Broková dvojka do 30. tisíc korun

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Začátečník »

Nemohu si nechat ujít, abych popichoval Bwanu. Asi se shodneme, že Bwana je zkušený myslivec, který už něco nastřílel, není limitován finacemi a v trezoru může mít, co chce. Někdo tady prosazoval 16. Já jsem zastával 12 a lépe 12/76. Tedy moderní zbraně. Nakonec se přiznal, že jí používá taky. Bwana má flint více, ale pro člověka, který bude mít jen jednu a chce jí i na střelnici z toho plyne, že i Bwana má na střelnici Baikala. Tedy něco, co vydrží a není toho škoda. Mně z toho leze, že pokud to má být flinta na všestranné použití, je vyhodou, když je to moderna bez historie, která něco vydrží a dobře sedí. Někdo chce mít raritu, ale s dílem věhlasného puškaře asi nevystačí jako s jedinou flintou. Na něco je jí prostě škoda.
Co se dneska sežene z nových je buď Turek, Baikal, nějaký Ital, což je často stejně Turek, něco našeho nebo už je to většinou přes 30000.
Můj názor je, že u kulovnice se investice vyplatit může a dá se za příplatek dosáhnout na kvalitu. U brokovnice, pokud má být na běžné použití, bych neřekl. Většina Turků jsou kopie Italů. Údajně sedí i některé choky. Navíc je dělají i výrobci mimo domovskou fabriku. Nebo jak to nazvat. To je určitě výhoda. Životnost třeba CZ USA je na běžné použití dostatečná. Hledal bych tam. Nic moc jiného stejně nezbývá.
Ještě se přiznám, že jsem se Bwany chtěl zeptat na rozdíl v chování broků třeba z 12 a 20/76. To by někomu mohlo pomoci při výběru ráže a co má za toho Baikala, protože bych možná časem uživil ještě jednoho. Ale to už sem nepatří.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od BwanaHunter »

Dovolím si reakci, která podle mě není off topic, v opačném případě si nechám dát za uši...
Začátečník píše: Bwana není limitován finacemi a v trezoru může mít, co chce.
Ježíš, kéž by... :-))
Začátečník píše:Já jsem zastával 12 a lépe 12/76. Tedy moderní zbraně. Nakonec se přiznal, že jí používá taky.
to jsem nikdy ani nepopíral. Je potřeba si uvědomit, co bude hlavním účelem té brokovnice. Třeba na vodu, velké rybníky, vysoké kachny atd. mi magnuma vyloženě nadchla, zvlášť s dobou patronou, co sedí zbrani. Do bažantnice bych s tím nešel. Obecně je asi pravda, že se snáze dá 12 nabít adekvátně redukovaným nábojem, než 16 šponovat, i když jak už jsem zmínil, i s ní se dá.
Začátečník píše: má na střelnici Baikala. Tedy něco, co vydrží a není toho škoda.
No vydrží... ten můj už měl rozletovaný svazek u ústí, po jednom vydatnějším odpoledni na střelnici v horkém létě - nějak jsem ho nenechal dost vychladnout, rozštíplé předpažbí po Fiocchi minimagnum plnotučných při lovu... takže zas tak superodolný tank to není.
Začátečník píše: s dílem věhlasného puškaře asi nevystačí jako s jedinou flintou. Na něco je jí prostě škoda.
tak takhle asi jo, ale myslím, že platí co už jsem psal, záleží jak a na co jí chce hlavně používat, když se k ní nebude chovat jako prase...
Začátečník píše: Údajně sedí i některé choky. Navíc je dělají i výrobci mimo domovskou fabriku.
Nevím úplně jistě, jestli ti rozumím, ale těch choků, závitů a klíčů na povolení/utažení není zas takové množství, takže choky jednoho výrobce sedí do více různých flint. Ale ne do všech.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od pufr »

Bych s tím, kam všude sedí jaké "choke" byl opatrný, jsem jich pár už viděl zmuchlaných a vystřelených - musí sedět nejen závit ale i rozměrově v místě napojení na vývtr hlavně. + současně musí být tenký zadní okraj opřený o stěnu - jinak popraská.

http://www.shootingtimes.com/files/2014 ... tion_F.jpg
http://www.shootingtimes.com/gunsmithin ... functions/
Pufr
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Jiří K. »

CZ-USA letos nabízí novou dvojku a nevypadá vůbec špatně:

http://cz-usa.com/product/cz-sharp-tail ... 8-barrels/
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Lotr »

Tak co, jak to dopadlo? Na bazaru se stále objevuje slušná nabídka dvojek, bylo z čeho vybírat?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět