levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Vše o brokovnicích
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od konipasss »

Dobrý den
Vážení, dovoluji si Vás poprosit o radu. Potřebuji brokovou kozlici. Pokud někdo víte o nějaké dobré ceně prosím o pomoc. Jde mě hlavně o cenu . CHtěl bych asi novou. Nějakou tureckou nebo IŽ? Nevíte o nějakém obchodě kde třeba je zrovna nějaká cenová akce ? Moc děkuji a přeji všem úspěšný den !!!!!!
gewarosse
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 04.1.2007, 22:53
Bydliště: Praha

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od gewarosse »

Předpokládám, že to chceš hlavně na myslivost. Z osobní zkušenosti bych se vyhnul tureckým flintám i novým baikalům. Radši si kup něco časem prověřeného, starého baikala nebo ZH.
Rainbow
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23.10.2010, 13:35
Bydliště: Morava

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Rainbow »

Za mě je to určitě Baikal, s flintou jsem naprosto spokojenej.Než jsem ji koupil v Detexu, který je výhradním dovozcem zbraní Baikal, tak mi 2-3 prodejci zbraní nabízely turecké YILDIZ(prý lehká flinta, baskule z vysokopevnostní hliníkové slitiny, krasný dřevo a údajně perfektně zpracované).Měl jsem ji v ruce, zpracování pěkný, ale podle mýho je to flinta pro lidi do vystřílí do 300 nábojů ročně. Jeden nejmenovaný prodejce mi naopak flintu nedoporučil, baskule určitě nevydrží to co Baikal.Takže jak psal gewarosse, v tvým případě bych šel klidně i do střílené Iž-ky.Přeji šťastnou ruku při výběru :wink:
Hans88Vagus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 312
Registrován: stř 27.6.2007, 19:02
Bydliště: Drahánská vrchovina

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Hans88Vagus »

Jednoznačně Baikal z tohoto výběru, buď starý bez výměných čoků a dvouspoušť a nebo nový a něco za něj ještě nechat u puškaře. Na jednospoušť a výměnný čoky se vykašli, nevím co je to dneska za módu, stejně na střelnici kam většina jde párkrát do roka stačí klasické lovecké zahrdlení.
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Tony30 »

Baikal! A pokud půjdeš jen opčas na střelnici opravdu stačí ten bez čoku :wink:
Já jsem naprosto spokojen 12let a bez závad :)
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od xtaup »

Pokuď jde o výdrž zbraně, tak musím i já jako vlastník brokovnice Yildiz říct, že Baikal bude lepší, ne že by se mi turek rozpad, ale já jsem z těch co dá skutečně tak 300 brokovejch ran do roka, takže mi stačí a jsem spokojen s jeho váhou, zpracováním i dřevem, ale na tisíce ran ročně to určitě nebude.
konipasss
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: sob 21.5.2011, 7:15

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od konipasss »

Moc děkuji !!! Ještě se zeptám jestli nevíte kde nakoupit v jakém obchodě - třeba jestli nevíte o nějaké conové akci atd.
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od romann »

Taky jsem si koupil turka a chytlo mě střílení na asfaltáky a asi po dvou tisících ranách jsem si musel koupit browninga a turka jsem si nechal jen na hony kde vystřelím pár ran za rok. Už začal mít menší vůle a už by asi další tisícovku nevydržel.Kamará si koupil baikala ale měl možnost výběru z více zbraní a po menších úpravách předpažbí a pažby je z toho pěkná zbraň a už má nějakou tisícovku taky za sebou a zatím bez problémů.Takže za ty peníze je baikal nejlepší volba.
ludva
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 25.4.2010, 16:41

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od ludva »

mam iž sporting za 3 roky plus minus 7 tis. a bez problemu jednotna střela s toho chodí na 30m tak jak jsou laufy od sebe spokojenost až na ty díry v hlavních
hanz7x64
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 31.3.2011, 13:17

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od hanz7x64 »

Mám velmi čerstvé zkušenosti s tureckou kozou Akkar Churchill Sporting - dle osobních zkušeností doporučuji NEBRAT!!! Celkově pěkná zbraň, lehká, pěkné dřevo, ale bohužel nestřílela :cry: , tzn. cca každá 3. - 4. rána nevyšla. Zápalku to jen nedostatečně ťuklo. Celkem 2x na reklamaci u prodejce, údajně vždy opraveno, ovšem stále ten samý problém. Třetí reklamace = vrácení kupní ceny. Opravdu AKKAR nebrat.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Vojta »

Máte někdo zkušenosti s brokovou kozlicí Khan artemis? Je v ráži 12/76, 5 choke. Zpracováním vypadá pěkně, ale je to spolehlivá zbraň? Chci ji hlavně k loveckým účelům a 2-3 x do roka na střelnici, takže nějakých 300 ran ročně, nic velkého. Na internetu jsem o nich nic nenašel, snad už ani žádného prodejce. Za cenu okolo 8-9 tis. Kč to myslím jde. je to cenově srovnatelné s IŽ 27 EM 1C. Jen to zpracování se zdá mnohem lepší. Stojí za to a je dostačující k mým požadavkům?
Nechci zakládat nové téma a toto bylo nejpříhodnější, jen doplním že se jedná o starší zbraň ne nákup nové.

Díky všem za případné konkrétní poznatky!

Vojta
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od michalos »

Nebo kup nové nebo zánovní ZH a za příplatek 4000,- máš tvrdochrom a vydrží ti to stejně jako IŽ.....
Zavadil
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: pon 01.10.2007, 13:52

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Zavadil »

Měl jsem tureckou kozlici Huglu.Nejdříve se prodavači podařilo zadřít výměnné zahrdlení tak,že už je nevytočil.Koupil jsem tedy druhou.Horní lišta prohlá jak luk,přestala držet temení klička v otevřené poloze,rezavěla hlaven v míste zahrdlení,hlavnový svazek se začal vyklat v té hliníkové baskuli a vrchol všeho,odloupla se boční lišta.Ten krám jse okamžitě prodal.Jediná výhoda byl parádní vzhled a vnější povrchovka hlavní.
Naproti tomu Baikal,vzhled naprd a jediná závada jsou vyhazovače,které se ovšem dají vypnout.
Za mě určitě Baikal.Naparáděné turky nebrat.
Sauer 202 270W , 9.3*62
Mauser M03 8*57 , 30-06Sprg
CZ 527 233Rem
Brno super 12/12
Fugo
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 17.6.2012, 18:41
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od Fugo »

vyhazovače u iž, pokud máš problém jako jsem měl já, že to vyhazuje i nevystřelený náboj tak jdou moc zlehka ty stříbrný tyčky dole v baskuli, jsou ovládané těmi zobáčky z předpažbí, nemusí se nikam klepat důlčíkem jak se psalo, stačí použít mazání na motořetězy, po nastříkání je krásně tekuté a po vyprchání ztuhne, tím se ty tyčky zbrzdí a flinta vyhazuje jen vystřelený náboj.
vrhačky asfaltových terčů http://www.volny.cz/pneuvrba/broky/index.htm
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: levná nová brokovnice - TURECKÁ ? IŽ ?

Příspěvek od zadyz »

Zdar kolegové, poohlížím se po nové či starší brokovnici, která by byla v cenové relaci cca 8-16 tis. Mohli byste mi poradit či nabídnout, do jaké brokovnice jít či nejít? Kdyby někdo nabídl i kulobrok s vým. hlavněma také bych ho zvážil.

dík. Lovu lesu.
Odpovědět