Vlci

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlci

Příspěvek od fesoj »

Figi, nezlob se, ale v tomto s Tebou nemohu souhlasit - a divím se, že takto reaguješ právě Ty. Znova a znova musím konstatovat, že ČMMJ by skutečně měla - a asi nejlépe Tvým prostřednictvím, protože umíš jednat s lidmi a Tvé vyjadřovací schopnosti jsou na úrovni - reagovat a nespoléhat se na to, že je to každému nezasvěcenému jedno. Nemá cenu přesvědčovat přesvědčené, nutno je oslovit širokou veřejnost. Já vím, že je to tak trochu boj s větrnými mlýny, ale vzdávat ho nesmíme. A myslím, že právě Ty jako jednatel můžeš - či spíše musíš - na tomto úseku udělat obrovský kus práce. Neříkám, že toho děláš málo, ale pokud nefunguje kulturně propagační komise tak, jak by měla, je a bude to asi především na Tobě.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlci

Příspěvek od dalas »

Nechtěl jsem již reagovat, ale musím se zastat figiho. Zdrženlivost ČMMJ v tomto případě považuji za vhodnou. ČMMJ není od toho, aby prováděla investigativní zpravodajskou činnost na základě zprostředkovaných informací. Víte, jak měla ČMMJ reagovat, ale co od toho očekáváte? V podstatě pracovníci ČMMJ mohou konstatovat jen to, co už víte z jiných zdrojů. Jaký má vliv zjištění zda je to čistý vlk, kříženec nebo pes na výkon práva myslivosti nejen vás, ale i dotčených myslivců? No a ve vztahu k veřejnosti? Jak ovlivní vyjádření ČMMJ náhled veřejnosti na myslivce? Přece ten náhled musí ovlivňovat myslivci sami svou konkrétní činností. Takovéto zviditelňování ČMMJ "za každou cenu" mě připadá směšné a možná i kontraproduktivní. ČMMJ by se měla zcela určitě vyjadřovat k záležitostem, které může ovlivňovat, ale v tento moment v tomto konkrétním případě by jen papouškovala to, co známe.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

ČMMJ o sobě hlásá, že se mění, že se chce změnit, že chce aby veřejnost o ČMMJ "věděla". A toho určitě nedosáhne tím, že bude mlčet a čekat. Konkrétně co mohla napsat, říci v tomto případě už tady zaznělo. K ničemu by se tím nezavazala, jen by byla vidět a slyšet, byl by jasný zájem.
Až budou za pár týdnů hotové výsledky testů, a je jedno jak dopadnou, tak už to nikoho nebude zajímat. Pak už všechno bude "s křížkem po funuse..."
Tak to je, jenže tohle prostě zodpovědným nedochází, pořád jsou těch 20 let pozadu... V Myslivosti je spousta článku kde se tvrdí opak, jen ta realita je jinde. To je můj pohled, normálního člověka, myslivce, člena ČMMJ...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlci

Příspěvek od figi »

Tak aby o nás veřejnost věděla třeba toto z minulé soboty - od dvanácté minuty
http://tn.nova.cz/clanek/televizni-novi ... 4-8-3.html

Jinak s vlky to nebude snadné, ochranáři je mají jako modlu a jsou přesvědčeni, že veřejnost také. Mají hrůzu z toho, že by u nás vlk napadl člověka, a nedej bože dítě, což by pravděpodobně obrátilo veřejnost proti vlkům. Zahájili jsme spolupráci a diskusi s AOPK a snažíme se v tomto směru alespoň něco ovlivnit. Uvidíme v budoucnu, jak se nám v oblasti regulace predátorů bude dařit.
Velký problém je právě vypouštění vlků odchovaných člověkem, to AOPK nechce vůbec připustit, že je to u nás možné, přitom my víme, že chování mnoha vlků tomu odpovídá. Případ vlka v hotelu jsme probírali detailně, ale ani oni zatím neví nic konkrétního a proto bude oficielní stanovisko ČMMJ až po analýze DNA, předpokládám, pokud se potvrdí vlk, tak právě s vazbou na nelegální chovy vlků u nás. Ale to předbíhám a teď bychom si stanoviskem jen brali argumenty.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Hele, já fakt nejsem žádný hnidopich, tu reportáž jsem viděl ve zprávách naživo, díval jsem se schválně jen kvůli tomu - upozornění bylo na tom priblblym Facebooku. No, popravdě - bylo mi u toho trapně... Snaha byla, to jo. A to je tak všechno. Reportáž o napouštění louže bláta a u toho vyprávění o potřebě vody pro zvěř... Chtělo by to trochu polepšit, pěkné napajedlo, kýble do rukou - tak vypadá skutečná péče o zvěř. Tohle ochotnicke vystoupení vám prostě nešlo věřit... Snaha se cení, jenže to je prostě málo...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlci

