Rys Ostrovid

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od BwanaHunter »

Jen blbněte :lol: :lol: Pozítří budou vaše příspěvky a přísliby citovat na stránkách Hnutí Duha a na Nově :lol: :lol:

Nadhajný, to je taky dobrý termín, myslel jsem že o historii našeho povolání něco vím, ale tohle jsem ještě snad neslyšel...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od BwanaHunter »

fesoj> upytlačení rysa by byl trestný čin, to by skončilo trestním stíháním = ztráta bezúhonnosti = bez papírů. Vyloučením z ČMMJ, jakožto dobrovolné zájmové organizace, kdy členství nebo nečlenství v ní nemá žádný velký praktický dopad na dotyčného, by se to nevyřešilo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od fesoj »

S tím nadhajným - nezapomeň, že to bylo v r. 1912, kdy bylo věcí jen a jenom majitele lesa, jakými tituly obdařil svůj personál. Dnes jsem se setkal s něčím podobným u soukromých bezpečnostních služeb, když se někde používá titul "seržant".
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od BwanaHunter »

Fesoj> jasně, máš pravdu, a samozřejmě jsem si všimnul, o jaké době je řeč. Ale tím spíš, že se o historii našeho povolání, lesnictví a i myslivosti jako profese i jako koníčku, docela zajímám, tak mě to zaujalo...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Tim »

Dalas - nene, ten ještě ve statistikách není, ale v těch stovkách zastřelených rysů se těch mých pár rysů hravě ztratí :lol:

Lotr- musíš uvažovat trochu ekonomicky. Když už do těch Beskyd jedeš, střel těch rysů co nejvíce. Je to kočkovitá šelma, takže by to mělo mít maso jako obyčejný Mourek od sousedů. Málo tuku, krátká vlákna... Vietnamci Ti za to utrhají ruce. A když jim navíc dovezeš medvěda, určitě Ti dají i pravý potápěčský hodinky :D

Bwana - Já myslím, že je jedno co kde řekneme nebo napíšeme, stejně už díky hnutí duha všichni vědí co jsme zač :lol: :lol:

No a teď vážně. Kdo z vás má v revíru rysa? Teď je to poznat lépe než kdy jindy. My asi letos nee, takže ani letos se mi ho nepovede vyfotit :?
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

Tim - abych Ti odpověděl vážně i nevážně, rysa v revíru nemáme, jsme polní honitba na řece Ohři, výskyt rysa ani náhodou. Za to Vietnamců máme habaděj, ba co dím, habakuk, takže když se v Beskydech zadaří, budou i echtovní potápěčský hodinky :D
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od niva »

Zdravím páni kolegové,
no, k danému článku za sebe konstatuji, že ano, laik se diví, odborník skutečně žasne a vlastník zdravého selského rozumu nad těmi "stovkami postřílených rysů" řekne, že s takovými statistikami ať jdou jejich autoři k jádru všech statistik = naprosto přesnému souhrnu všech nepřesných čísel a zahrnou do toho navíc "motivaci" interpreta.
niva
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od crif »

Jj, tato "přesná"čísla tu už jeden odborník na rysa prezentoval. Po přepočtech na výměry atd, by byl rys na každém kroku.....
Prostě pořád melou hovadiny.
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Bord »

Mám rysů uloveno tolik až je mi to hanba pytle lebek přes hromadu dek sotva přelezu.Co s tím? :lol:
8x57JRS,bordík
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od dalas »

Bord> Ty nevíš? No přece vyplnit anonymní dotazník. :?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Petr1970 »

udělal bych na fakbooku nějakou historku typu prodlužovač enisu a začal to prodávat jako afrodisiakum, viz asiaté..
jestli toho máš fakt pytle, budeš zavodou:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od rimar77 »

celé to je nesmysl už vidím někoho jak se byť anonymně přiznává k tomu že upytlačil rysa a o těch jejich počtech upytlačených rysů to je škoda mluvit z logiky věci to nejde akorát když jsem ho na to upozornil tak ten rádoby odborník co nám tu dělal osvětu neodpověděl zato na MMBŠ tam prezentuje blbiny o 106 a všichni mu to žerou protože když někdo na to upozorní tak je hned zablokovanej aby jim nemohl narušovat jejich vymývárnu
jen nechápu toho prof. Černého proč něco podobného pořád podniká a vydává to za oficiální pravdu ikdyž ono někteří akademikové jsou mimo realitu
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Karel61 »

Už jsme o tom mluvili, že úhyn rysů na silnici je značný.
Auto srazilo v Beskydech mládě rysa. Za měsíc a půl druhé.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/auto-srazilo-v- ... zpravy_jog

Obrovská smůla letos provází populaci přísně chráněného rysa ostrovida v Beskydech. Na začátku října někdo autem srazil mládě u obce Lidečko na Vsetínsku. A v noci ze středy na čtvrtek se totéž stalo u obce Dolní Bečva na velmi frekventované silnici I/35.
Mrtvé mládě našli ve čtvrtek ráno dělníci, záhy se smutnou zprávu dozvěděli ochránci přírody. „Už to bylo devítikilogramové odrostlé mládě, určitě mělo přes půl roku,“ povzdychl si ředitel Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy František Jaskula.
Rysům se v moravskoslezských horách v posledních letech příliš nedaří. Podle zjištění různých stop v nich žije přibližně deset dospělých kusů. „Z toho jsou jen dvě či tři samice. A právě nyní sražený rys byla také samička. O to je ztráta citelnější,“ poznamenal Jaskula.
Navíc právě u tohoto mláděte ochránci přírody nejspíše znají „rodokmen“, tedy rodiče. Zatímco otce předpokládají, u matky mají takřka jistotu. Sražené mládě totiž pocházelo z trojčat, která se letos narodila samici pojmenované Ivonka.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rys Ostrovid

Příspěvek od Lotr »

Typický přístup ochranáře. Auto nám srazilo mládě rysa, jak smutné, ach jo. Místo aby si z nás vzali trochu příklad a začali se starat, jak zabránit srážkám se zvěří. Rodokmen každého mláděte znají, ale kde je hustý provoz nevědí a jaká provést opatření to také ne.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět