Broková dvojka do 30. tisíc korun

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

@Bojar: mám za to že to bude poválka
Fortuna Suhl byla bývala fa. Sauer&Sohn
http://www.deutsches-jagd-lexikon.de/in ... rtuna/Suhl
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Bojar »

Georg:.Ty značky tam jsou ze Suhlské zkušebny,a odpovídají zkoušce prováděné do roku ca 1939 ,tzv. první přezkoušení před válkou. Na hlavních je vyraženo Fortuna Suhl ,special gewehr , lauf stahl sg.1 a 4 kroužky (kvalita oceli pravděpodobně)
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

No v odkaze je psáno kdy vznikl název Fortuna. Když tak sem hoď foto těch značek.

píšu s founu
Začátečník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 377
Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Začátečník »

Děkuji za odkazy. Základ té flinty je asi taky klasická produkce, ale na zdobení už je znát, že si s ním někdo vyhrál. Taky laufy můžou být jiné. Kdo ví. Nebylo by špatné si vystřelit. V každém případě je to zajímavost.
Na té flintě z inzerátu není nic k přečtení. Vycházím jen z modelu, který ukazuje na poválečnou sériovku. Samozřejmě to může být jinak. Dnes jsem si všiml, že se neprodala dvojka bez vyhazováků z 50. let za 100 Euro. Nevíte někdo, od kdy nebo do kdy se dělaly laufy v tvrdochromu?
Když už tu Pufr založil v předtuše živé diskuse tohle vlákno, možná by taky nebylo špatné vlákno, které by se týkalo německých brokovnic.
Taky jsem prohlížel kozlice. Suhl se třeba od Merkelu v určitém období poznal jen těžko. Jak je to se Sauerem, jsem nezkoumal. Němci snad opravdu mají problémy s fantazií a jeden design drželi mnoho let. Ten Bühag aspoň měnil ornament na zdobení.
Když už má Georg H skoro tu správnou flintu, mohl by napsat, jak to střílí, kryje, rezne a tak dále. Moc bych se přimlouval.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od BwanaHunter »

georg> ten letopočet 1969 v odkazu neříká, kdy vznikl název Fortuna, ale kdy byly Suhlské puškařské podniky finálně organizovány pod "VEB Fahrzeug- und Jagdwaffenwerk "Ernst Thälmann". O značce Fortuna tam je "jen" to, že vznikla ze Sauer&Sohn po vyvlastnění během sovětské okupační moci. To pro neněmčináře. Nicméně pořád to ukazuje na poválku, jak říkáš. Ovšem zkušební značky by lhát neměly, když je uvidíme...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

BwanaH. Ano jak jsi psal. Nemyslel jsem rok , ale že značka Fortuna vznikla po válce.

píšu s founu
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Bojar »

Až přijdu na to jak vložit foto budou tady . Nicméně i na přepisu na PČR ,jsme v tabulkách dohledali meziválečné zk. značky zkušebny v Suhlu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

Začátečník: já žádnou flintu ze Suhlu nemám [emoji25] jen se o to trochu zajímam.

Bojar: fotky vložíš jako přílohu. Jak píšeš tak nad oknem je příloha. Klikni a výběr fotky. Fotka by neměla být větší jak 200 kB. Mám dojem. [emoji28]

píšu s founu
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od pufr »

Jedna Fortuna výroby S&S už z meziválečného období (velmi pravděpodobně bez tormentační zkoušky):
Fortuna_SuS.jpg
Fortuna_SuS.jpg (44 KiB) Zobrazeno 10564 x
Ale podle všeho Fortuny S&S do roku 1945 byly skutečně jen "Schreibmaschinen"
Pufr
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od petjan »

To ZP se dá pořídit za pusinku a zrepasování taky nemusí být vůbec nákladné. Já pořídil fakt šrot za 1000,- Kč a repas:
černění laufu: 1500,- Kč
renovace pažby: 1800,- Kč
niklování baskule: 800,- Kč
malé díly jsem si černil sám.: 200,- Kč
Teď je to skvělá flinta a jsem s ní moc spokojený, je to 16/70 a má pravidelný krytí
tady je výsledek:
Přílohy
1686.JPG
1686.JPG (177.86 KiB) Zobrazeno 10514 x
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

který rok máš,máš tam vyhazováky?
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od petjan »

Ne vytahováky, a rok je to 57. Ty vyhazováky mi nevyhovují. Jen teď přemýšlím, že budu pořizovat kulobrok ve dvacítce, tak možná půjde tahle do světa a pořídím si novou taktéž ve dvacítce a taky ji takhle zrestauruju. :lol: I když nevím, ona mi ta 16ka vyhovuje. Je s tím příjemná střelba.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Georg.H »

nooo škioda těch vyhaz. to bych měl i zájem :lol: no když tak pak dej vědět za kolik bys ju pustil :wink:
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od petjan »

No ona by se ti asi nelíbila, má docela vypadanou pravou hlaveň, ale mě to zas nevadí, poněvadž vše co střílím je v košíčku.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Bojar
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: sob 05.3.2011, 20:11

Re: Broková dvojka do 30. tisíc korun

Příspěvek od Bojar »

Hluboká omluva zde diskutujícím ohledně stáří Suhlky , nedalo mne to a otevřel jsem katalog zk.značek a pod lupou opravdu zjistil že se jedná o poválečnou produkci ze Suhlu ,svou zbrklostí jsem si ani nevšiml trojčíslí 665 což odpovídá roku výroby 1965 v měsíci červnu. Takže omluva pánové příště se budu řídit heslem jednou řež a dvakrát měř. Jinak co se samotné zbraně týče koupil jsem ji za částku mírně přesahující 5000kč , hlavně naprosto čisté , vyhazováky funkční,bez vůlí jak baskule tak spouští.Krytí velmi ale velmi dobré jak trapovou patronou tak červenočerným papírákem s 3,5brokem. Je trošku těžší na předek ,na hlavních je dle mne železa více než dost.Myslím že za tu lidovku dobrý kup.
Odpovědět