Příspěvek od fesoj »

Regis 24 - je lepší zapálit malou svíčku než proklínat tmu. Co Ti brání v tom, abys napsal nějaký dobrý pro myslivost pozitivně laděný článek do kteréhokoliv z celostátních medií ? Neumíš to ? Nemáš tzv. "básnické střevo" ? Budiž, to opravdu nezvládne každý - ale jenom kritizovat dobře míněnou snahu druhých, to je míň než málo. Já osobně si Figiho práce velice vážím a cílem mého příspěvku bylo jen zdravě ho "vyhecovat", aby nepolevil a pokud možno ještě přidal. Kdo umí, ten umí.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlci

Příspěvek od figi »

fesoj - jen provokuje

No, než budovat napajedla, tak jsme vybrali místa, kde se normálně voda drží a vyschlá prameniště. Po drobných úpravách fungují perfektně, zvěř je na ta místa zvyklá. Ale chtěl bych vidět, kdo by nosil stovky litrů vody v kýblu v tom terénu.
Je mi líto, že se cítíš trapně, ale asi sám víš proč.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

fesoj píše:Regis 24 - je lepší zapálit malou svíčku než proklínat tmu. Co Ti brání v tom, abys napsal nějaký dobrý pro myslivost pozitivně laděný článek do kteréhokoliv z celostátních medií ? Neumíš to ? Nemáš tzv. "básnické střevo" ? Budiž, to opravdu nezvládne každý - ale jenom kritizovat dobře míněnou snahu druhých, to je míň než málo. Já osobně si Figiho práce velice vážím a cílem mého příspěvku bylo jen zdravě ho "vyhecovat", aby nepolevil a pokud možno ještě přidal. Kdo umí, ten umí.
Hele, já jsem to psal - jsem obyčejný normální člověk, myslivec a člen ČMMJ. V tom abych dělal to co mi podsunujes, mi to všechno brání. A tak každý rok posílám členský příspěvek, aby to za mě dělali jiní, ti co to umí a nemusí dělat jinou práci. Já mám myslivost a kynologii jako koníček. Kritizovat můžu právě pro to, že jim ty svoje vydělané koruny posílám. Tak si laskavě tohle nech jinam.
Pro figiho :
Já nosím jednou za 5 dní 50 litrový barel vody cca 300 k napajedlu které jsem si udělal. To jsem ale blbec, viď...
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Vlci

Příspěvek od vlady »

to jako fakt 300 km? To je huste nebo se Ti popletli nejake pismena?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

No mělo to být 300 kroků, metrem si to fakt neměřím. Ale jestli ti šlo o to, předvést jak je dnes normální snaha z každého udělat vosla za každý překlep na klávesnici v mobilu, tak jo, povedlo se, jsi dobrej.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Vlci

Příspěvek od vlady »

ne o to mi neslo, ale znam kluka ktery jezdi asi 150 km krmit a napajet. povazuji to za nadseni, tak me zajimalo jestli je to u Tebe stejne.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlci

Příspěvek od fesoj »

Takže snad se shodneme na tom, že se oba - regis i figi - snaží zvěři pomáhat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a není důvod k tomu, aby někdo napadal druhého jen proto, že on to dělá jinak. Chlapi, můžeme spolu v lecčems nesouhlasit, můžeme se i pohádat, ale zas a znovu upozorňuji na to, že především musíme v těch diskuzích dodržovat elementární zásady slušnosti /což se nám aspoň v tomto případě zatím daří/. Již vícekrát jsem byl svědkem toho, že některý přispívatel /a často šlo o lidi s velmi dobrými názory, jako např. Erika/, byl neustálým rytím do své osoby natolik zhnusen, že přestal vůbec psát - a to je rozhodně škoda. Vždyť si to fórum i fóra jiná děláme jen a jenom pro sebe !
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlci

Příspěvek od dalas »

Tak je tu rozuzlení.

