Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od BwanaHunter »

Když už si nedáš pokoj, a musíš tou tyčkou k rajčatům střílet :lol: , co zkusit paradox choke a nějaký sabot? Třeba Hornady? Byl jsem a pořád trochu jsem v pokušení to zkusit, ale protože na naháňky chodím s kulí, zatím jsem byl pořád línej kvůli tomu experimentu shánět a kupovat paradoxy...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Začátečník »

Flinta má pevné zahrdlení. Ale i kdyby. Pak tam nejdou zase broky. Takže lepší je najít jednotnou, co z toho střílí. Až trochu něco vystřílím, chystám se napsat minirecenzi a bude ti věnovaná.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Michal_123 »

Také přidámm zkušenosti se Sportingy. Máme s kamarády celkem 3ks. Jeden má nastříleno cca 20.000ks a tomu se už hlavně trošku asi rozletovávají, ale žádná trága. Můj má najeto cca 5.000 a zatím bez problému. Třetí ma najeto nejméně, tipuji tak 2.000ks.
Většina trap, skeet a lov také.
Na střelnici se to používá standardně a nikdo problém s porty na hlavni nemá, to je nějaká sranda.
Problém je s úsťovými brzdami na některých kulových zbraních. Třeba SVT je na vedlejším střelišti vyloženě nepříjemný.


Shrnutí záporů:
- ostré hrany na liště, vzal jsem brouskem protože to řezalo bundu a nyní v pohodě
- občas to ze začátku nevyhodilo nábojnici
- prvních 500 ran byl očistec, zbraň šla děsně ztuha otvírat, pak to povolilo
- vybíral jsem zbraně osobně a některé v nabídce byly vyloženě s nakřivo naletovanými muškami a podobně, takže to chce dobře vybrat
- ta rytina asfalťáku v lese nevypadá nejlíp

Klady:
- Vykrojení pažby výškově i stranově je ÚŽASNÉ a žádné jiné zbraně ho tak nemají
- NEREZNOU zvenku ani zvenčí
- Soustřel na slug mezi laufy je na 50m do 10cm u mojí zbraně
- Soustřel na slug je v souladu s mířidly
- železo je velmi kvalitní
- všichni máme první úderníky
- na naháňce s tím prolezu každý křoví a nebojím se o to

Ta puška když je nová chce hlavně střílet, aby se všechno ochodilo.
Goodspeed
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: čtv 03.9.2015, 11:35

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Goodspeed »

Ty rozletované hlavně opravdu nejsou žádná fáma, několikero jsem jich viděl a přeletovával. Když holt ruští soudruzí použijí na přiletování lišty kapičku cínu tak cca po 10cm tak to moc držet nemůže. Už jsem letoval i horní lištu, je to to samé. U sportovních flint to řešíme odletováním lišt a dáme jen jazýček mezi hlavně na ústí a jeho vhodnou výšku se dostáváme na slušné soustřely. Problém je, když chce někdo klasickou loveckou flintu a ty lišty naletovat zpátky. Jednak se díky "přesnosti" výroby dá dost těžko sladit soustřel a druhak ty peníze které je za to potřeba dát jaksi u téhle flinty ztrácí smysl...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Michal_123 píše:
Shrnutí záporů:
- ostré hrany na liště, vzal jsem brouskem protože to řezalo bundu a nyní v pohodě
- občas to ze začátku nevyhodilo nábojnici
- prvních 500 ran byl očistec, zbraň šla děsně ztuha otvírat, pak to povolilo
- vybíral jsem zbraně osobně a některé v nabídce byly vyloženě s nakřivo naletovanými muškami a podobně, takže to chce dobře vybrat
- ta rytina asfalťáku v lese nevypadá nejlíp

Klady:
- Vykrojení pažby výškově i stranově je ÚŽASNÉ a žádné jiné zbraně ho tak nemají
- NEREZNOU zvenku ani zvenčí
- Soustřel na slug mezi laufy je na 50m do 10cm u mojí zbraně
- Soustřel na slug je v souladu s mířidly
- železo je velmi kvalitní
- všichni máme první úderníky
- na naháňce s tím prolezu každý křoví a nebojím se o to

Ta puška když je nová chce hlavně střílet, aby se všechno ochodilo.

