Brokovnice jednoranová IŽ 18 EM

Vše o brokovnicích
Odpovědět
BecherTomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11.2.2011, 18:37

Brokovnice jednoranová IŽ 18 EM

Příspěvek od BecherTomas »

Zdravím máte někdo zkušenosti s touto zbraní.jelikož brokovnici používám max na 3 honech a párkrát na tah a skoro vždy jsem u kozy používal pouze jednu hlaveň(koza prodána)tak jsem nad ní uvažoval.(jde mi hlavně o spolehlivost, vzhled a krásu neřeším)
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Brokovnice jednoranová IŽ 18 EM

Příspěvek od RuStaff »

No já, když jsem ještě provozoval myslivost a účastnil se lovů na drobnou, tak bych občas potřeboval i 3.,4., a další laufy (a ne že bych měl vždy tolik drobné v dostřelu - jedna "plechová" kachna bohatě stačila... :D). Ale nějakou jednušku IŽ jsem doma vždy měl/mám (měl jsem jí i před mnoha lety na školním honu maturitního ročníku lesárny...:)) a nikdy neselhala, údržba taky v pohodě, hlaveň se dá i po desítkách let nablýskat jak zrcadlo, tak pokud trefuješ první ranou, nechceš mít po ruce okamžitě 2 různé typy střeliva (třeba brok a jednotnou střelu) - proč ne, i poměr výkon/cena je úžasnej (u nové i staré zbraně - teď jsem jednu IŽ-18/20 ve výborném stavu právě tady kupoval za krásnou cenu 600kč - třeba pro výcvik/zkoušky pejska ideální...) :wink:
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Brokovnice jednoranová IŽ 18 EM

Příspěvek od Lotr »

Měl jsem starý model IŽ 18 v r. 20, nezničitelná flinta, lehká, jednoduchá, s tvrdochromovanou hlavní, s vytahovačem. Po čase jsem ji prodal a koupil jsem nový model IŽ-18M-M v r.12/76 - sportovní model. Má to kompenzátor, pažbu s lícnicí, volitelný vyhazovač/vytahovač, chrommobdylenovou hlaveň. Stála mě necelých 6.000,- Kč, za ty prachy nemá chybu. Tahal jsem ji loni po honech, i kachních, vedu psa a moc ran na kachny stejně nedám. I o zimních honech jsem ji měl, do půlky zabořenou ve sněhu, schválně jsem ji nečistil, jen usušil a dal do skříně. Vydržela bez závady celou sezonu, na závodech jsme s ní stříleli 3 lidé po sobě, také bez závady. Oproti lovecké kozlici, kterou mám taky, se z ní výborně střílejí magnumy a minimagnumy, protože kompenzátor a poměrně silná gumová botka ustojí zpětný náraz výkonnějšího náboje. Jako pracovní flinta vynikající v poměru výkon/cena. Takže pokud ji chceš občasně využívat sem tam na hon, jako flintu do auta při krmení nebo na výcvik psa, nemůžeš za ty peníze udělat chybu. Obyčejná jednuška se dá nová pořídit za 3.000,- Kč. Starší modely pořídíš doslova za pár stokorun jak píše RuStaff.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BecherTomas
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 11.2.2011, 18:37

Příspěvek od BecherTomas »

Díky za odpovědi.K tomu trefování na jednu ránu to není tak jak to vypadá na každým honě co jdu tak beru psa takže většinu času se věnuji psovi který je náruživí aportér proto většinou dávám jednu ránu(nejsem zatím tak dobrý střelec z brokovnice jak to ppodle dotazu vypadalo)
Odpovědět