Replika paroží

...aneb mýty a dezinformace v myslivosti
Odpovědět
Pepa.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18.12.2011, 17:40

Replika paroží

Příspěvek od Pepa.cz »

Dnes jsem měl možnost vidět repliku parohu.Tak nevím jestli je to možné jsem laik tak možná to není pravda.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Replika paroží

Příspěvek od fesoj »

Proč by to nemělo být možné ? To jsi neviděl starý český film "Když Burian prášil"? Ale vážně - je to celkem běžná věc. Většinou se dělají sádrové odlitky, ale viděl jsem i kovové, dokonce na hájovně... Nevím, jak je to dnes - ale např. v Maďarsku kdysi platilo,
že pokud by zahraniční poplatkový lovec ulovil jelena, jehož trofej by byla národním rekordem, nebyl povolen vývoz a střelec obdržel právě jen repliku. Nevím už, jak to tam tenkrát bylo s placením. A na naší myslivecké chalupě jsme měli sádrové paroží osmnácteráka, od pravého na první pohled k nerozeznání. Bohužel stačila jedna vloupačka a máme kulové...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Replika paroží

Příspěvek od Zdenek41 »

Viděl jsem ne ze sádry,ale z pryskyřice věrnou kopii srmčího paroží i s lebkou.Komplet trofej.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Replika paroží

Příspěvek od Lesomil »

fesoj :) nejsem si stopro jist, ale mám dojem, že stejně jako píšeš o tom Maďarsku, platilo to dříve i u nás......
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Replika paroží

Příspěvek od Alda »

V kancelari reditele VLS divize Lipnik visi replika trofeje nejsilnejsiho jelena uloveneho ve zdejsim reviru - k nerozeznani od te prave...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět