Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

edit by Alda: tato diskuse sem byla presunuta z tematu AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI viewtopic.php?f=12&t=5668
alwarez píše:Dik za informace ,ja jsem kecal s lidmi co pravidelne navstevuji Afriku a ti proste si pusky koupili a nechali ji v Jizni Africe u tech spolecnosti a vzdy si ji vyzvednou, kdyz tam prijedou tak jednou za dva roky a tim odpada ta pakarna s prepravou .Ja mam pouze zkusenost s prepravou luku jak kladkoveho tak tradicniho ,ne ze bych tam jezdil ,ale plno mych znamych tam jezdi a tak je pripravuji,jasne s lukem muzeme tak strilet na 35 m a kdyz je to tradicni jeste mene ,ale nikdo si toho nevsima.
Proč ne, je to otázka vkusu a názoru. Když jezdí několikrát ročně a nechtějí si půjčovat kulovnici na místě, na Farmě a věří, že se jim zbraň neztratí. Osobně mám svoji dalekostřelku-nikdynechybilku rád a do Afriky jezdím jednou ročně na dva týdny, takže by mi po zbatek roku chyběla. Vyřídit trošku formalit mně nezatěžuje. Navíc jsem na své Blasery zvyklý a věřím jim, stejně jako sobě. Už se mnou procestovaly kus světa a nebudu svoje zvyky měnit. Co se luků týká, viděl jsem na několika farmách obdoby našich - "kazatelen"- vždycky na břehu jezírka. Z nich loví lukostřelci zvěř která se přišla napít, obvykle za poledne. Vždycky je s nima Profihunter, aby dostřelil - z kulovnice, v případě potřeby poraněné zvíře. Úspěšný "lučištník" pak má fotku zvířete s lukem a šípem v těle, někdy i se zamaskovanou ránou po kulce. Za peníze se dá pořídit nejen v Africe skoro všechno. Vkus je mimo diskuzi. Ale chtěl bych vidět " kladkolukostřelce " jak loví třeba afrického rysa = Karakala, v horách po skalách a na stromech nebo Hardtebesta na pláních Kalahari distrikt . O lovu lvice ze země, na šoulačce na cca. 50.metrů nemluvě. Třeba takoví jsou, já jsem je ale neviděl. Afrika je adrenalín a má svoje kouzlo. Říká se, že buďto člověka chytí za srdce a pak už nic jiného nechce a neocení, nebo ho mine. Letos už mám v česku cosi slovené, ale nijak mně to nenaplnilo dobrým pocitem uspokojení z lovu. Mám dalšího, X-tého srnce, dalšího XXX-tého lončáka a pocit ? Asi jako v závodce z nějakého blafu. Už mně to nijak nebere ani nevzrušuje. Je to jenom obyčejný lov obyčejné, všední zvěřě. Kdežo Afrika je výjimečná, absolutně ve všem.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Zdenek41 »

No vidíš je to věc názoru mě zase nevzrušuje Afrika.Lov by byl pro mě jak v zoo.Raději budu lovit zvěř naši.Pro mě to nejsou kusy,ale zážitek.A vzpomímka pod trofejí na celý život.Nikdy počítat nebudu co lov to jiný zážitek a vzrušení.Nejde o prachy vycestovat jsem mohl již několikrát a to za pozvání,ale opravdu mi to nic neříká.V tom bude ten mejvětší rozdíl-myslivost a lov.Neber to nijak osobně,ale napsal jsem jak to cítím já. :wink:
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od alwarez »

Ja zase rad ctu zazitky svetobezniku ,nebot ti jedini neco vi a dnes ruzna forums jsou zalozena vysokoskolaky co si mysli ,ze vse vi a kdyz tam napisi sve zazitky tak mne vymazou, abych si pry nevymyslel a ze mne tak maji maximalne jako exota ,tak jeste jednou diky za informace rad to ctu . Jako moje neter bracha ji ucil anglicky od utleho veku a mela to na skole a porat to nebylo ono a ted je ji asi 20 let a je vAnglii dela tam nejakou sluzku ,ale je tam predevsim se naucit anglicky a domu prijede az nekdy v srpnu a zase na vejsku dalsi asi 4 roky ,ale ted jak prijela domu uz ta rec byla o mnoho lepsi .....svetobeznik zna jasne vice jak ti co sedi za kamny a kolik se tam musi platit za ruzne zastrelene kusy?
V jizni Africe se plati za kazdou zastrelenou zver ,mne by ta pakarna pri cestovani loveckou puskou asi strasne rozcilovala ,ale kdyz to nevadi je to urcite lepsi .....Ono kdyz se lovi lukem tak na to je taktika a jasne nemuzeme jit pomalu proti lvu na 30 metru sezral by nas .....Vetsina lukostrelcu v Africe maji lehke sipy a spatne hroty ,no na dohledavani nemaji ani psa nemusi to byt velky pes ,ale ten je urcite lepsi nez clovek i kdyz ja mel tady dva psy a vubec jsem nevystopoval White tail zasazeneho sipem jindy jsme stopovali jelence az druhy den ,ale uz jej koyoti pres noc pul uzrali a tohle se stava v Africe casto ,nevim nebyl jsem tam ,moc drahe na mne a tak se musim spokojit so tady beha kolem ......Tady si clovek koupi v obchode lovecky listek na rok za 40 $ a jde strilet a nikdo se jej nepta co ma, akorat musi dodrzovat sezony kdy je sezona na luk/kus potom na ladovacku a nakonec na Mausera ......
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

