Brokovnice CZ-USA

Vše o brokovnicích
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Hans88Vagus »

Že má značku pro použití ocelových broků http://www.shotguns.se/html/steel_proof.html
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

SE ZKUŠEBNÍ ZNAČKOU TO PODLE MĚ NEMA NIC SPOLECNEHO NAPŘÍKLAD BRNO NEMÁ TVRDOCHROM A TAKY JE HOMOLOGOVANÉ PRO STŘELBU OCELOVÝMI BROKY.FLASH PROSIMTĚ V KTERE ZBROJOVÁCKE PRODEJNE SI BYL MĚLI REDHEADA SKLADEM?
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od pultik »

Mám Woodcock a zkušebna je tam pismeno V v ramecku a rok 09- To je vyssi zkouska zbrane , nebo tak nejak a ocel bez problemu do 3/4 zahrdleni. Cetl jsem i manual a o vnitrnim povrchu hlavne je tam pouza ze je "hladký" :?
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Flash »

Byl jsem se na ně podívat v Praze a bavil se s tím pánem co špatně mluví.
Jinak na své Baikalce, která má tvrdochrom nepochybně jsem lilii nenašel.
Kubis
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 06.8.2009, 8:55

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Kubis »

No s tím tvrdochromem je to takhle, ptal jsem se prodavače v prodejně CZUB v Praze.
Prý se do hlavní dívali a vidí ho tam a to jim řekl i puškař, v manuálech a technickém popisu výrobce ale nikde uveden není. Takže jeho přítomnost radši nikdo nepotvrdí na 100% a pokud tu hlaveň nikdo nerozřeže nebo výrobce to nezačne uvádět tak to je prostě nepodložená informace.
CZ-USA Canvasback
Norinco JW25
vhool

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: sikovni to prodavaci :D
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od pultik »

Sem do toho čučel a porovnával s Iž, dokonce i rejpal :roll: a rusák ma vnitřek tvrdší. (nástroje od pana zubaře)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Lotr »

Brokovnice Cz-USA se dají sehnat za přijatelné ceny tady:

http://www.zbranenaobjednavku.cz/katalog-brokovnice-38
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Mojmír Pretsch
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 26.2.2008, 17:11
Bydliště: Opava

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Mojmír Pretsch »

Koupil jsem v Uherském Brodě CZ-USA Mallard ve slevě za 10600kč.Za tu cenu krásné dřevo i dilenská práce je na velmi pěkné úrovni.Zkušenosti zatím žadné.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od preparator »

Tak jsem se v ponděli vypravil do Brodu rozhodnutý koupit Redheda ale jake bylo moje překvapení když mi prodavač řekl že tyto zbraně nejsou na střelbu ocelovymi broky u nás homologováne. Jejich informace co maji tak že tyto zbraně nejsou na střelbu ocelí doporučený tak jsem stoho byl docela zaražený pravě proto jsem tu flintu chtěl ale tak mi by to bylo k ničemu když jse to tak vysvětlil prodavači tak mi nabídl dvě brna modely 07 tak byly teměř za poloviční cenu jedno jsem vzal ale neměl jsem štastnou ruku zbran je po pár ranách spátky v servisu všechno špatné ma světlé stránky alespon mi tam v Brně dají pažbu pro leváka.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od TT33 »

Měl jsem je poprve v ruce letos na výstavě IWA v Nurnbergu a už o ně nemám zájem, podobají se na brokovnice Baikal, včetně zpracování, které tomu taky odpovídá, koupil jsem si raděj Turecký Gladius, který má chromovaný vývrt a zkoušku na ocelové broky, navíc je precizně zpracovaný a spolehlivost se ukáže po sezóně.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Tak já jsem brokovnici kopil před třemi měsíci a ihned po prvních střelbách žačal blbnout jeden vyhazovák a patrona byla tak zaražená v hlavni,že jsem ji musel špárat ven nožem.Jelikož byla ještě v záruce jsem ji dal ke zbrojířovi nechtěl jsem na ni čekat měsíc než se mi vrátí nazpět a ten zase brokovnici popsal jako na venek velmi krásnou ale jako velmi drahý krám jen na par výstřelů.Musel ji upravit co s ní dělěl nevím říkal o převrtání hlavně a slícování, ale co nevím přesně .Po jeho opravě už jsem byl na asi dvaceti střelbách a zatím v pohodě.Co se týče dřeva velmi nekvalitní na odírání takže pokud ji budu pokladat neopatrně, tak se ihned poškrábě nechal jsem si pažbu zkracovat a raději i přelakovat a stálo mě to o další zhruba 2 000 vice chtít aby něco vydržela když jsem si ji už koupil pažbu jsem chtěl upravit na lovecké kolo a taky prej nic moc.Pokud bych se znovu rozmýšlel tak bych do toho asi znovu nešel.Ale na jednech střelbách zase jedem klučina měl sportinga Baikala a říkal že ji má jestě v záruce a už byla na reklamaci 15X kvuli tomu že mu nevyšla občas rána ze spodní hlavně.Tak opravdu nevím zda je to opravdu jen náhoda,že jsem měl to štěstí na špatnej kus nebo se to musí za ty penize ještě nechat doladit.Za málo peněz málo muziky.Jo a je to brokovnice CS-USA Readhead DELUXE 12/76.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od TT33 »

Takže prvotřídní krám, stejně jako puškohledy s logem Česká Zbrojovka, jediná dobrá značka s označením CZ-USA budou asi pistole Dan Wesson, DW POINTMAN SEVEN PM-7 a DW COMMANDER CLASSIC BOBTAIL (mod.1911), ale ty jsou v jiné cenové kategorii.
Bruno
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 20.4.2010, 5:40

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od Bruno »

Já neříkám,že všechny brokovnice z Ceské zbrojovky jsou špatné, určítě mají kvalitní zboží,ale uplně za jinou cenu, takže nevím co jsem očekával za 14 tisic ,ale už jsem ji vyladil tak snad se mi po jedně sezoně neroznýtuje.Ještě mě zarazilo to,že
jsem se na tomto foru dočetl,že snad vnitřek hlavní není z tvrdochromu. Brokovnici mám i k loveckým učelům, tak nevím zdali půjdou ocelové broky.Je fakt,že v papirech o zbrani není o tomto ani slovo, což si myslím,že není od zbrojovky férové vůči zákazníkům.Táké ani zmínka ohledně jednotné střely k chokům,takže nevím zdali vůbec si můžu troufnout tam dát tu jednotnou střelu.Jestli můžu breneka nebo raději střelu s poudrem.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Brokovnice CZ-USA

Příspěvek od precechtel »

loni v Lysé po prohlídce dvojky v ráži 20 jsem se extra ptal prodejce, zdali brokovnice CZ-USA mají v hlavních tvrdochrom, volky nevolky sdělil, že nikoliv, že je to lovecká flinta, kde se to nutně nepožaduje, že trh v USA to nežádá a podobné řeči, tak asi tolik k otázce chromovaných vývrtů u těchto brokovnic. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Odpovědět