ale o to, čím se ten hranostaj zabýval. Vyhrabával totiž ze země vosí hnízdo. Dělám myslivost víc než 40 let, ale toto jsem nikdy neviděl a snad jsem o tom ani nikde nečetl. Ptal jsem se jí, zda se náhodou nedobýval na myši či hraboše, ale téměř se urazila - viděla to prý zcela jasně a omyl je vyloučen. Setkal jste se s tím někdo z vás ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Hranostaj

Příspěvek od Zdenek41 »

S vosama ne,ale viděl jsem ho hrabat mravenčí vajíčka od velkejch lesních mravenců.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Hranostaj

Příspěvek od Toma »

V poslední době pozoruju ,že hranostajů přibylo.Dřív sem je tak často nevídal jak minulé tři roky.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Hranostaj

Příspěvek od fesoj »

V knize Kunovité šelmy se píše, že populace hranostaje - a nejen u nás - vykazuje největší výkyvy ze všech kunovitých šelem a šelmiček.
Kritériem pravdy je praxe.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: Hranostaj

Příspěvek od Michal S »

nedávno jsem viděl hranostaj na zahradě ve skalce mezi kameny přímo před dveřma. Nejdřív jsem myslel že je to myš.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Hranostaj

Příspěvek od Toma »

A nebyla to kolčava?Hranostaj je podstatně větší.Kolčavu viděl nedávno otec na dvoře.Má asi pelech v hromadě dřeva.Patrně tam dobře hospodaří ,protože mám v kůlně a v kurníku natažené pasti na myši s ořechem a dlouho se nic nechytlo.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Hranostaj

Příspěvek od fesoj »

Tak podstatný ten rozdíl ve velikosti být nemusí - samice hranostaje a samec kolčavy mohou být skoro stejně velcí, ovšem černá špička proutku je znak, který nikdy nezklame.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět