Odehnání zvěře

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Odehnání zvěře

Příspěvek od Red arrows »

myslíte že na jednorázové odehnání zvěře stačí nějaká ta pyrotechnika co práská? Nebo ve velkým rozprášit Hukinol?
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od MiraDuchek »

Jakou zvěř a od čeho?
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od Zdenek41 »

Zřejmě se bude jednat o černou.Pokud je hlad a velká potravní nabídka soustředěná v jedné lokalitě tak pomůže jen kulička o přijatelných mm.A i na to si po čase zvyknou jen budou opatrnější.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od Red arrows »

No černá.Škoda, tak holt nasadim rachot, petardy a uvidim.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od František Fořt »

Ty hele, mě ta prasaty brutálně okupovaná lokalta začíná připadat trochu jako provokace. Už to řešíme ve dvou vláknech. Nechceš nám napsat, kde to vlastně je anebo kdo jsi, že to takto "řešíš"? Nemyslím to zle, jen ve mě hloubá zvědavost a trochu i pochyby.

Uznale však hodnotím fotky prasat (byť jsou většnou z jara), pokud jsou z volnosti.

Zvláštní mi ale připadá někdo, kdo má pohyb dlouhodobě vysledovaný, chodí za nimi, používá fotopasti a dokonce má prasata pojmenované. A pak řeší, jak je rozehnat petardama a co s nimi, zná Hukinol, nosí pistoli a já nevím, co. Zkrátka to působí dost protichůdně a prapodivně.

Zároveň nevěřím tomu, že jsou tam tak neschopní myslivci, aby tam s prominutím nedokázal "postřílet" pár divočáků.

Jak říkám, je to takové celé dost podivné.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od Red arrows »

Ty fotky malejch nejsou zjara, jsou cca z 20-25 září(je to sice divný, ale asi dostatek žrádla atd)tady jsou s datací s fotopasti Obrázek
Ta lokalita dost přeprasená mi nevadí, ale prasata v městě apod. mi vadí(tady nehrozí, že půjde okolo nějaká mamina, důchodce atd. který se prasat bojí)
Hukinol jsem použil, když lidem začali vadit prasata u paneláku a na hřišti-bylo to účiný asi jako modlitba k manituovi :D
Odehnat jsem je potřeboval, když na tom místě probíhal výkop(napadaný čuníci ve výkopu už jsem zažil a dostat je ven byl docela problém) lae vyřešili jsme to tim že jednu stranu udělali pozvolnou aby když tak měla únikovou cestu.
Zmapovaný- protože zvířata tak nějak vyhledávám(asi deformace po dědovi, velkym myslivci do r.1951 poté velkym pytlákovi :shock: ani jedno ale nejsem (ačkoli vlastnim několik kuší ale střílim s nima do terče),ale "jak poznávám lidi, stále více si vážim zvířat"),nejsou to jen prasata, ale třeba i zmije :shock: -upřimě ta čuňata tady dost vytlačila jiný zvířata.
Mimoto přes zimu všechno krmim(vyrábím tady sejkoří hejno žeroucí 3kila slunečnice denně) je to prostě hobby(divný).
Což ale neznamená že jsem zelenej fanatik ala tzv. ochránci zvířat a možnost že jakýkoliv zvíře skončí na něčim pekáči(legálně) beru jako přirozenej jev-podle mne je to lepší osud než skončit třeba v ZOO.
Pistoli nosim do města(potřebuji chodit místama kde člověk představuje zdroj financí k nahzení do automatu),nikdy ne do přírody protože jí tam nepotřebuju.
Prasata v civilizaci mi vaděj, když vidim ty problémy co s nima lidi mají, rozhrabaný pozemky nejsou tak děsný jako rozflákaný auta kolegů(několik ročně), nejen Ludvajzova setkání s čuňaty na kole(jezdí na něm do práce)-když se s kancem nemužou vejít na silnici mezi svodidla a už ho prase i srazilo, panický strach ženskejch(já jim teda řikám, že ta prasata jsou jen výsledkem jejich motliteb za pořádnýho kance :D ) kterejm musim dělat protiprasečí doprovod(naštěstí jsou hezký) v práci ale třeba i ráno musim vyrazit dřív protože jdu na autobus s dvouma maminama s dětma(už potkali prasátka na 3metry a nebyly happy, jedna jak zdrhala podvrkla si kotník a co kdyby hupla pod auto-ženská, no...) navíc lidi jednaj zkratově-takže ve městě třeba náctiletý smradi po nich házej šutrama a naháněj je-nevim jaká by byla reakce....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od fesoj »

Když si tak prohlížím tu fotku jablečných hodů, porovnávám velikost selat a bachyňky /pokud to skutečně je jejich máma/ a pžihlédnu k jejímu zbarvení, připadá mi to jako typický příklad situace, kdy "děti mají děti". Ale skoro se mi to ani nechce věřit, i když jednou v zimě mi taky přišlo na vnadiště samotné sele a pak se kolem něj vyrojili nějací přerostlí hraboši...
Kritériem pravdy je praxe.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Odehnání zvěře

Příspěvek od Red arrows »

Mamka Julča je tohle http://manfred458.rajce.idnes.cz/pig#IMAG0145.jpg
Obrázek
ono jak je to cca 15člená parta(bez pyžamáků) tak jsem vybral fotku kde jsou pěkně pyžamáci
Odpovědět