Takže Zdenku 41, na tvůj příspěvek se dá odpovědět asi takto : .. "Zdenek41"No vidíš je to věc názoru mě zase nevzrušuje Afrika........... // Já za to přece nemůžu// .............. Lov by byl pro mě jak v zoo...................// Prd o tom víš, ale budeš o tom vyprávět.//........................... Raději budu lovit zvěř naši........................// Tak si ji lov a Afriku vynechej, když nemáš co říct k tématu.//....................................Pro mě to nejsou kusy,ale zážitek........................// Jak to souvisí s Afrikou ?//....................A vzpomímka pod trofejí na celý život.........................// Jak tohle souvisí s Afrikou ? //.........................................Nikdy počítat nebudu co lov to jiný zážitek a vzrušení...................................// No a co ? Každý máme svoje zážitky, někdo chudé, jiný zas bohaté. Někdo sedí doma na prdeli, zná jenom české luhy a háje, jiný zase vidí Evropu, Afriku, Kanadu, a.j. Taky jsem si tento víkend zažil pěkný lov v ČR, mám zlatého muflona z obory a mám z něho svoji radost a zážitek. ALE nebudu kvůli tomu tvrdit, že lov v Africe je ZOO, páč to není pravda a narozdíl od tebe jsem tam byl, takže vím o čem mluvím. // .............................. Nejde o prachy vycestovat jsem mohl již několikrát a to za pozvání,ale opravdu mi to nic neříká...................... // Blábláblá.. Vždycky je to o penězích ! Vycestuj a pah hodnoť. Když ti to nic neříká, a nikde jsi nebyl, je to jen tvůj problém a ten nijak nesouvisí s mým tématem Afrika. // .................................V tom bude ten mejvětší rozdíl-myslivost a lov....................// Kdepak hochu. Ten největší problém se jmenuje NADHLED. Schopnost vidět věci v širších souvislostech, netrvat na svých duševních projekcích = co je správné, hodnotné a co ne a hlavně nesnažit se druhé nějak narvat do svých subjektivních škatulkek představ, měřítek a respektovat jinakost druhého.// ..................... Neber to nijak osobně,ale napsal jsem jak to cítím já...................................... // Jak kdo a co cítí je jenom jeho věc . Pokud svoje pocity nevnucuje druhým jako ty jedině správné a nesnaží se druhé hodotit. //..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Zdenek41 »

Příteli,když mě můžeš psát hochu.Nikdo Ti nic nevnucoval.Jenom nemám rád ty co se jen chlubí.Chlub se máš na to plné právo.Ale psát o tom,že něco blabla x kusů doma střelenejch Ti nic neříká a pod.Je to samé jak vysvětlovat mě něco o myslivosti.V každém případě Tě nechci urážet.I můj příspěvek zněl normálně o tvém bohužel se to říci nedá.Afrika Tě zajímá mě naše destinace a zvěř.To je vše.Někdo trabantem někdo mercedesem.Jak píšeš ty.Už dlouho se se rozhoduji,že na toto námi založené forum přestanu chodit,mnoho kamarádů již odešlo.Opravdu se nestačím divit kam se ta myslivost stratila....Již reagovat nebudu.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Alda »

Myslivec Milda píše:... Afrika je adrenalín a má svoje kouzlo. Říká se, že buďto člověka chytí za srdce a pak už nic jiného nechce a neocení, nebo ho mine.
absolutni souhlas - mam za sebou jiz nekolik safari a uplne me nadchla.... nadchla me ale po strance fotograficke, ne po strance lovecke.

prispevek vyrazne OT: toto je muj komentar jakio uzivatele Alda, ne jako moderatora...
Myslivec Milda píše:... Letos už mám v česku cosi slovené, ale nijak mně to nenaplnilo dobrým pocitem uspokojení z lovu. Mám dalšího, X-tého srnce, dalšího XXX-tého lončáka a pocit ? Asi jako v závodce z nějakého blafu. Už mně to nijak nebere ani nevzrušuje. Je to jenom obyčejný lov obyčejné, všední zvěřě...
v ceske myslivosti jsem jiz zazil hodne, ale toto je asi jedno z nejsmutnejsich tvrzeni, co jsem kdy slysel ci cetl. nechtel jsem na to reagovat (nektere prispevky jsem nechtene prehledl), ale po nasledujicich reakcich musim.
toto forum je jiz jine, nez jake byvalo - vetsina "zakladajicich" clenu byla myslivci telem i dusi, doposud tady zadny podobny fenomen neexistoval a toto forum tyto lidi spojilo.
soucasna situace je uplne jina: mnozi se prispevky typu: prd o tom vis, tak radeji mlc, jde jen o penize, nemas nadhled, nejsem svetobeznik, nenaplnuje me dobry pocit uspokojeni z lovu... kultura tohoto fora je proste pryc, podobne jako nekteri byvali diskutujici, kteri tu kvalitu nastavovali...
a proto: pokud chces neco od druhych, jdi prikladem... napriklad: safari, jak jsi popisoval, nejsou vsude stejne - jen to jen cast z nich, jine jsou skutecne podobne spise lovu v ZOO ve dvore kralove, nez klasickemu lovu v africe, jak si jej vetsina predstavuje. nepudju dale do detailu - pokud se tady chces zapojit, podelit se se zkusenostmi s ostatnimi (a verim, ze zkusenosti mas - jen je potreba je nepausalizovat), zvaz formu a obsah tvych prispevku. za podobne tahani trika tady jiz nedavo byl ban.

p.s. a treba zainvestuj svuj cas do toho, aby jsi poznal lepe ty, kteri zde prispivaji jiz nekolik let pred tebou a prokazali svoji nejenom mysliveckou, ale hlavne moralni uroven - clovek si vazi podobnych lidi - rozhodne vice nez tech, co buduji svuj obrazek na tom, jaci machri jsou a co vsechno si mohou dovolit/koho a co si koupit
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od fesoj »

To Alda :
Na 100 % souhlas !!!!!
To Zdenek41 :
Nenech se otrávit, prosím Tě, buď stále nad věcí víc než paní Tachecí !!!!!

Omlouvám se za OT ...
Kritériem pravdy je praxe.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od alwarez »

Vzpominate na SSSR a ja take razim heslo ......svetobeznici celeho sveta spojte se .Jasne nekdo je chudy jako ja a nekdo bohaty a nezalezi na majetku, ale na zazitcich a informacich . Australie precist si muj clanek Proc bowhunting a tam je vysvetleno hodne veci ,za jakou dobu sip zabiji a podobne .....
No ja do Afriku bych si poridil nejake kanon jako Holland @ Holland .410 palce ja se v tech tezkych kalibrech moc nevyznam a tady prodavaji na safari jenom .375 a videl jsem .300 Magnum a vaha strely byla 270 grains a myslim vaha strely v .375 byla 300 grains , zde to nepouzivame neni to treba staci nam ,308 vaha strely 180 grains vaha strely a 8mm Mauser ....a take nestrilime daleko tak do 150 m , nebot mi tu zver chceme zabit a ne poranit.
Afrika je velka jako 3x Evropa a Kalahary poust je dlouha asi 3500 km a tak se tam clovek vyradi a jasne ja to mam do Afriky jeste dale nez z Evropy a Australie je pekne daleko .......
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od figi »

Zdenek41 píše:Příteli,když mě můžeš psát hochu.Nikdo Ti nic nevnucoval.Jenom nemám rád ty co se jen chlubí.Chlub se máš na to plné právo.Ale psát o tom,že něco blabla x kusů doma střelenejch Ti nic neříká a pod.Je to samé jak vysvětlovat mě něco o myslivosti.V každém případě Tě nechci urážet.I můj příspěvek zněl normálně o tvém bohužel se to říci nedá.Afrika Tě zajímá mě naše destinace a zvěř.To je vše.Někdo trabantem někdo mercedesem.Jak píšeš ty.Už dlouho se se rozhoduji,že na toto námi založené forum přestanu chodit,mnoho kamarádů již odešlo.Opravdu se nestačím divit kam se ta myslivost stratila....Již reagovat nebudu.
Zdenku, přece tě nemůže rozhodit člověk, který ti nesahá ani po kotníky. Takových zbohatlíků s pokřivenými názory jsi určitě už potkal víc a ještě potkáš ...
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od figi »

