Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Alda »

Myslivec Milda: myslim, ze po tvojem poslednim prispevku neni co dodat, kazdy si udela svuj nazor...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od František Fořt »

Ach jo, čas od čas sem zavítají opravdu debilové a zatím vždy dříve nebo později odešli.

Je to vždy dilema: reagovat na donebevolající hovadiny těchto lidí anebo to prostě ignorovat. Většině normálních "domorodců" to obvykle (stejně jako mě) nedá a nenechají to tak.

Já osobně jsem v Africe nelovil a do jisté míry mě to laká jako nová zkušenost. Navíc jsem od známého dostal pozvánku na lov do JAR. Neznalý africký poměrů jsem byl zklamán, když jsem se dozvěděl, že lov znamená výhradně lov na GAME FARMS, protože lov volné zvěře je zkrátka nereálný. De facto je zvěř ve volnosti pouze v parcích.

I když některé game farms jsou obrovské, i několik desítek tisíc ha (proto tam mají i slony, lvy a spol.), je to zkrátka oplocené a hotovo. Většině těchto "revírů" je ale podstatně menších a oni tam jezdí na víkendy pro maso skoro jako do tesca. Jsou to normální obory, kde v "zimním" období normálně přikrmujou balíkama sena. Na větších farmách se chodí s průvodcem, na menších, kde vás třeba už trochu znají, vás nechají chodit občas i samotné.

Africké lovy ve stylu Vzpomínky na Afriku jsou opravdu už jen ve filmech.
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od běžkař »

Tak nevím, co si mám o této debatě myslet. Je úplně o ničem, ale shrnul bych to takto.
Myslivec Milda dával do vlákna o Africe poměrně zajímavé informace (předpokládám, že pro některé), které alespoň podle mého názoru nebyly mimo mísu. Každopádně to byly informace z praxe. Je pravda, že některé poznámky ohledně české myslivosti nemusely být. Alda to do Myslivce Mildy taky nasypal trochu hrr, aniž by ho znal (předpokládám). Samozřejmě měl v mnoha věcech pravdu. Prostě každého něco popudilo, což se dá chápat. Když pominu některé nešťastné tvrzení během debaty, tak dokážu chápat názory obou. Když to odlehčím, tak někdo je horňák někdo dolňák, někomu se líbí holky - někomu vdolky. Já mám rád všechno a navíc mám moc rád českou zvěř, české lesy, českou myslivost. Nikam do zahraničí lovit mě to vůbec netáhne. To ale vůbec neznamená, že mě to tam třeba nebude táhnout za x let a už vůbec by mě nenapadlo napadat něco, kde jsem nebyl a vyjadřovat se ve smyslu jedna paní povídala. V každém případě nazývat někoho debilem mi připadá docela ostré a tak trochu mimo. Ještě navíc pokud toho člověka vůbec neznám. Dosud byla tato OT debata v intencích slušného chování a výměny "morálních" pohledů. Dle mého názoru jí však pan Františk Fořt překročil. Chápu, že někteří jsou tady dlouho a třeba se podíleli na založení fóra, které mám moc rád, ale myslím, že pravidla by měly platit pro všechny stejně. Bez ohledu kamarád nekamarád. Když jsem si před pár lety četl pravidla, tak tam stálo něco o tom, že vulgární nadávky jsou zakázány (pokud se pletu, tak se omlouvám). Takže tak.
S pozdravem Pavel
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od František Fořt »

ad. 1 - Nikoho jsem adresně neoznačil a vyjádřil jsem se v plurále. Ale možná to třeba tak tobě připadá, že podle některých příspěvků by to na někoho sedělo .....

ad. 2 - Už jsem to jinde psal, že debilita je klinický termín označující stupeň mentální retardace. Stejně jako idiocie atd.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Alda »

pravda je opet nekde mezi - frantisku, dostavas napomenuti. pravnicky jsi to jasne a dobre rekl, ze jsi nejmenoval, ale ruku na srdce, vsichni jsme vedeli, o kom to je.

jinak nijak jsem nezpochybnil konkretni informace, ktere zde milda uvedl. sam mam za sebou pravdepodobne vice safari, nez on, ale ja jen ty fotograficke. z tohoto duvodu jsem take vlakno rozdelil - v tom puvodnim je prostor pro vecnou vymenu zkusenosti, zde pak pro diskusi nad zpusobem komunikace mildy.
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od curil »

