dvojka ZP

Vše o brokovnicích
Odpovědět
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

dvojka ZP

Příspěvek od michal »

Dobrý den co si myslíte o brokových dvojkách ZP?Má v této době ještě cenu kupovat starší dvojku za 4500.- a nebo mám radši jít do nové třeba I? 43? Díky
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Neuvedl jsi k jakému účelu ji chceš kupovat. Pokud jen k lovu, tak nevím proč ne dvojku, Záleží jen na Tobě co se Ti líbí. Pokud ji chceš i na sportovní střelbu, tedy něco univerzálního, žel bych raději do brokové kozlice. I když letos na střelbách jsem viděl jednoho chasníka gumovat holuby se starou dvojkou ZP. :lol: :lol:
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

dvojku budu používat k lovu a jen příle?itostně na střelnici.Zajímalo by mě jaká krytí se dělala na ZP?
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Krytí u ZP by mělo být bez problémů i když rozdíl mezi jednotlivými kousky určitě existuje. Pokud by bylo možné před koupí vyzkoušet cca. na dvacet metrů do kusu papíru, bylo by zjižtěné hned a jistota :lol: :lol:
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

bezva a co si myslíš o modelu.Koupit starší ZP nebo novou I??
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 317
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Nevím odkud jsi, tudí? také nevím jaké bude mít využití brokovnice k lovu drobné. Jak jsem již psal Záleží na tom,zda budeš chtít i sportovně střílet. Té drobné je čím dál tím méně, takže bych připou?těl i sportovní vy?ití. V tom případě budeš Možná na střelnici s dvojkou sám, převážně se dnes používají brokové kozlice. V tomto případě bych šel raději do posledního modelu sportovní I?. Pokud ale na střelnici střílí? pouze jednou v roce, tak k těm loveckým účelům Ti bude stačit i ta starší ZP/pokud je tedy ovšem čistá/. Já když kupuji nějakou zbraň, tak se mi také musí samozřejmě líbit :lol: :lol:
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

ruskou kozlici právě mám a na střelnici zajdu jen dvakrát třikrát za rok.Chystám se jí prodat a koupit dvojku.No a za zbytek peněz a něco navrch koupit kulovnici (ale to je jiné téma).každopádně díky za názory a kdyby byl zájem je I? k mání
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

ještě k ZP-nevíte někdo jak na hlavních rozlu?tit ůdaj o zahrdlení?
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Jak sundá? hlavně ze spodní strany bývá vyra?eno bud v mm. nebo půl choke ,čtvrt choke apodobně. plný choke myslím je 1.1mm tak si to podle toho přepočte?.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Zahrdlení

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já osobně bych měl strach dát do zahrdlení 1/1 (skutečných 1,1mm) olověnou jednotnou střelu a tak bych takovou pušku jako univerzální nechtěl. Snad pak dvě brokovnice a tu s plným pak skutečně na divoký husy a divoký kachny, ale při taskovém lovu jsem vlastně v posledních deseti letech nebyl.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Olaf píše:Neuvedl jsi k jakému účelu ji chceš kupovat. Pokud jen k lovu, tak nevím proč ne dvojku, Záleží jen na Tobě co se Ti líbí. Pokud ji chceš i na sportovní střelbu, tedy něco univerzálního, žel bych raději do brokové kozlice. I když letos na střelbách jsem viděl jednoho chasníka gumovat holuby se starou dvojkou ZP. :lol: :lol:
A nebyl jsi na těch střelbách u nás (na Opavsku)? To bych ten chasník byl já :D Mám po otci ZP 12/12 s vyhazováky a nedám na něj dopustit. Na střelnici se dostanu 1-3x ročně tak nemám potřebu kupovat něco jiného. Letos jsem se dostal jen jednou, měli jsme tam plno hostů co se brokové střelbě věnují dost intenzivně a hleděli jak mi to se ZP jde. Skončil jsem nakonec 5. asi z 30ti účastníků. Jinak mám pocit že mi někdo říkal, že ZP mají zahrdlení 1/2 a 3/4. Z údajů na hlavni jsem to nepoznal. Jsou tam nějaké 17 a něco, teď nevím z hlavy kolik ale ani choke 1/2 apod. nebo údaj v mm tam není.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Já mám ZP a na levé hlavni mám 1/2 a na pravé 3/4 CHOKE. Hledal jsem to v katalogu našel jsem všechny typy i udaje kromě zahrdlení. bohužel.
perdix
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 24.9.2006, 15:52

Příspěvek od perdix »

U ZP to bude se zahrdlení složité. V první řadě si uvědomte, že se vyráběly poměrně dlouhou dobu a taky se řada těchto flint dělala na zakázku. Sám jsem měl tři ZP v ráži 16. Jedna měla 700mm hlaveň a zahrdlení 1/2 a 1/1. Další byla lesačka, hlaveň 560mm a byla bez zahrdlení. Poslední byla zakázková s hlavní dlouhou 600mm a obě hlavně byly plně zahrdlené.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

No o víkendu se ještě na to své ZP mrknu a dám vědět co tam přesně je. Já to nijak moc nehledal, takže Možná to tam je. Mám ho ale u rodičů tak se k němu nedostanu hned.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Příspěvek od michal »

Koukám že jsem rozpoutal lavinu kontrol ZP.Díky za odpovědi
Odpovědět