A pro podobné " Myslivce Mildy " - co může být tak dokonalého na lovu, kdy lovce profi průvodce dovede až ke zvěři, a ten ji pouze odstřelí ???
Žádné lovecké umění, lovec nemusel nic umět a ani dokázat, krom toho, že se po něm chce, aby se alespoň nějak trefil.
Můžeš mi prosím napsat, co je na tom tak super ?
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Žanek »

myslím Figi, že pán už odpověděl ........
Myslivec Milda píše: Taky jsem si tento víkend zažil pěkný lov v ČR, mám zlatého muflona z obory a mám z něho svoji radost a zážitek.
plete si pojmy lov a odstřel ...
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od niva »

Zdravím myslivce mildu a způsobem uvažování jemu podobné,
já v Africe nebyl ani jednou, s vysokou mírou pravděpodobnosti tam ani nepojedu, protože nechci. Důvody mám sobě vlastní, není nutno rozvádět, ale není to zdaleka či spíše vůbec ne o penězích.
ALE, NETROUFAL BYCH SI HODNOTIT, KRITIZOVAT A ODSUZOVAT TY KOLEGY, kteří se ti pokoušeli nějakým způsobem poradit nebo sdělili svůj názor na tento způsob lovu, protože jsi je o to veřejně zde v podstatě žádal.
Stále mě udivuje, kde se bere v jedinci síla jeho přesvědčení o správnosti svých názorů, když snad v praxi absolvoval v lepším případě v naprosto odlišných podmínkách dva!!! lovecké pobyty (odhaduji max. 14-ti denní), kde měl průvodce, techniku, ... a jistě byl proto "úspěšný" lovec, jinak má vše vyčtené a nastudované na internetu (v jiných souvislostech nemám nic proti studiu). Spíše mi to připomíná básnění mistra Oldřicha Nového v jedné z jeho hereckých rolí, kde popisoval nádheru exotických zájezdů "cvrkot cikád........", ale přitom nevytáhl paty z Prahy.
Naopak si dovolím tvrdit z 36 leté aktivní myslivecké praxe, že za dva takovéto pobyty nepozná zpravidla člověk dobře ani podmínky a způsoby úspěšného samostatného lovu v honitbě o výměře cca 1000 ha ( a to myslím v našich podmínkách).
Ano, jistou obdobou afrických lovů může být lov trofejové zvěře v oboře zde v ČR a poskytnout lovci pěkný zážitek v jeho intencích chápání lovu. To je ale tak asi všechno.
Osobně je mi mnohokrát milejší a cennější vlastní "vypracovaný " srnec - knoflík, či sele nebo lončák, kteří mě stáli několik pochůzek (někdy i hodně) a čekaných než zaplacenými průvodci být přivezen či přiveden k lovecké příležitosti.
Každý máme ale svůj systém hodnot, takže pouze pro něj bych se zde tak nerozepisoval.
Vadí mi myslivče mildo tvůj "jáismus" a těžká komercializace všeho. Myslím si, že nemáš moc kamarádů a přátel. Známých přes komerci můžeš mít jistě dost a možná ti to stačí. Zatím.
niva
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od alwarez »

Svetobeznici celeho sveta spojte se........pouze na ceskem malinkem foru nemate sanci ,tam maji myslivce a malost mysleni asi jako je cele uzemi a tak cele uzemi je mensi nez nektere indianske rezervace ....
je to skoda ,nebot asi se uz moc toho nedozvim a sakra ja rad tak ctu pribehy z Jizni Afriky ,zase malost administratoru/mysleni/ a ja se nikoho neptam, kde vzal penize na cesty co pak jsem nejaky komunista?
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od xtaup »

Tak nevím tohle vlákno se nejmenuje kdo je bohatý a bohatší, kdo morální a kdo morálnější, kdo je ke zvěři uctiví a kdo uctivější, ale má název lovecké safari - Afrika, o tom se tu také ze začátku psalo a někoho to možná i zajímalo, a pro někoho byly ty informace možná i užitečné, než se zde objevilo blafání o ničem a moralizování. Můj názor je, ať si každej jezdí kam chce a loví co chce pokud je to legální. Na mě je v Africe moc hic, takže tam pravděpodobně nepojedu, ale rozhodně nemám zájem tady dělat kázání, jaký je klasický lov v našich podmínkách morální, tradiční a idylický. Prostě by to chtělo zpět k tématu a pro ty co to nemohou vydržet..., založte si nové vlákno. Omlouvám se za OT, ale byť Afriku nepreferuju, rád sem si tady ty příspěvky četl.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Myslivec Milda »

prispevek vyrazne OT: toto je muj komentar jakio uzivatele Alda, ne jako moderatora...
v ceske myslivosti jsem jiz zazil hodne, ale toto je asi jedno z nejsmutnejsich tvrzeni, co jsem kdy slysel ci cetl. nechtel jsem na to reagovat (nektere prispevky jsem nechtene prehledl), ale po nasledujicich reakcich musim.