Mně třeba Afrika vůbec neláká ale bylo to pro mně zajímavé čtení a ten kluk to psal jak to zažil.co si budem nalhávat,určitě je větší vzrušení sedět někde na posedu v Africe kde může přijít cokoliv než někde tady na mezi čekat např. na srnce. myslím že se strhla davová psychóza všichni do něj rýpalí za pár nevhodných definicí.hodně to vypadalo na závist.dnes prostě může vydělat a cestovat i mladý kluk.mně ty příspěvky o Africe zajímaly i když se mi líbí víc třeba jiné destinace,Kanada,Rusko ale prostě je to jiné a rád si přečtu i to kde spí černí stopaři.sám jsem toho dost procestoval a mockrát jsem viděl co všechno jsou schopní udělat zoufalí lidi z chydých zemí jen aby se třeba dostali do Evropy popř. na západ.přesně jak psal kolega nade mnou,někdo rád loví v Africe někdo v Kanadě někdo jezdí na dovču k moři jiný na hory tak nemůžu vnucovat svoje priority.víc tolerance chlapi.tlustá čára a jede se dál. :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Leon »

jo jo curile každý na to má svůj názor a já osobně si myslím že mu nemám co závidět pokud má někdo podobný náhled na život tak to není člověk se který bych si měl co říct natož mu něco závidět :wink: Mám pár známých kteří jsou dost za vodou a jezdí lovit po celém světě a podobný arogantní keci jsem od nich nikdy neslyšel :!:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od curil »

Leone a co ti připadlo tak arogantní? mně to spíš připadlo že to píše bez servítků jak to je.ono to je dnes vážně o penězích a ne jen lovy v cizině ale i u nás,kde jaký pěkný revír má pronajatý nějaký zbohatlík.dnešní myslivost je o dost jinačí než bývala.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od rimar77 »

curil píše:Leone a co ti připadlo tak arogantní? mně to spíš připadlo že to píše bez servítků jak to je.ono to je dnes vážně o penězích a ne jen lovy v cizině ale i u nás,kde jaký pěkný revír má pronajatý nějaký zbohatlík.dnešní myslivost je o dost jinačí než bývala.
stačí si přečíst příspěvky kde se vyjadřuje k nesouhlasným reakcím a pochopíš co tím chtěl Leon říct. To že je arogantní mi nevadí a kašlu na něj je to jeho věc jak se prezentuje co by člověk a jeho příspěvky už nečtu jelikož informace od švagra co byl v Jaru na safari mám trošku jiné než jak popisuje Milda ale zem je to veliká a věřím že na farmě na kterou jezdí je to tak jak píše ale co mi vadí je totální neznalost základů balistiky a zbraní a jedinej argument je že ho zbraně už 15 let slušně živý nic ve zlým ale podobní prodejci by ke zbraním se měli dostat max jako uživatelé, dokážeš si představit že podobnej Tutan neboj jak to on nazíval ti má radit s výběrem zbraně a optiky?? já raději e
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od curil »

rimare já nemám potřebu se ho zastávat ale mně přišlo hodně nešťastné proti němu zakládat vlákna a pokud se někomu nelíbily jeho postřehy ze safari tak je mohl ignorovat a ne mu vymlouvat jak je to v cz lepší nebo co.je to debata o ničem.já zbraním nerozumím taky,nejsem nijak oslnivý střelec a střílím.on umí třeba zbraně koupit sehnat a prodat,na odborné rady má třeba prodavače,vždyť na každý ředitel servisu umí spravit auto.je to debata o ničem.opakuji že pro mně bylo téma Afrika zajímavé že jsem se něco dověděl a rozhodně přínosnější než tohle.P.S.To Zdenek41: Zdeno zajíce dělám vždy podle tvého receptu,vždy ho jím týden sám,dal bych si :-) .Lesu lovu.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od motolada »