Vlčici chycenou u Vrchlabí utratili. Podezření na vzteklinu se přitom nepotvrdilo
Vlčici, kterou našli před pár týdny v ohradě s ovcemi, museli veterináři utratit kvůli podezření na vzteklinu. To se sice při testu u mrtvého zvířete nepotvrdilo, kvůli velkému riziku ale nebyla jiná možnost, informoval v pátek mluvčí Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný.

Novinky, ČTK
Po odchytu byla vlčice v karanténě v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Výsledky genetické analýzy ukázaly, že šlo o samici čistokrevného vlka. Testy tak vyvrátily podezření, že samice byla křížencem vlka a psa.

„Výsledky krevních testů z počátku tohoto týdne u vlčice ukázaly přítomnost protilátek na vzteklinu. Po dohodě s veterináři zoo, infektology Fakultní nemocnice Hradec Králové a veterináři Státní veterinární správy jsme ve čtvrtek museli přistoupit k utracení zvířete," uvedl Drahný. Vzhledem k závažnosti možného rizika podle něj nebylo možné postupovat jinak. Následné testy podezření na vzteklinu nepotvrdily.
Vlčice byla nalezena v pátek 3. srpna u Vrchlabí v ohradě ovcí obehnané elektrickým ohradníkem. Odborníci ji z ohrady pustili zpět do volné přírody. Zvíře se pak potulovalo v údolí Labe mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem a 6. srpna vběhlo do restaurace hotelu na Přední Labské. Přivolaní veterináři vlčici uspali a odvezli do dvorské zoo. [celá zpráva]
V karanténě zoo vlčice dostala potravu a zoologové ji podrobili vyšetřením a testům. V prvních dnech se zdravotní stav zvířete postupně zlepšoval. Krevní testy na psinku vyšly negativně a ani vnější známky vztekliny zvíře neprojevovalo.
„Poslední vzteklinové testy z počátku tohoto týdne bohužel ukázaly zvýšenou hladinu protilátek v krvi. V posledních dnech navíc veterináři zaznamenali sníženou schopnost reagovat na zvukové podněty, tedy oslabování sluchu, což může být rovněž jedním z vnějších příznaků vztekliny," uvedl Drahný.
Po konzultacích s veterináři a odborníky na infekční onemocnění byla vlčice utracena. "Následné testy na mozkové tkáni zvířete nakonec přítomnost viru vztekliny vyloučily. Možným zdrojem protilátek v těle vlčice se nadále zabýváme," uvedl Drahný.
První potvrzený novodobý výskyt vlka v Krkonoších je z letošního června, kdy zachytila fotopast na Rýchorách ve východních Krkonoších mladého jedince. Pokud by šlo o migrující vlky, s největší pravděpodobností by se do Krkonoš šířili z východu - z Broumovska a Vraních hor, nebo z přilehlé části Polska. Rozmnožování v Krkonoších zatím doloženo nebylo.
Na nedalekém Broumovsku se vlci usadili po více než 200 letech před třemi lety. Ochranáři mají důkazy, že tam žijí trvale a třetím rokem po sobě se jim tam narodila vlčata. Vlčí teritorium v hradeckém kraji se rozšiřuje. Přibývá zadávených ovcí i pod horami na Trutnovsku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Takže v zajetí odchovany vlk a ještě očkovaný proti vzteklině? To je dobrý. Akorát furt čekám na reakci ČMMJ. Výsledky testů jsou, vlk už pro jistotu není. A ČMMJ nic. No jo, ona je vlastně Země zivitelka... Byl tam i Miloš, viděl jsem ho v telce. Škoda že on neví kde vlastně byl...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlci

Příspěvek od fesoj »

Nevím, kdo a jak zjistil, že šlo o vlčici odchovanou v zajetí - i když její chování by tomu nasvědčovalo, ale stále se pohybujeme ve sféře dohadů a to se týká i údajně zjištěných protilátek proti vzteklině. Dnes se snad už vakcíny pro lišky nepoužívají, nebo snad ano - třeba v Polsku ? To by ledacos vysvětlovalo, kdoví, odkud se to zubožené zvíře v Krkonoších vzalo. Nakonec ji museli utratit. Kdyby tu vlčici - už kvůli podezření ze vztekliny - utratili hned, byl by klid. Ale to nešlo, protože se jednalo o ochranářskou "posvátnou krávu". Jo, kdyby do toho hotelu vběhla liška se ztrátou plachosti, nebyl by s utracením problém.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět