Divocí koně?

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
poostmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 02.1.2012, 10:47
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Divocí koně?

Příspěvek od poostmen »

Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Divocí koně?

Příspěvek od fesoj »

Dost podrobný článek na toto téma jsem četl na Ekolistu. Je to vlastně holandský projekt a krom divokých koní se snaží vyšlechtit z dnešního dobytka i dávno vyhynulého pratura. Myslím si, že k těmto velkoplošným experimentům by jim asi v Holandsku nikdo neposkytl pozemky a protože je známo, že blbec vždy najde ještě většího blbce, který ho bude obdivovat, spolupracují s českými "odborníky", neboť ve světě se všeobecně ví, že v našem Absurdistánu je možné snad úplně všechno.
Kritériem pravdy je praxe.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Red arrows »

Pak přijde na řadu šavlozubej tygr,mamut a pračlověk Janeček.Zprvu jsem myslel že je to vtip :(
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Divocí koně?

Příspěvek od dalas »

Co takhle zvednout daně, vytvořit spoustu nových zbytečných neproduktivních pracovních míst, zdražit energie a pod. a člověk se naučí spásat louky a meze zcela samovolně bez genetické modifikace. Problém je vyřešen. Pak ale přijdeme na to, že jsme změnili podmínky spoustě broučků a žabiček a přijmeme další opatření..........................
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Divocí koně?

Příspěvek od kojot »

Jen je nechte realizovat tuto hovadinu. Za nedlouho bude koniny dostatek pro všechny.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Posmiros »

Je to zase pěkná blbost :roll: smysl vypustit někam koně by možná mělo do míst který nejsou obydlený- třeba na Sibiři :twisted: udržba krajiny je hloupost, bude to mít asi tak stejný význam jak u losa- žádný :mrgreen: myslím, že se to těm truhlíkům z České krajiny stejně nepodaří dotáhnout do konce :mrgreen:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Hirc »

hm, to zase někdo našel způsob jak vydojit dotace na "ušlechtilou" myšlenku a elegantně se vyhnul nutnosti živiti se smysluplnou prací.

jen tak pro zajímavost, v Dánsku na ostrově Langeland divocí koně jsou a mají je tam jako turistickou aktrakci. Co ovšem v příručkách neuvádějí, že tito divocí koně jsou divocí pouze na pozemku, který je ohraničen ohradou z ostnatého drátu, který je pod proudem (osobně jsem to zkoušel a byla to slušná pecka - skoro bych řekl, že ta elektrika je tam pro lidi a ne pro ty koně).
Naposledy upravil(a) Hirc dne pát 04.1.2013, 14:05, celkem upraveno 1 x.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Divocí koně?

Příspěvek od dalas »

Jen aby s nimi nezačly určité skupiny občanů na základě tradic kšeftovat. :(
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Divocí koně?

Příspěvek od fesoj »

Když jsem se zapojil do diskuze na toto téma na Ekolistu, nakonec nikdo nezpochybnil můj názor, že chov těchto velkých kopytníků, ať divokého koně nebo pratura, by byl u nás možný pouze a výhradně v oborách. Potom ovšem padá ten hlavní argument o "údržbě krajiny" - a tím pádem celý projekt vlastně pozbývá smysl.
Kritériem pravdy je praxe.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Red arrows »

Podle mne to dopadne jako vždycky u nás.Vytahnou se prachy ze společný kapsy, nějaký možná i z EU, vznikne kolem toho pár nakapsovanejch...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Jiří K. »

A až se jim to zase vymkne z ruky, tak to hodí na krk myslivcům. Jako kormorány.
Za sebe, jestli tenhle příspěvěk bude číst nějaký eko "nadšenec". Než mamuta raději srstnatého nosorožce, bude to zajimavé obohacení naší fauny o původní druh. Nemigroval tolik, byl teplomilnější než mamut a ta trofej.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Zdenek41 »

Třeba by konečně oplotili dálnice a udělali přechody přes ně.Já jen žasnu po vlcích a medvědech i koně...?Ano počítám se mezi ochránce,ale bez titulu.Takže pouze zdraví selský rozum.Vždyt už tu není ani místo pro zvěř.Koně miluji už ted je mi jich líto.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Red arrows »

No jestli ale jsme proti vysazování koní a bizonů tak proč jsme proboha vysazovali indiány,
zrovna slyším jejich válečný tance kolem Herny......
Naposledy upravil(a) Red arrows dne pon 07.1.2013, 21:56, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Zdenek41 »

:lol: :lol: :lol: Omluvte OT,ale jinak to nejde.Po měsíci jsem se od srdce zasmál.
Koblížek
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: ned 23.12.2012, 21:21
Bydliště: Podorlicko

Re: Divocí koně?

Příspěvek od Koblížek »

Dovedete si ale za pár let představit takovýho pěknýho Hatátitlá na dubový podložce v obýváku?? :lol: :lol:
Odpovědět