curile:neber to ve zlém ale ses opravdu mimo mísu,pokud by sis to přečetl tak nemůžeš být tak zaslepený-řeči o nikdynechybilkách,ráži na kterou nemá vliv v podstatě ani průlet betonovou zdí,blaserech jako zbraních pro ty nejlepší střelce,o penězích jako věci která ti zajistí od sebebětování křováka až po trofej slona,retardovaných sportovcích,zdenkovi jako hochovi který v podstatě loví v ČR týden,dál už nemám chuť to jmenovat-no prostě nadutost nejvyššího kalibru,já jsem se ho několikrát zastal ale v podstatě neexistovala odpověď slušná pro někoho kdo jen okrajově řekl něco podle svého názoru,vždy následovala smršť urážek protože jenom milda tam loví a my malí češi víme prd tak co vůbec meleme.
Tak jak jsem už řekl v minulém tématu tlustá čára-o africe dobré rád si poslechnu ale druhá stránka mildovi osobnosti je zkřivená prachama,nadutostí,machrováním s takovou s kámošema na pivo asi nechodí.
Co se toho servisu týče pokud je tu nějaký podnikatel tak mě potvrdí,ať je to odvětví jaké chce pokud to auto jako majitel jsem někdy zpravoval,čuchl jsem si k té špinavé práci tak můj kšeft vždy jn pokvete!Obráceně to většinou dost skřípe!
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od curil »

mimo mísu?! řeči o těch nechybilkách jsem bral že to jistě nemyslí vážně,blaser no co?vždyť asi je nejlepší.o paralympiádě napsal nadneseně ,to jistě nemyslel zle a peníze opravdu hýbou světem.že o něm řeknou že jim nesahá po kotníky ti nevadí ale že někoho osloví hochu ti vadí?!Zdenek je zkušený praktik co se vyzná leč prostě o té Africe ten Milda ví asi víc. je to mlácení prázdné slámy.vím jak mně osobně pranýřoval figi když jsem napsal že jsem měl prase na 5m že jsem vystřelil od pasu,jak jsem nezralý.nejspíš takoví na naháňkách nebo kachnách.ano každý ředitel autosalonu dělal nejdřív 20let v servisu,pak sice neuměl faxovat ani napsat mail ale uměl obchodnímu partnerovi opravit BMW když mu kleklo :-).opakuji že mně se to čtení zdálo poutavé i když mohl něco napsat jinak.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od dalas »

Nechci tu nijak rozebírat osobnost Mildy. O Africe nevím prakticky nic. Takže jsem informace bral jako bernou minci do doby, než se sám pasoval na excelentního střelce. Ovšem na dotazy týkající se loveckého střelectví jeho odpovědi nekorenspondovaly s touto pozicí a byla z nich cítit jistá podrážděnost. Tímto se ale znedůvěryhodnil i v informacích týkajících se obecně Afriky. Takže nevím, jestli čtu fakta nebo povídky o Africe, a to je ta největší škoda.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od motolada »

prostě o Africe to šlo,jinak číst o někom nadlidském kdo si s ostatníma vytírá zadnici mě jako člověkovi vadí (a ne ze závisti já toho blazera fakt nechci :lol: )a jestli to myslel nadneseně-tak to taky neumí!Pokud by mluvil o africe budu číst dál tečka
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivec Milda - diskuse z AFRIKA - LOVECKÉ SAFARI

Příspěvek od Zdenek41 »

Do tohoto vlákna napsat mohu.Ač do Afriky již psát nebudu.Nebudu to číslovat.Nemyslel jsem to nijak špatně jen mi vadí,když ze sebe někdo dělá supermana.Je to každého věc at si loví,kde si loví at loví čím loví at se trefí jak chce.Ale otírat se o myslivost z které někdo vyrostl to mě vadí.A že o Africe nevím nic,nelžu nebyl jsem tam a věřte,že o peníze nešlo.Byl jsem pozván.Takže jsem nemusel řešit nic.Moji přátelé ač movití a to hodně jezdí do Afriky každý rok a to na dva měsíce.Těch příběhů a trofejí a skládání beden na letištích jsem viděl dost.Dva z nich dělají stevardy na farmách.Učel těchto rozhovorů je jediný dělat reklamu pro další potencionální klienty.Každý rok mi prochází rukama ceníky a katalogy farem v JAR.Dokonce spím pod zebrou a Oryxem.Pokoje kamarádů mě připadají jak zoo.Pro mě co by kluka byla vzácnost se do parku zoo vůbec dostat byl jsem kluk z vesnice.Dnes je doba jiná.Tak jako někomu nedělá problém na tuto exotickou zvěř vystřelit mě by to problém asi dělalo.To se raději těším až budu moci s vnoučaty do zoo vyrazit.Každý má to svoje já napsal pouze pravdu.Za ni jsem celý svůj život bit,ale každýmu se můžu podívat do očí a nikdo na mě žádnou svinárnu nemá.A taky nemám nic.Možná jsem se narodil na jiné planetě,ale věřím že takový jaký jsem už i odejdu do věčných lovišť.Byl jsem tak vychován.A vůbec s za to nestydím.
Odpovědět