Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od kojot »

Nepsal jsem to za účelem, aby se našel někdo, kdo to prubne...........
Spíš bych řekl, že zbraně jsou udělané trochu blbuvdorně, načež se počítá i s tím, že k takové situaci může dojít. Osobně používám na hony choke 1/4 a 1/2, což mi při rozestupech 40-50 m s Fortunou 4 mm postačuje, přičemž počítám i s nějakým tím slimákem (slug dle ang. překladu).
Kdo netermí s námi, termí proti nám
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

To kounek:
Po vystřelení několika magnumových jednotných střel jsem nezaznamenal nějaké olovo v dírách kompenzátoru, ale spíše se tam objevuje zeškráblý a připečený plast z košíčků po několika ranách když je lauf zahřátej. Nicméně to není nic závažnýho. Jednou za rok nebo podle toho kolik nastřílíš na střelnici je dobrý to vyškrábnout jemným mechanickým pilníčkem, pouze ten plast ne brousit ty dírky. Výrobce by určitě měl počítat s tím a konstruovat s vyšším koeficientem bezpečnosti, závit přes který projde i s plným zahrdlením jednotná střela. Neříkám, že se má klidně střílet plným [čokem] jednotná střela, ale když se zapomeneš tak se určitě nic nestane. Další věc je ta, že se výrobce střel i zbraní jistí tím, že předepisuje použití velikosti [čoku].
OT, To kojot:
Zaměňuješ význam slov. Jako v češtině máme jazyk u boty tak i jazyk v ústech. Slug je sice slimák, ale v oblasti balistiky význam slova slug = střela.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od buba »

Na sportingu mám nahoře 3/4 a dole půlku.Na lov i na soutěže-lovecký kolo.Slugy na naháňce,když už jdu s brokovnicí(většinou k malým lečím nebo do tlaku) střílím bez obav a běžně.Kámoš má na IŽ 27 permanentně dole půlku,nahoře celý,na naháňky chodí zásadně jen s brokovnicí a pálí slugy jen to břinká.Výrobce určitě počítá s rezervou,navíc slug se zmáčkne.Rusaci(ne že bych je miloval) vyrábí blbuvzdorný zbraně,chce to hodně šikovnosti je zkur..t.Táta ižtku vyčistil za 40 let tak třikrát.I přesto díky kvalitnímu tvrdochromu hlaveň jako zrcadlo(když jsem ji teda vyčistil:-)).I tak bych do plnýho zahrdlení (měnitelnýho)třeba střelu typu konstrukce starého s-balu(kov+plast)nedal,i slug už je do plnýho zbytečný zkoušení toho co snese závit choku.Do třičtvrtě bych to vůbec neřešil......
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Já si na sportingu šroubuju čtvrtku a půlku na broky...protože větší zahrdlení už rozhazuje broky...protože ten [čok] je moc krátkej, a když vím, že budu střílet jednotnou, tak cylindr a čtvrt nebo oba cylindry. Jiný zahrdlení si myslím, že není potřeba při délce hlavní 75cm.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od buba »

Docela by mě zajímalo jestli jste se někdo zabýval tím, jestli kompenzátor na IŽ sportingu nebere výkon. Přece jen je před zahrdlením takže nějaký tlak možná uteče.....Teda né, že bych pozoroval rozdíl mezi kachnou střelenou starým baikalem a nebo sportingem.....
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od knoby »

Spíše pro ilustraci:) Zpracování nového Sportinga...
Detail opracování baskule a zasazení hlavňového čepu.. Ruský pilník:)
Obrázek
Obrázek
Opracování vyhazovače..
Obrázek
Detail usazení mušek :lol: Přední je docela v pohodě, ta pomocná je vyvrtaná mimo střed :D
Obrázek
Usazení vrchní šíny.. Šína je směrem od baskule zleva rovná a vpravo je nejprve zbroušená pod nějakým úhlem a po cca 5 cm se rovná :lol:
Obrázek
Přes všechny tyto menší a větší mouchy to střílí tak, že se tomu nemůže rovnat ani má Beretta 686 ani Beretta 687 ani SuperBrno ani ZH ani UB ani CZ-USA Cavasback :D :D :D Nevím, jak to ten jednooký lešenář svařil, ale střílí to vážně skvěle :lol: :lol: :lol:
Slug SB 40m
Obrázek
Original Brenneke 40m
Obrázek
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Tak to čučím, já mě teda opoznání lepší opracování apod, ale střílelo to 25 cm od sebe ve svislé ose.
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od knoby »

