Myslivost VERSUS Alkohol

a vse kolem nich
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Ja se přiznam že ja nosim v batohu takovou malou placacku,no a když je ta ?tasna chvile že se něco ulovi a nejedu hned autem tak si cvaknu :oops:
vy to nikdo nedělate :?:
Někdy je tam ale docela dlouho :roll:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já téměř alkohol nepiju a nemám potřebu oslavovat ulovený kus ani nic jiného alkoholem. větší uspokojení než alkohol mi dělá vnitřní pocit ze správně uloveného a dobře střeleného kusu a když dám zvěři poslední hryz a sobě zálomek tak se vnitřně před uloveným kusem hluboce skláním a vzdávám mu poctu a hold.

P.S.: Nechci tím ale říct že bych pití alkoholu v normální míře či přípitky nějak odsuzoval nebo nějak haněl. Nekdo prostě připíjí já tu potřebu nemám, i když si sem tam si něco dám.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Samotného popíjet nad uloveným kusem, to snad nebaví nikoho z nás. Ale víte jak to chodí. Pokud jsou problémy s dopravou, jdou Vám pomoci kamarádi, nebo až když zvěř přivezete, zase se k tomu někdo připlete, gratulace a někdy se tomu můžete jen stě?í vyhnout. No a pokud je to třeba váš první střelený jelen, nebo prase a oni o tom všichni moc dobře ví. to zkrátka nejde.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf:

Ale jde. Ja proste nechlastam skoro vubec :-) Dneska sem si trebas dal k veceri dve maly... ale je to vyjimka co potvrzuje pravidlo. Kdyz lovim... nepiju vubec.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já taky nepiju skoro vůbec. Ale pokud bych střelil svého prvního jelena tak pokud by to nebylo v naší honitbě tak bych jako poděkování hostitelům nějaký ten alkohol koupil a jelena s hostiteli zapil, ale ani ne tak kvůli sobě jako spíš kvůli hostitelům. A střelit ho v naší honitbě tak bezprostředně po ulovení ani s kolegy ne, protože do honitby dojí?dím autem, ale při nejbli???í příle?itosti bych nějakou tu fla?ku postavil. Zase ale ne kvůli sobě, ale spíš aby někdo neremcal že jsem nic nepostavil. Jinak mi vůbec nedělá problém na akcích děla řidiče a večer strávit u nealka a sám se klidně jako řidič nabídnu.
Brennek
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: čtv 28.9.2006, 23:15
Bydliště: Království 324, ©luknov

Příspěvek od Brennek »

Já jsem na tom s alkoholem špatně :( , vypiju 10 i 15 piv (za rok :wink: ) a tvrdý skoro vůbec. Prvního jelena jsem oslavil ve velmi úzké kruhu - s kamarádem a na?ím mysl. hospodářem (potom samozřejmě doma se ?enou), přišel jsem sice domů v jednu ráno, ale naprosto střízlivý. Byly to fajn chvíle. Ulovit jelena - to přeji každému :lol:
Pesimista se učí rusky, optimista anglicky a realista se učí střílet
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Brennek píše:Já jsem na tom s alkoholem špatně :( , vypiju 10 i 15 piv (za rok :wink: ) a tvrdý skoro vůbec. Prvního jelena jsem oslavil ve velmi úzké kruhu - s kamarádem a na?ím mysl. hospodářem (potom samozřejmě doma se ?enou), přišel jsem sice domů v jednu ráno, ale naprosto střízlivý. Byly to fajn chvíle. Ulovit jelena - to přeji každému :lol:
No nevím nevím ty alkoholiku, asi jich dá? dokonce víc než já. Domů si pro sebe pivo nekupuji vůbec a jestli dám v průměru jedno točené měsíčně tak je to moc. Při studiu na V? jsem dal 10 i za večer ale už mě to pak pře?lo a vůbec mi to nechybí.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy
Ono se to lehce řekne ale hůře praktikuje. Svého času jsem byl pozván na jelena na Přimdu. Bylo to již po říji, foukal silný vítr,zkrátka čas a počasí naprd. Vodil mě jeden hajný, kolegu druhý. každý večer po lovu jsme skončili v hospodě. Možná si představuje?, že jsme se museli sežrat pod obraz. To ne. Dal jsem si třeba dvě piva ale hajným jsem nějaké pití samozřejmě zatáhnul.No a když jsme třetí den já i můj kolega š»astně slovili a hajní k tomu zapití, sice ne otevřeně, ale různými narážkami nepřímo poňoukali, řekni jim že nepije?, až si jdou sami a třeba ještě za své. Já jsem v prostředí profesionálních hajných strávil nějaký rok a tak moc dobře vím, jak každého hosta, který se takto zachová, odsuzují. Minimálně je to frajer, lakomec a pod. Ty aktivnější, pokud se takto projeví? ještě před slovením, jsou schopni tě vodit na místa o kterých dobře ví, že naděje na slovení = 0.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To co popisujes znam. A je mi z toho zle. Preci kdyz se nechci napit koralky... tak nejsem spatnej a zlej host. :?:

Je to k placi. :cry:

Kdyz nepiju... tak nepiju. Smitec. Zadnej hajnej me nutit pit nemuze. A pokud mi za to nekdo bude delat zle... libit si to nenecham. A kdyz neslovim tam... pujdu preci jinam... pokud to jako host platim. Jo a priste uz tam nepojedu. :-) Nerika se tomu trzni ekonimika?

Neco jineho je, pokud jsi pozvany nekam "zadarmo". Pak je situace jina.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

pánové, nejde přeci o to, že si někdo připije na olavu čehokoli, úspěšného lovu, narozenin atd a nic se nestane. Ale co když se stane a člověk pak bude do konce života přemýšlet o tom, zda se to muselo stát kdyby třeba to jedno pivo nevypil. Sám jsem měl bouračku na motorce, jednoznačně bez mého zavinění, ale přesto celých skoro 17 let občas přemýšlím proč se to stalo a jestli by se to stalo kdybych udělal něco jinak. A dokážu si představit o kolik by byly pochubnosti větší kdybych něco popil.Se zbraní je to zrovna tak, ikdyž si člověk dává pozor jak může, stejně se občas vyskytne případ kdy se lovec postřelí při čištění zbraně.Já osobně vybíjím vždy když lezu s posedu a přesto se mi jednou stalo, že jsem dojel domů s nabitou a jen zajižtěnou zbraní a nechal jsem ji jako vždy na zadním sedadle než ji vyčistím.Dost mě zatrnulo když jsem to zjistil a uvědomil si že se kolem motají děcka.Já jsem abstinent, zaprvé z důvodů zdravotních a pak mi to vůbec nechutná.A dobře poklábosit a pobavit se jde i bez alkoholu.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Já většinou všude jezdím autem takže po mně nikdo nemůže chtít abych pil.Pokud cítím povinnost postavit tak se nezdráhám a pokud je někde nutné něco vypít tak se vyjímečně nechám přivézt.Se zbraní se nikdy opilý nebo popitý nepohybuji.Za ty roky už všichni vědí že je zbytečné mě přemlouvat a nikdo mne neotravuje.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Ach jo jak vidím tak s nepitím alkoholu je nás tu podobných více a lituji proč takoví jako vy nejste u nás ve sdružení. protože až na naprosté vyjímky se v našem sdružení pije co to dá. Je ale teda fakt že před hony si už většina dává pozor.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

tombr.a píše:Ja se přiznam že ja nosim v batohu takovou malou placacku,no a když je ta ?tasna chvile že se něco ulovi a nejedu hned autem tak si cvaknu :oops:
vy to nikdo nedělate :?:
Někdy je tam ale docela dlouho :roll:
No většinou do honitby dojí?dím,ale je hezké pak doma si připít na úspěšný lov,tak jeden-dva panáky.No a když slovíte první je slušnost to nějak zapít ve sdružení,třeba donést na schůzi fla?ku.
Nejsem žádný pijan,do hospod mě jen tak chodit nebaví,ani toho moc nevypiju,ale když je vhodná situace :lol: 8)
tombr.a
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: pon 25.9.2006, 20:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombr.a »

Tak se mě zda že jste ze mě malem udělali alkoholika :lol:
Ja sem to napsal jen jako přispěvek a hned takova debata.
Ja a alkohol nic moc 4krat do tydne jdu na trenink,takže nic a pivo nepiju vubec.To malo co nosim v batohu je z naši zhrady co se zkapalni,ono merunky nebo ?vestky se neprodavji tak dobře jako když tečou.A když přijde někdo třeba pomoct z praci a ja bych mu dal ?vestky by asi koulel očima :roll:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

když jsem sám tak kus nezapíjím ani s sebou nenosím placatku. Jsem pivní a vinní abstinent a tvrdý piji jen příle?itostně. Třeba toho jelena co je v galerii jsme s tím kámošem, co jsem ho u něj střílel, zapili jen asi 3-4 panáky fernetu. Jinak se u nás pije většinou po honu, ale to většinou řídím takže se z toho vyvleču. Před honem se nepije ani během něj. To jsem zakázal.
Nehledě na to, že k nám přijede tak na 2-3 hony kontrola a dává dýchat, takže si každý dává pozor.
:!:
Odpovědět