// Co je to hodně ? Chceš tím naznačit, že jsi toho v jakési hypotetické "české myslivosti" zažil víc než já ? Nebo se jedná jen o jakousi nepodloženou spekulaci ? Já za tvoje emotivní chápání, pojímání a vykládání si mých příspěvků nenesu žádnou odpovědnost. Zkus více pokory a respektu k jinakosti druhého . //

soucasna situace je uplne jina: mnozi se prispevky typu: prd o tom vis, tak radeji mlc, jde jen o penize, nemas nadhled, nejsem svetobeznik, nenaplnuje me dobry pocit uspokojeni z lovu... kultura tohoto fora je proste pryc, podobne jako nekteri byvali diskutujici, kteri tu kvalitu nastavovali...

// Skutečná podstata toho, že s někým nesouhlasíš ... pokud jdeš dostatečně hluboko až ke kořenům tvého názoru a postoje ... je kdesi v nebesích, a souvisí spíše s tvou osobností, tvými měřítky hodnot a tím jak vnímáš svět. Tedy primárně mít jiný názor může znamenat, že "takhle" to vidíš, protože prostě TOHLE je tvůj svět. S lidmi, kteří si toto uvědomují, a respektují totéž u druhých ... není problém nesouhlasit, a přitom být přítel - klíčový jev je RESPEKT u druhého jeho jinosti. Toto já vnímám jako respekt k jinosti toho druhého. Nikoliv respekt, že z někoho máš strach, ani že od něj něco chceš ... ale prostě přijetí druhého jako něčeho co je ti cizí, ale nemáš potřebu se vůči tomu vyhraňovat, měnit, ani do toho zasahovat. Prostě vidíš jinost, dovedeš ji zařadit v kontextu tebe ... a dokonce ji mnohdy i popsat ... ale nehodnotíš ji. Problém, který je obecným obrazem nevzdělanců, nevychovanců a hlupáků je ten, že oni vnímají nějak svůj svět, a snaží se ostatní násilím do toho světa narvat (jako aby je nemuseli respektovat, a připustit si relativitu jejich hodnot i světa. A vo tom jsou ty neustálé problémy zde. Když nemám co k tématu říct, tak jako slušně vychovaný člověk mlčím , neprzním a nekazím drhému jeho půvabné dílko off topiky a podobně , protože on to taky nikomu nedělá. ///


a proto: pokud chces neco od druhych, jdi prikladem... napriklad: safari, jak jsi popisoval, nejsou vsude stejne - jen to jen cast z nich, jine jsou skutecne podobne spise lovu v ZOO ve dvore kralove, nez klasickemu lovu v africe, jak si jej vetsina predstavuje. nepudju dale do detailu - pokud se tady chces zapojit, podelit se se zkusenostmi s ostatnimi (a verim, ze zkusenosti mas - jen je potreba je nepausalizovat), zvaz formu a obsah tvych prispevku. za podobne tahani trika tady jiz nedavo byl ban.

/// Nechci NIC od druhých, krom elementární slušnosti : Netahat mi sem off topiky, nepsat mi o tom, že je Afrika nezajímá, nehodnotit člověka kterého osobně neznají a držet se tématu Afrika. Například : mně osobně vůbec nezajímá lov na opeřence. Ale to je můj problém a nemusím tím otravovat diskuze na toto téma. Mám respekt k jinosti druhých a nemám právo je hodnotit. ////

p.s. a treba zainvestuj svuj cas do toho, aby jsi poznal lepe ty, kteri zde prispivaji jiz nekolik let pred tebou a prokazali svoji nejenom mysliveckou, ale hlavne moralni uroven - clovek si vazi podobnych lidi - rozhodne vice nez tech, co buduji svuj obrazek na tom, jaci machri jsou a co vsechno si mohou dovolit/koho a co si koupit[/quote]


/// Roky nebyly, nejsou a nikdy nebudou zásluha v pragmatickém slova smyslu. Když už používáš taková slova jako například : MORÁLKA, dokážeš vůbec správně interpretovat jejich obsah ? Zkus to, vždycky se rád něco nového dozvím. ////
Odpovědět