Vlci

vse co souvisí s naší zvěří a jejím chovem...
Odpovědět
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Vlci

Příspěvek od lovec »

9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Vlci

Příspěvek od Karel61 »

Pan Michael Wilke z Lüneburgu (jižně od Hamburku) ve filmu vypráví, jak jako řidič náklaďáku potkal na silnici mezi obcemi Amelinghausen a Ebstorf v protisměru osobní auto, které na něj blikalo světelnou houkačkou a když se díval proč, tak uviděl, že se na silnici pohybuje smečka vlků. Sáhl po mobilu a nafilmoval je. Vypráví, že se nejedná o vlky uměle vysazené, ale o vlky, kteří dobrovolně přivandrovali zpět poté, co je člověk vypudil a vyhladil a teď se snaží o osídlení (to teda nevím a z komentáře ani není jasné, jak na to přišel). Říká, že je to fajn, že se vlci vrací a s trochou dobré vůle budou zase žít spolu s člověkem, i když ze začátku to bude nějaký ten problém znamenat.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2114
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Vlci

Příspěvek od Lotr »

ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlci

Příspěvek od Tim »

Je s podivem, že se vlci usadili právě tam :shock: Jezdím do Německa pravidelně a zhruba 2x do měsíce se pohybuji i v těchto krajích kolem Labe. Přitom Šlesvicko - Holštýnsko a Meklenbursko jsou země, kde se intenzívně zemědělsky hospodaří a o nějakých velkých komplexech lesů se tam téměř nedá hovořit :?:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Vlci

Příspěvek od Karel61 »

To Tim:
Právě! Já to tam znám, 6 let jsem tam bydlel. Jedná se o oblast přírodního parku Lüneburger Heide, který je oblíbeným víkendovým výletním místem Hamburčanů. O nějakých hlubokých liduprázdných lesích vůbec nelze hovořit. Já bych ty vlky čekal spíš někde na Šumavě, tedy v oblasti Bavorského lesa, než na severu.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlci

Příspěvek od XAXAP »

Vlk je evidentně adaptabilní. To není jen případ Německa.
Byl jsem je tam pozorovat, poslouchat a fotit a je to úžasné. Jenže z Německa jim to bude k nám docela trvat. Smečka, která se toulala u českopolské hranice a byla naděje, že by se mohla přemístit či díky migraci subadultů nastěhovat k nám záhadně zmizela. Ta beskydská je zase v ohrožení díky šílenému postoji slovenských kolegů.
Dle všech pozorování je v Čechách větší pravděpodobnost narazit na něco, co se týká šakala než vlka, bohužel.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Vlci

Příspěvek od suhl »

Mám doma dvd o vlcích, část je natočena právě v Německu, až bude čas, tak ho znovu shlédnu a doplním odkud to přesně je, ale pamatuji se, že tam došli z Polska a osídlili nějaký vojenský prostor, kam se turisti nedostanou, při pohledu z vrtulníku je zřejmý velký lesní komplex.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlci

Příspěvek od Tim »

XAXAP - no, já si ani nedělám iluze o tom, kam "záhadně" zmizela :roll: O postoji našich východních sousedů k vlkům se mezi aktivisty vedou vášnivé debaty a já s nimi musím tak trochu souhlasit. Lovit 300 vlků ročně v tak malém státě jako je Slovensko je vzhledem k jejich teritoriální náročnosti opravdu moc...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Vlci

Příspěvek od lovec »

Tim píše:....... Lovit 300 vlků ročně v tak malém státě jako je Slovensko je vzhledem k jejich teritoriální náročnosti opravdu moc...
Ak by ta to neobtazovalo, prezrad, kde si prisiel k cislu 300ks?

Toto je kvota 2012/2013: http://www.polovnickakomora.sk/spk/29-s ... aveho.html
Ministerstvo podohospodarstva píše: Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, ako ústredný orgán štátnej správy poľovníctva podľa § 72 zákona č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o poľovníctve“), podľa § 72 písm. m) zákona o poľovníctve:
u r č u j e
ročnú kvótu lovu vlka dravého (Canis lupus) v poľovníckej sezóne 2012/2013 pre územie Slovenskej republiky v celkovom počte 130 ks
130ks, slovom stotridsat.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlci

Příspěvek od Tim »

Ano, 130 vlků je kvóta ministerstva. Ta byla loni 120 vlků a přesto se jich ulovilo 135. Nicméně návrh KLÚ byl ještě před třemi lety něco kolem 280 vlků (tedy mé zaokrouhlení na 300 bylo z mé strany nepřesné, ale přesto se domnívám že nepodstatné). A mezi námi, i 100 vlků je hodně :roll: Zdroj je www.selmy.cz
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Vlci

Příspěvek od lovec »

Pred tromi rokmi bola kvota 120ks..... Neviem kam chodis na tie cisla, ale zatial triafas stale vedla.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlci

Příspěvek od Tim »

Prostuduj si ten odkaz :wink: Ano, kvóta byla taková, ale návrh plánu byl jiný, z toho lze jednoduše vyvodit, že je snaha lovit více vlků :wink: A netřeba snad zdůrazňovat, že přiznaných sice je třeba 130 vlků, ale ulovených je mnohem více. Mám na Slovensku dost příbuzných (i "polovníků") a vím, jak to tam s vlky chodí - asi jako tady s rysem. Není potřeba mi věšet bulíky na nos a tvrdit mi, že to není pravda.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Vlci

Příspěvek od motolada »

Time myslím,že si nerozumíte.Návrh je snad něco jiného než definitivní kvóta.Návrch 300 ale kvóta 120.Tak o co jde?
Je snaha vždy ty stavy přehánět a žádat o větší odlov,tím spíše když víš ze ti to strouhnou.To je běžné i u nás a všude jinde.

Jinak známý byl letos lovit vlka a vyznělo to tak,že ti vlci nejsou všude ale zrovna v jediné oblasti(tam je jich dostatek),takže i těch 300 by bylo v pořádku.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Vlci

Příspěvek od Tim »

Jo, to je pravda... Nic to ale nemění na tom, že dost jich je ulovených i nelegálně a nikdo se tím netají...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Vlci

Příspěvek od Karel61 »

A není ta kvóta 120 podhodnocena, když se jich tedy loví více a pořád je jich dostatek? Já se vlky zatím moc nezabýval (myslivec, co vlka střelil, mi říkal, že lov nic moc, prý jako když máš střílet do psa), ale z vlákna mi to tak připadá...
Odpovědět