Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od Leon »

Jak tohle mohlo v dnešní době někoho vůbec napadnou to nechápu.
Řešením by v tomto případě bylo plošné stanovení doby lovu, zjednodušení postupu vyřízení povolení lovu na nehonebních pozemcích i umožnění lovu do smrtících pastí.
http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... obrem.aspx
CZ 550 american 308win.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od msoukup »

Proč tak vyšiluješ? Smrtící pasti se ve světe používají běžně a zcela legálně. Alka wildlife je jen jakýsi rodinný podnik, zaměřený na čerpání dotací a nicnedělání, případně sepisování nesmyslů. Reakce na jejich pokus, jak odvést pozornost od regulace stavů některých druhů, je jen otázka další komunikace a vysvětlování. M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od Leon »

Je mi jedno kde se legálně používají protože používat je tady je zhovadilost a není to jenom Alka řvou díky tomu návrhu všichni a zase jsme všichni co lovíme za úchyláky.
CZ 550 american 308win.
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od cr001 »

Leone zachraňbrouci a podobná verbež budou řvát vždycky - z těch si kamarády neuděláš i kdyby ses na hlavu postavil a chodil vlky krmit libovým hovězím z Lidlu. Vydry a bobři se takhle lovili historicky a ve spoustě zemí se tak činí dodnes. Pasti jsou různé a některé zabijí akceptovatelněji než některé případy střelnou zbraní. Pro mě jsou pasti problematické pouze z toho důvodu, že vzhledem k hustotě osídlení a permanentnímu pohybu všech a všude, by mohlo docházet k tomu, že by tyhle pasti fungovaly neselektivně - jaksi nejen na vydry a bobry (což zase nemusí být nutně na škodu - ale záleží na úhlu pohledu).
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od Leon »

Nejsme v divočině v kulturní krajině jsou prostě pasti o průser.
CZ 550 american 308win.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od msoukup »

Leone, to jen otázka protiargumentace proti zavádějícím a emočně postaveným argumentům zachraňbrouků, jejichž cílem je stejně něco jiného. Že teda tak neřvou a neprotestují proti sklapovacím pastičkám na myši a potkany :-) a že teda nenavrhnou jinou metodu, jak ty populace redukovat? M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od Lotr »

To je taky dost, že se někdo postavil současnému trendu ochraňujme všechno za každou cenu, ať to stojí co to stojí, on to stát zaplatí. A že někdo otevřeně řekl, že to stát stojí peníze a že je potřeba s tím něco udělat. Za mě palec nahoru. Leone a Německo a ostatní státy nejsou kulturní krajina? V poslední době dokonce multikulturní. Máme na Krušných horách velmi blízko hranic s Německem rybník s rybami. Zatím co u nás dokumentujeme stopy na sněhu a na ledu a fotíme ryby vytahané na břeh, vyrábíme spoustu papírů včetně odborného posudku, posíláme to na Krajský úřad a ten hradí škody, tak na druhé straně hraničního potoku v Německu šetří státní prostředky tím, že pochopili, že vydra není krásné zvířátko, ale docela obyčejná škodná.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od cr001 »

Leon píše:Nejsme v divočině v kulturní krajině jsou prostě pasti o průser.
V kulturní krajině je průser všechno - i střelba. Kulturní krajina je stejně debilní konstrukt jako například "humánní usmrcení". V kulturní krajině by se asi zvířata měla chovat kulturně, takže žádná predace, žádné přemnožování, žádné škody na plodinách atd. Prostě selanka ve stylu Chaloupkových vydrýsků a medvídků...nebo Lada - zima v hájovně :D
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od palkopal »

Leon píše:Je mi jedno kde se legálně používají protože používat je tady je zhovadilost a není to jenom Alka řvou díky tomu návrhu všichni a zase jsme všichni co lovíme za úchyláky.
Tak nejen zhovadilost, ale především je to zakázané zákonem na ochranu proti týrání. Obávám se, že došlo k nepochopení, co měl Leon na mysli.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od msoukup »

Palkopal - můžeš mě prosím navést, kde se to v tom zákoně píše? Pokud vím, tak jsou zákonem jmenovitě zakázány pouze čelisťové a lepové pasti. M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od dalas »

Je prosím někde definice, kdy je to týrání a kdy není?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od Leon »

palkopal píše:
Leon píše:Je mi jedno kde se legálně používají protože používat je tady je zhovadilost a není to jenom Alka řvou díky tomu návrhu všichni a zase jsme všichni co lovíme za úchyláky.
Tak nejen zhovadilost, ale především je to zakázané zákonem na ochranu proti týrání. Obávám se, že došlo k nepochopení, co měl Leon na mysli.
Já myslím že to chápou ale budou to stejně okecávat :wink:
Jinak skončit mi v pasti pes nebo dítě tak nakopu koule zespodu do krku i tomu úředníkovi který to povolil
CZ 550 american 308win.
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od msoukup »

Týrání speciífikuje Zák. 246/1992 Sb.
M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od dalas »

Díky. Je tam toho ohledně týrání hodně včetně explicitního stanovení činností, které jsou za týrání považovány.

Nicméně, zajímavá jsou písmena, která mohou být aplikovatelná na lov.
o) usmrtit zvíře způsobem působícím nepřiměřenou bolest nebo utrpení
w) jiné tímto zákonem zakázané jednání, v jehož důsledku dojde k utrpení zvířete.
Na základě těchto ustanovení se vystavuji riziku porušení tohoto zákona v důsledku činností jinak povolených.
Rozumím Leonovi co má na mysli. Jsem taktéž proti neselektivním pastím. Ale i s obecně neselektivní pastí se dá v určitých případech zacházet selektivně a s jistotou velmi krátké doby usmrcení.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Jdeme nakupovat pastičky když to navrhuje ČMMJ

Příspěvek od cr001 »

Leon píše:Já myslím že to chápou ale budou to stejně okecávat
tak fórum je o okecávání - kdybys to nechtěl okecávat, tak to vlákno nezakládáš, že jo. Pokud hledáš jen lidi se "správným" názorem, tak se zachraňbrouky si na jejich fórech budete notovat. Psal jsem, že k těm pastím nemám jednoznačně kladný vztah mám spíš takový ambivalentní. Obecně o legislativě - to že to dnes nějaký zákon něco zakazuje není nějaká fyzikální danost - je to kvůli tomu, že to někdo navrhl a schválil. Takže se to dá zrušit, změnit atd. Legislativa velmi často nemá nic společného s přírodními zákony.
Leon píše:Jinak skončit mi v pasti pes nebo dítě tak nakopu koule zespodu do krku i tomu úředníkovi který to povolil
Tomuhle každý rozumí, ale šlo by o napadení úřední osoby se všemi důsledky :wink: :D
Ale takových hypotetických situací existuje nespočet. Například co budeš dělat když
- ti někdo přejede psa (nakopat pachatele či celý DI ?)
- znásilní dceru....(autocenzura)
- rozkrádá těžce placené daně....(autocenzura) :wink:
Odpovědět