Brokovnice CZ-USA

Vše o brokovnicích
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od pultik »

Mám doma Woodcoka a max spokojenost. Měl sem Iž E1MC a rozdil je opravdu velky. No a cena i se slevou 16250. Krásná povrchvka a solidní dřevo, žádné vůle a pěkně strojírensky opracované, 5 zahrdlení ve standartu. Jedno malé mínus, nemá poutka na řemen. Musí se dokoupit universal.
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

Tak jsem si taky udělal radost.

Zjistil jsem že vyhazovače mi při střelbě Skeetu vadí, tak jsem si nakonec pořídil CZ-USA Canvasback, který má jen vytahováky.

Za cenu 13900 Kč krásně zpracovaná zbraň, pěkné dřevo, ocelová bakule (žádný hliník či slitina) ,dobře sedí v rameni a je tak akorát těžká + 5 čoků. Když to porovnám s jedinou brokovnicí ve stejné cenové relaci IŽ tak CZ-USA je zbraň jiné ligy.

Akorát je problém brokovnice CZ- USA sehnat, skladem moc nejsou a do ČR chodí zásilky jednou za uherák a to ještě ani neví zhruba kdy. Moje byla ze zásilky někdy ze začátku roku 2009, ale byla na reklamaci protože k ní byly čoky k jiné ráži, tak ji dali do prodeje až dva dni před tím než jsem ji koupil :lol:

http://kubis01.rajce.idnes.cz/Desktop/
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od lovec »

Neviem ako v reale,ale mne sa zda byt ta pistolovka uz strasne sklonena,pomaly ako na anglickych pazbach. Nenuti tato prilis vykrucat ruku k takemu "lopatovemu" drzaniu?
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

S držením nemám problém. Mam docela velkou ruku a ani mě nějak nenapadlo, že by byl úchop nějak divný.
Je to asi o vkusu každého soudruha a potřeba vyzkoušet...
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od pultik »

Držení je naprosto přirozené aspoň pro moje tlapy, srovnaval sem to s ZH a normální a kupodivu se trefuju líp jak s rusákem. :)
Uživatelský avatar
Davidocko
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 25.10.2009, 10:57
Bydliště: Brno

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Davidocko »

Zdarec, tak jsem tu svoji otestoval na pár honech, ale nějak si na ni nemůžu zvyknout :( tutový bažanty jsem prostě nedával tak jako se starým dobrým bajkalem. Můžete prosím někdo změřit hlavně u vašich CZ-USA? V papírech píšou, že všechny modely až na Sporting mají mít délku hlavní 28", ale když jsem se díval na stránky ČZ tak celkové délky u každého modelu byli odlišné. Readhead má 66cm oproti Bajkalu, který má hlavně 71cm.
ČZ Redhead Deluxe 12/76
Rössler Titan LUX 8x57IS (Norma Vulkan) + Meopta ZD 3-12x56 Mil-dot
Nikon Monarch 8.5x56 DCF
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od pultik »

Woodcook má hlavně přesně 711,5mm a Iž E1MC má o 2mm kratší ,použil sem na to speciélní digitální metr :D
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

Ahoj, Redhead by měl mít taky standartně 71 cm. Tuším že 66cm CZ-USA snad vůbec nedělají. Možná si spíše měl Bajkal Sporting se 76cm hlavněmi.
Střílení je vždy o zvyku, každá brokovnice má jinou pažbu a tudíž jiný spůsob střelby. Musíš jít nejdříve na asvalťáky potrénovat a zjistit kam to lítá.
Mě s Canvasbackem taky chvíli trvalo, než jsem si zvyknul fakt, že musím mířit na holuby skoro s překryvem mušky, protože mám lištu skoro v rovině, což u Bajkalu bylo jinak. Moje první návštěva střelnice katastrofa, při druhé už jsem se dostal do "normy" a nyní napotřetí střílím zase o chlup lépe :D
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

DORÝ DEN,CHTĚL BYCH SE ZEPTAT MAJITELU TĚHLE BROKOVNIC JAK STE SNIMA SPOKOJENI? VÁŽNE UVAZUJI O MODELU REDHEAD HLAVNE BY MĚ ZAJIMALO JAK NA VÁS PUSOBÍ KONSTRUKCE VZHLEDEM K VYDRŽI ZÁMKU atd.JA VYSTŘÍLÍM TAK 200-300 RAN ZA SEZONU HLAVNĚ NA KACHNY OCELOVE BROKY TO ZVLÁDNE NA ROZDÍL OD MÉ 30 LET STARÉ 16 A ZA TY PENÍZE MI TO PŘIJDE DOBRÉ JEN JSEM JE JEŠTĚ NEVIDĚL FYZICKY.DIKY ZA POZNATKY
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

Ahoj,

vše působí naprosto v pořádku, zpracování oproti IŽ jasně vede, ocelová bakule by měla by zárukou trvanlivosti.

V ČR se prodává CZ-USA asi rok, takže asi nikdo ti nedá reference typu mám ji 10 let a vystřílel jsem 15 000 nábojů.
Nebude to asi puška na 5 000 ran ročně - na to jsou jiné drahší značky, ale s tvým ročním nástřelem bych se výdrže vůbec nebál.

Už i Turci s hliníkovou bakulí prý vydrží 5 000 ran bez problémů, což ty nastřílíš za 15 let, a u CZ-USA máš ocel s potenciálem daleko delší životnosti.
V USA na tyto brokovnice dává CZ 5 let záruku, a kdyby to nevydrželo pět let náročnějšího provozu tak jim to Amici omlátí o hlavu.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

DÍKY ZA ODPOVĚD,POTĚŠILO MĚ ZE TO MÁ OCELOVOU BASKULI A ŽE JE SPRACOVÁNÍ LEPŠÍ NEŽ U IŽETEK TĚCH JSEM V OBCHODĚ PÁR SKOUŠEL A NEBYL JSEM STOHO NEDČENÝ. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY A LOVU ZDAR.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od precechtel »

překvapilo mne, že co jsem držel v ruce tyto brokovnice - neměly chromovaný vývrt. F.
politice a politikům zmar
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

Chromované hlavně by tam být měly. Byl jsem se podívat v prodejně zbrojovky ze zajímavosti na Sportinga a Redheada a podle informací pana prodávače tam tvrdochrom je.
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Hans88Vagus »

Prodavači toho nakecaj. Já bych se podíval na zkušební značku
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

Jak poznám podle zkušební značky, že zbraň má chromovaný vývrt?
Odpovědět