Brokovnice CZ-USA

Vše o brokovnicích
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

Bruno: no jestli ti ten tvůj mistr Puškař hlaveň převrtával, jak jsi psal minule, tak pokud jsi tam tvrdochrom někdy měl, tak už ho tam rozhodně nemáš a záruku k zbrani taky ne.

Nevím jaký máš vztah k zbraním, ale mě říct puškař u nové pušky v záruce, že mi jen tak mezi řečí převrtá hlaveň, tak mu tu pušku seberu a prásknu ho s ní po hlavě, ať se mu tam rozsvítí.
Rozhodně bych se zajímal co přesně mi s ní dělá a cokoliv by puškař našel a bylo to na ztrátu záruky, tak jdu na reklamaci do CZ. Ale někomu je to prostě buřt...
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Nejsem odborník na zbraně ,volal jsem mu ,a navíc jsem psal ,že nevím co přesně s tím dělal ,převrtával pouze náběh na patronu ,aby jsem ji nemusel tahat ven nožem, ne celou hlaven.Můj puskař je obdorník vyhledávaný a jezdí za ním i zákazníci z celé republiky, takže asi to blbec nebude,že? a ví co dělá.Co se týče té záruky, tak to taky vím,že pokud mi do toho někdo vrtne,že ji mužu ztratit,ale upřímně jsem nešlyšel,že by vraceli za špatnou zbran ihned peníze, stejně by ti ji zpravovali ,takže nevím co řešíš.Mohl jsem to dát na reklamaci,ale jak jsem psal nechtěl jsem na opravu čekat měsíc .Na střelbách jsem se potkal s jedním který měl Baikala v záruce na opravě už 15x a pořád mu to opravují a peníze nevrací.A to ,že jsem zaplatil něco navíc ,tak to už neřeším to je moje věc.Možná je to jen o lidech jak se k tomu ten prodávající postaví a navíc pokud nikomu nevěříš ,tak to je špatné já než jsem dal pušku k puškaři, tak jsem si pozjištoval komu to na tu opravu dávám.Ale jsme jenom lidi a i mistr tesař se může jednou splést.
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

Právě že u CZ v rámci reklamace pošlou u větších věcí, jako by byla asi i ta tvoje komora, vyměněné části za nové (rámy, hlavně atd.) a sem tam i novou zbraň. Já bych si takto zase do nové zbraně záruce nikoho vrtat nenechal, ale každý svého štěstí strůjce :lol:
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Kdybych neco pokazil v osobním životě, tak to beru ,ale ke zbrani se toto přísloví nehodí.Zbran mi střílí už dobře a nemám s ní už žádné problémy.A navíc je to moje věc.Je to tvuj názor, který samozdřejmně beru.
jiprok
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15.7.2011, 10:20

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od jiprok »

Koupil jsem variantu Sporting, zatím měsíc vystříleno cca 2000 patron a zatím spokojenost. Sice těžší 4kg, ale sedí. Je slušně zpracovaná
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Petr1970 »

bruno: off-topic, ale jestli reklamoval něco 15x a nevrací mu peníze tak to dělá dost blbě.. občanský zákoník je celkem jasný a postup také...
když si to nechá líbit.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Začátečník »

Tyhle flinty už jsou nějaký čas na trhu. Ptal jsem se v prodejně a bylo mi řečeno, že se jich prodává spousta a na reklamaci se za celou dobu nevrátila ani jediná. Na tu cenovou kategorii mi to připadá až neuvěřitelné. Podle vašich zkušeností. Je to pravda? Měl jste někdo problémy?
Jak jsou spasované laufy? Nebo přesněji, jak z toho létají jednotné střely? Dá se u modelů, kde je běžně jednospoušť objednat dvouspoušť? Střílíte z toho někdo levné patrony jako třeba Saga a s jakým výsledkem? Kryjí? Střílí z toho všechny patrony nebo se objevují problémy jako nedávno s Bellotem, že z některých flint tu a tam některá selhala? Jsou ty flinty háklivé na údržbu nebo se podobají ruským? Dá se snadno namontovat třeba světlovodná muška nebo jiné doplňky?
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Začátečník »

Teď na tyhle flinty přišla řeč ve vedlejším vlákně. To jí tady opradu nikdo nemá a nevystřelil s ní třeba do papíru, aby napsal, jak to kryje, jestli už to za ty léta nemá nějakou chybu a tak.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Posmiros »

Já mám CZ- USA Canvasback už asi 2,5 roku. Moc toho nenastřílím, takže mám vystřeleno možná tak 1000 patron. S flintou jsem zatím co se týče spolehlivosti spokojen, ještě nebyl žádný problém, nerezne to atd. Mám to jako takovou pracovní flintu do leče nebo na štont při naháňkách, občas jdu na hon na kachny a tak 3-5 krát do roku si zastřílím na asfalťáky. Jediný co se mi nelíbí je rozptyl hlavní s jednotnou střelou, kdy mi střela z horní hlavně lítá na 40 metrů cca 12 cm v ose nahoru. Ale to se dalo čekat za tuhle cenu... :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Začátečník »

Děkuji za info. Konečně někdo. 12 cm bych rozhodně nepovažoval za tragédii. U Baikala by to bylo slušné. Zajímavost je, že by měly být stejné choky třeba pro Berettu nebo Benelli, takže se údajně dají používat třeba Carlsons.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Posmiros »

Myslím, že pro někoho, kdo hledá slušnou flintu za rozumný peníze a nebude střílet 3 a víc tisíc ran ročně, to stačí a vydrží to na dlouhou dobu :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Pavel.x »

Kamarád má Redhead v ráži 12/76 střílí pouze na střelnici, vystříleno něco kolem 3000 ran a zatím bez jediného problému. Když jí koupil zkoušeli jsme střílet na papír, aby věděl kam to chodí, ale pouze sportovním střelivem skeet, trap a tam krytí moc neposoudíš :-) obě hlavně mu střílí na střed, tedy žádný "nadstřel" nebo naopak pod.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Posmiros »

Jednotný střely jste nezkoušeli? :) Tam se ten soustřel asi pozná nejvíc. Zkoušel jsem různý- SaB Slug 12/67,5, 12/67,5 Slug RC Evolution a ještě nějaký třetí italský, u kterých si nevzpomenu název a všechno lítalo víceméně stejně :)
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Pavel.x »

Jednotný jsme nezkoušeli, jak jsem psal má tu zbraň pouze na asfalťáky a trefuje :-) ze začátku šla poměrně ztuha temenní klička při zlomení. Po pár stovkách ran se asi ochodila a je to v pohodě. Flinta tenkrát (asi 3 roky zpět) stála cca 12 000,- nová v prodejně CZUB kde si vybíral z několika kusů a musím říct, že určitě lepší než IŽ 27, nad kterou taky přemýšlel. Dneska stojí už skoro 17t :-(
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Posmiros »

Já kupoval za cenu lehce přes 10 tisíc a dnes stojí 13,5 tisíce. Taky mi temenní klička a celkově zlamování šlo zezačátku ztuha, ale už si to sedlo a je to OK.

Kamarád má IŽ 27 a chválil jí akorát se mu po 4 letech a cca 20 000 ranách rozletovali hlavně, ale na to ta flinta za pár korun není dělaná a myslím, že splnila učel.

Já bych vzhledem k mému využívání dnes asi spíš koupil samonabíjecí Baikal MP 155, ale ta nepřebíjí sportovní náboje s malou gramáží, tak to na střelnici a asfalťáky moc není.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět