Naše staré automaty

Vše o brokovnicích
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Georg.H »

precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od precechtel »

k našim samonabíjecím brokovnicím jsem již něco psal viz shora. Ke konci jsem nejčastěji používal italské RC plastové s délkou 67mm. Pokud by byl zájem, můj kamarád puškař je nadšeným uživatelem těchto "automatů", v podstatě ničím jiným drobnou zvěř neloví a předělává je na komoru 70mm, abych nedělal reklamu, kdo má zájem, napište do SZ. F.
politice a politikům zmar
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Posmiros »

Nechce se mi zakládat nové téma ale máte někdo zkušenost s CZ 912
http://www.czub.cz/cz/catalog/104-broko ... Z_912.aspx
Obrázek
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od michalos »

Jak střílí a tak dále nevím jen co jsem mohl shlédnout, tak na pohled líbivější než Bajkal, líp padl do ramene ale ta cena necelých 10 tisíc je nějaká podezřelá, nemyslíte???
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Posmiros »

Zatím jsem nikde nenašel zkušenosti s touto brokovnicí, zatím jen, že někomu se líbila a někomu ne :) Ta cena je opravdu nízká, baikal se dá sehnat o 2 tisíce dráž. Možná bude nízká, protože to není ověřeno na ocelový broky i když výrobce píše, že se můžou používat do průměru 3,25 mm...
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Leon »

je to turek tak je to běžná cena
CZ 550 american 308win.
helena1983
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pát 16.11.2012, 10:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od helena1983 »

díky za info :)
Pažbař
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18.11.2012, 13:08

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Pažbař »

Mě se automaty také líbí. Měl jsem i tenhle automat, ale asi jsem měl smůlu. Kousalo se to a v jednom kuse se to sypalo. Tak jsem byl rád, že jsem se ho zbavil.Střílím ale jenom trap, nejsem myslivec. Když jsem začínal, chodil jsem na střelnici s automatem, tehdy ruským M P 153. Dobrá zbraň, ale! Na sport to nebylo. Byly problémy s municí 24 g. Ta zbraň nebyla schopna přebít, kousalo to prázdné nábojnice v okénku. Vyladit se to pokoušelo několik puškařů, ale neúspěšně.

Pak je třeba říci, že automaty nevidí rádi na honech a ani na střelnicích. Jednou jsem byl svědkem, jak jednoho střelce vyřadili ze závodu, protože si jeho soused stěžoval, že mu vadí, že na něj létají vyhazované nábojnice a že musí pokaždé odstoupit ze stanoviště. Dále je na závadu, jak napsal uživatel "precechtel", že pro ostatní střelce jste nečitelný. Je to proto, že nezlomená zbraň nedeklaruje, že máte vybito.

Měl jsem možnost dosyta si zastřílet z Beretty-Uriky. To tedy, klobouk dolů! Perfektní zbraň, výborně vyvážená a díky systému přepouštění plynů baští spolelivě i náboje 24 g. Jednoduchou manipulací (pootočením regulátoru) bez nářadí, si tuto zbraň nastavíte na jakoukoliv gramáž. A prázdné nábojnice vyhazuje směrem dolů. Pokud chce někdo mocí mermo automat, pak bych šel jenom do Uriky.

Je zajímavé, že zatímco v Evropě se trap střílí v drtivé většině kozlicí, tak v USA jednoznačně jako zbraň na trap je automat. Jiný kraj, jiný mrav. Také je ale pravda, že zlomená kozlice nebo dvojka působí bezpečněji.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od fesoj »

Nezlomená zbraň nedeklaruje, že máte vybito - tak tohle jsem viděl řešit pomocí vystřelené nábojnice zasunuté do výhozního okénka kolmo ke zbraní a přidržované nedovřeným závěrem. Je to možná lepší než otevřený závěr, zejména za deště či sněžení.
Kritériem pravdy je praxe.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od precechtel »

Ano Pepo, tak jsem to řešíval na společném lovu já, než jsem s bratrancem vyměnil CZ 241 ráže 16/65 za jednušku IŽ 18 ráže 20/70 k oboustranné spokojenosti. Přesto mám na "automat" pěkné vzpomínky, užil sem si s ním krásné lovy na škodnou, na kachny na tahu, na divokých bažantech jsem kdysi byl i králem honu.... F.
politice a politikům zmar
Pažbař
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: ned 18.11.2012, 13:08

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od Pažbař »

pro fesoje
Rozumím, zlomená zbraň ještě neznamená, že v komoře nejsou náboje. Musím souhlasit. Ale (a teď to nechci okecávat) nevystřelí.

Jinak je pravda, že například na soutěži, zejména v trapu, při přecházení mezi stanovišti mám vždy prázdné komory, ono je to dokonce zakotveno v pravidlech. I jsem viděl, jak jednoho diskvalifikovali, protože přes upozornění tohle nedělal.
poostmen
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 02.1.2012, 10:47
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od poostmen »

Taky mám náš automat - už snad 15 let. 16/65. Ze začátku se mi docela často kousal, jednou se mu zasekl závěr v polovině okénka a už se nehnul. Dal jsem ho na opravu a od té doby (3 roky) ani jedna závada, nosím ho na škodnou i na hony, i na prasata. Slugy opakuje bez problémů, jinak používám papíráky, Black Flashe a SB Juniory. Pracuje v každém počasí a neměnil bych :wink:
petrklíček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: ned 31.3.2013, 18:24

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od petrklíček »

Zdar, nevíte jak velký je závit na mušce u 241 automatu čz 4mm nebo 3,5mm
Díky
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od kojot »

Nemá někdo technický rozkres CZ 241?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
tobi
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15.10.2014, 16:27

Re: Naše staré automaty

Příspěvek od tobi »

Na jiném fóru je zmíňka, že kolega má u 241 20/65 obráceně pojistku. Máte ještě někdo takovou zkušenost?
Odpovědět