Svatba myslivce

a vse kolem nich
Odpovědět
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Svatba myslivce

Příspěvek od ludaZ1000 »

Přátelé, kamarádi, a co svatba myslivce? Vážou se k ní také nějaké tradice? :?:

Případně nemáte nějaký svatební proslov v mluvě myslivecké?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Svatba myslivce

Příspěvek od fesoj »

Dříve bývalo na vesnici zvykem v předvečer svatby střílet nevěstě pod okny - údajně proto, aby si zvykla na kulky... Pokud jsem kdysi takovéhle akce organizoval, vyžádal jsem si předem svolení od místně příslušného OO-VB a musel jsem se zaručit, že nikdo ze střelců se nedotkne alkoholu, dokud nebudou zbraně uklizeny. Nikdy se nestal sebemenší průšvih. Ale v dnešní době, vzhledem k zákonu o zbraních, silně pochybuji, že by k tomu policajti dali třeba jen ústní požehnání a bez něj nikomu nedoporučuji, aby se tuto tradici snažil obnovovat.
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Svatba myslivce

Příspěvek od precechtel »

nevím, u nás se to nikdy nijak neřešilo, jen má myslivec k dispozici 1 ks srnčí zvěře na guláš. Já osobně mám dobré vzpomínky na rozloučení se svobodou, u nás na Hané se tomu říká "brána" - která se staví před domem z holí obalených chvojím, na Vysočině se to nazývá "svíce". Po rozlučce s kamarády - vrstevníky přišel k nám na bránu člen sdružení Štěpán / ještě žije a má 77 roků / a hrál na harmoniku až do dvou nad ránem... no moc sem toho nenaspal, ale člověk mladý všechno zvládne snadno včetně následné svatební noci.... F. PS. letos v září se žení jeden náš mladý člen,
politice a politikům zmar
Eizo
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 20.6.2010, 22:50

Re: Svatba myslivce

Příspěvek od Eizo »

hlavně mu to nevymlouvej, není důvod aby se měl líp , než většina z nás :D
Odpovědět