Vlci

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlci

Příspěvek od fesoj »

Tak už jsou i u nás - ono z Broumovska na Vraní hory to zas není tak daleko. Vlci prý zadávili - shodou okolností mysliveckému hospodáři sousední honitby - dvě jehňata a když žádal o náhradu škody, byl kompetentními orgány odmítnut s tím, že tam přeci žádní vlci nejsou... Přitom je další člen téže honitby má nafocené fotopastí... Já osobně bych na místě onoho poškozeného požádal o písemné potvrzení, že tam vlci nejsou a pak bych vzal do ruky flintu, protože když někde něco není, nemohu to zastřelit.
Kritériem pravdy je praxe.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Asi jste tuto zprávu už slyšeli nebo četli, mě je na tom fakt divné chování onoho "divokého vlka"... Kdo viděl i v TV reportáž, musí uznat, že ten vlk se lidí vůbec nebál.
https://m.novinky.cz/articleDetails?aId ... &sId=&mId=
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Vlci

Příspěvek od pultik »

Proč teda nemají vzorek DNA. Uspat foukačkou psa nebo spíš křížence který chodí dva metry od lidí dokáže každý veterinář.
Bylo by jasno odkud tam "přimigroval". Mě zajímalo co bude pokud takové zvíře mysl. stráž nebo hospodář uloví a test DNA ukáže
na křížence?
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Jenže to by se musel najít někdo, kdo se odváží na to zmáčknout a pak ještě toto přiznat a nechat ty testy udělat... Já bych na to odvahu neměl. Mě stačilo co pronesl náměstek z KRNAP - že to řeší ve spolupráci s Hnutí Duha... Co to radši řešit s MŽP nebo MZe? To jako jsou ty vlčí hlídky něco víc?
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Vlci

Příspěvek od fordik »

Tak máme další dějství, teď už by mohlo dojít i na ty vzorky...
https://www.novinky.cz/domaci/479874-vl ... otelu.html
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

To vypadá, že hledala pána se kterým tam spali předtím než ji hodil k těm zlým ovcim...
Jestli pořád někdo věří tomu, že se jedná o divokého vlka, tak je magor.
Kolik takhle chodí divokých lišek do hotelu?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlci

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Já jsem psal na faceboku v diskuzní skupině ČMMJ o vyjádření k tomuto. A naše slavná ČMMJ ,k terá se momentálně holedbá tím, jak je jiná, komunikativní, moderní a nevím co ještě, nedokázala za 2 dny napsat ani řádku...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlci

Příspěvek od dalas »

Z mého pohledu je to zcela marginální problém. Je úplně jedno, jestli budu vědět co to vlastně je dnes, nebo za dva měsíce. To, že se ČMMJ okamžitě nevyjadřuje je zcela normální. Kdyby se měla ČMMJ okamžitě vyjadřovat v takovýchto věcech, tak se asi zblázní. Jsou to zatím samé dohady i z úst odborníků, takže nemá cenu se teď k tomu vyjadřovat. Nenechávejte zvědavost cloumat vaším majestátem. :wink:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

To je tvůj pohled. Já jsem čekal, že se k tomu ČMMJ nějak vyjádří hned na začátku. Podle mě stačilo pár vět. Třeba, že dle odborníků v ČMMJ se nejedná o běžné chování vlka, celou věc sleduje, a momentálně čeká na výsledky testů. Ale mlčet - to je přesný opak toho, co o sobě ČMMJ tvrdí, že chce být vidět a slyšet. A to co jsi psal o tom, že se nemůžou vyjadřovat ke všemu - to je holý alibismus...
Dávám sem odpověď ČMMJ v diskuzi na Facebooku. Odpověď přišla až když jsem napsal zprávu uživateli ČMMJ.
"Dobrý den, momentálně se není k čemu vyjadřovat. Čekáme se na výsledky genetických testů a nechceme pouštět ven nepodložené informace. Pouze se diskutuje a jeví se jako varianta, že se může jednat o Československého vlčáka na základě vyjádření, které nám sdělila AOPK. Až budeme znát fakta, o které AOPK žádáme, budeme situaci komentovat, do té doby nechceme vypouštět další fámy."
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Vlci

Příspěvek od dalas »

regris24> doufám, že jsi neočekával nějakou jinou odpověď od ČMMJ než jsi dostal. Z hlediska myslivosti je tohle tabu.Teoreticky to může zajímat MS a MH, ale to by si museli být sakra jisti, že se jedná o křížence (ani vlk ani československý ovčák ani německý ovčák). Jediná zásadní informace bude z laboratoře po rozboru DNA. Vše jiné jsou domněnky, převzaté a tím i pravděpodobně zkreslené informace. Jak s tím ale naložíme z hlediska myslivosti mě není jasné. Aby to bylo zajímavější, tak já tvrdím, že je to chupacabra. :lol:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

Už jsem to psal - skutečně jsem od ČMMJ očekával jinou odpověď i jiný postup. To co jsi psal o MH nebo MS nějak nechápu, nejde o to hned střílet. ČMMJ se holedba, jak se změnila, že chce být autoritou. A místo aby sledovala a reagovala okamžitě na to co se děje, tak pořád spí...
S tímhle přístupem se nehne z místa.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Vlci

Příspěvek od figi »

Ale ČMMJ je autoritou.
Právě proto je nesmyslné napsat, že takto se vlk nechová, protože ti znalí to vědí a ostatním je to jedno. Zatím nikdo neví, co je to zač, a vyjadřovat se s bitím v prsa k vlkovi, ze kterého se vyklube pes nebo kříženec - to autorita NEDĚLÁ.

A můžeš tedy prosím konkrétně napsat jaký postup a jakou odpověď jsi očekával ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlci

Příspěvek od Leon »

Stačilo by napsat že případ sledují a o výsledcích budou informovat ale co čekat jiného :wink:
CZ 550 american 308win.
regis24
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: ned 12.6.2016, 7:11

Re: Vlci

Příspěvek od regis24 »

figi píše:Ale ČMMJ je autoritou.
Právě proto je nesmyslné napsat, že takto se vlk nechová, protože ti znalí to vědí a ostatním je to jedno. Zatím nikdo neví, co je to zač, a vyjadřovat se s bitím v prsa k vlkovi, ze kterého se vyklube pes nebo kříženec - to autorita NEDĚLÁ.

A můžeš tedy prosím konkrétně napsat jaký postup a jakou odpověď jsi očekával ?

Psal jsem to výše, tak si to přečti.
Odpovědět