Foto krytí pro ilostraci použití jednotlivých choků v Baikalce..
První tři fotky:
Sellier a Bellot Skeet Sport 2mm, vzdálenost 25m
foto 1 - choke 0
Obrázek
foto2 - choke 1/4
Obrázek
foto 3 - choke 1/2
Obrázek

Jen pro uvedení na pravou míru... Rozdíl mezi krytím z choku 0 a full. Náboj Sellier a Bellot High Brass 4mm, vzdálenost 40m.
Choke 0
Obrázek
Choke full
Obrázek
Uživatelský avatar
knoby
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: pon 30.3.2009, 19:53
Bydliště: Rakovnicko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od knoby »

Dají se někde v ČR sehnat externí (vnější) choky pro Baikalky?
Jako např. takovéto:
http://www.choketube.com/choke-tube-pro ... Tubes&mf=2
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od tornádo »

ten sporting bych jim omlátil o hlavu.Kdejaký turek má hezčí pajšl...
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Chlapi, nechají se dát a určitě i po určitém nutném dopasování- kulové hlavně z Expresu na baskuli sportinka? Ty baskule asi Rusové valí stejné ,bez rozdílu zda je to brokovnice,kulobrok nebo kozel.
Ptám se proto, protože kamarád koupil Expres ve 308W a má rozjednaného sportinka. Sportink má delší pažbu s lícnicí,jednospoušť a celkově mu ta flinta jinak sedí. Jelikož hlavně řeší flintu na naháňky, chce to roztrhnout a přehodit. Zatím to řeší v teoretické rovině a sbírá informace.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Toten případ jsem řešil cca před 3 roky, měl jsem sportinga a chtěl jsem si objednat jen kulové hlavně nebo udělat u pana Stiftera.
Výroba nových hlavní=moc peněz, soustřel nejistý a jen do určité vzdálenosti.
Objednání novýho kulovýho svazku z CCCP nereálné.
Každopádně pokud má už hlavně a chce to dopadovat na sporting, baskule jsou rozměrově stejný....každopádně mě to hodně lidí rozmlouvalo i zde na webu, protože se ten sporting údajně nemá tak pevnou baskulu jak ty obyč. jiný modely. Lepší by spíš bylo to dopasovat do staré rusandy, ale tam už nevím (neboť jsem ji ze vnitř neprohlížel) jestli by realizace nebyla možná. A nebo ať si udělá jinou pažbu, ta ze sportinga mimo jiné sehnat samostatně jde. Lovu zdar
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Jan Slavětínský »

No, ten sporting má dělanou pěknou pažbu s lícnicí a má jednospoušť. Měl představu, že k tomu Expresu,který už má doma, koupí ještě toho sportinka a přehodí jen laufy. Případně by to dal dolícovat. Získal by levně a rychle to, co chtěl u Expresu řešit. U toho sportinka byla supr cena . Za ty prachy by novou jednospoušť a novou pažbu nepořídil. Brokovnici neřeší. Asi tak...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Podle mě je to sázka do loterie...ale osobně bych do toho nešel, pokud to chce na naháňky...nejlevnější varianta z kulových zbraní se kterou se navíc dá rychleji opakovat než s mauser závěrem je pákovka z Émeriky..to je tutovka, spoušť je taky o mnoho lepší než u rusů....toť moje zkušenosti co by uživatele obou zbraní.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od fplisek »

Zdravím, koupil jsem si před nedávnem IŽ 27EM-1C, zatím spokojenost, soustřel dobrý, všechno funguje jak má, jen jsem se chtěl zeptat, dá se u této brokovnice použít magnumové střelivo? Někde jsem četl, že musí být v označení "M", ale některé modely mají v označení dvě "M". Díky
Odpovědět