Se vším co je napsáno souhlasím krom toho že to nerezne, ze vnitř možná ale z vnějšku :lol: :lol: :lol: to rezne i beretta za 80 táců když máš agresivní pot nebo mokrou flintu strčíš do futrálu...zkus to a uvidíš toho překrásného lišáka druhý den...to jsem musel hned řešit po naháňce či honu a na soustřel jsi měl fakt kliku.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od precechtel »

inu kozlici IŽ 27EM-1C-M v r. 12/76, baskule se stříbrošedou povrchovou úpravou, používám ji od května 2001, vyrobena v březnu 2000, dovoz tehdy přes Frankonii, u nás jich v té době moc nebylo, prodej teprve začínal, zaujala mně tehdy výměnnými čoky a za přijatelnou cenu - 15.150,- Kč. Nemám tedy Sportinga, je to lovecká verze s pěti čoky - 2x 0,25 a potom 0,5 a 0,75 a 1,00. V prvních pěti letech jsem intenzivně střílel lovecké kolo a za tu láci jsem ji nijak nešetřil, takže jsem ji na střelnici půjčoval tomu, kdo si řekl, šla z ruky do ruky a po těch zkušenostech si obdobnou flintu pořídilo asi osm chlapů. Hodnotím ji tak, že to není žádný zázrak, ale slušné materiály a výdrž má. Zpočátku šla velmi ztuha, tak jsem mazal a mazal a něco taky doleštil. Mám krátké prsty tak mám trochu upravený jazýček spouště a nechal jsem si do lišty našroubovat pomocnou mušku, na tu jsem zvyklý, mám ji u všech brokovnic. Chodil jsem s ní i lovit drobnou, dnes jen lovecké kolo, začínal s ní syn, loni se k ní na lov pokorně vrátil. Já už dnes chodím jen s dvacítkou, drobné je málo a kdo by se skrze pět ran tahal celý den s dvanáctkou. Trvale mám přepnuto na vytahovače, na střelnici je to dle mého názoru lepší, já potřebuji tu chvilku rituálu na vytažení nábojnic. Za těch patnáct let a tisíce výstřelů jsem jen loni řešil výměnu ochozeného zápalníku na horní hlavni. S tou flintou je to přesně, jak se říkalo o trabantech - tedy žádná krasavice, uspokojí, ale nenadchne. Přesto patří mezi mé oblíbence. F
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Michal_123 »

Michalos - s tím reznutím to myslím vážně, fakt s tím nemám problém. I když se snažím tu flintu nechat vyschnout než jí dám do futrálu, nebo jí alespoň co nejdříve vyndat. Víš jak to chodí na honech, dost často se to nepovede tak úplně. A pokaždé potom vezmu železo Brunoxem, dřevo a kůži Ballistolem. Taky nechávám vyschnout pouzdro.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od michalos »

Neříkám že kecáš...jen prostě u mě to bylo na denním pořádku, pokud nebyla flinta pořádně přetřená hadrem s balistolem tak druhý den po honu děs běs...
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od fplisek »

Nemáte tip, kde by se dala teď koupit klasická kozlice IŽ 27EM-1C-CH, v r. 12/76? Kamarád shání, ale údajně prý nejsou a dlouho nebudou, kvůli rusům. Sportinga nechce, niklovanou baskuli taky nemusí. Byl by vděčný za tip, kde ji mají skladem, nebo kde by se dala sehnat :) . Díky
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

Skladem nejsou nikde, nikoliv kvůli Rusům, ale kvůli sankcím na Rusko uvaleným. Takže buď shánět po bazarech, zda se nějaký kus neobjeví, nebo objednat u dobrého prodejce a trpělivě čekat, než nová Bajkalka přijde obloukem přes několik zemí, na které sankce uvalené nejsou. Brácha takhle čeká na novou Bajkalku už 3. měsíc a pořád jí ještě nemá. Zkus Jardu Hlavatu na www.zbranenaobjednavku.cz, bude to chvíli trvat, ale sežene ji.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
fordik
Častý návštěvník
Příspěvky: 75
Registrován: pon 06.2.2012, 20:03
Bydliště: okr. Blansko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od fordik »

Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Dokazal by nekdo porovnat iz39 a 27? Je mezi nimi nejaky kvalitativni rozdil?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

IŽ 39 a IŽ 39e byly sportovní speciály, s pevným zahrdlením pro skeet a trap, později je nahradila právě řada 27, dnes s výměnnými choke, IŽ 39 se už nevyrábí.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Dekuji za odpoved. A jak je to u IZ27 se strelbou slugem? Asi by na to byl vhodny "cylinder" ten se ale k izce nedodava. Strili se tedy byz vlozeneho choku?
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Střílíme s Baikalem

Příspěvek od Lotr »

Bez choku, to bys tomu dal :lol: mrkni sem, tady je to rozebráno dost podrobně:
http://www.loveckeforum.info/viewtopic. ... 9&start=90
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět