Lov na velké vzdálenosti

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od Petr1970 »

nevím kdo co preferuje, teorie o zranění je dobrá (a asi používaná) ale záleží na situaci tipuju..
někdy "headshot" nebokill je lepší

podle mě jim je jedno kam střílej a na co trénujou, je jen otázka kterej knoflík na bundě si vybere..

navíc v dnešní době kdy se střílí rážema typu .338LMagnum apod, i klidně .50 bmg tak to stejně je passé, zásah kamkoli je dost smrtelnej myslím:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od lovec »

fesoj píše:Teď budu OT - ale nechápu u vojenských odstřelovačů, proč preferují zásah do hlavy, případně prsou - aspoň ve všem, co jsem četl, se to tak píše.....
Dovolim si ja ja male odbocenie - prax je u vojenskych odstrelovacov trosku ina, samozrejme v zavislosti na terene a prostredi, mnoho spickovych strelcov uprednostnuje zasah na telo. Pozri napr. toto video Inside the crosshairs , cas 0:03:35 , potom cas 0:37:30, zdoraznuje sa mierenie na stred tela. V case od 0:43:00, pohyblivy ciel v obmedzenom case, vzdialenost 600 yardov, zbran sukromna kopia sluzobnej M40, kal. 7,62x51.
Video je celkom dobry dokument o niektorych vzdialenych ci vynimocnych zasahoch.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
jindrich764
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: ned 10.7.2011, 9:18

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od jindrich764 »

Mate nekdo nake info o .408 Chey Tec? Mela by to byt sice vojenska raze, ale pokud bude tak presna jak o ni pisi, je podle me jen otazka casu kdy ji zacnou pouzivat "silenci " k "lovu". Nenasel jsem toho k ni mnoho, pouze ze strela je soustruzeny monolit, perfektni presnost a prubojnost, polozka 5 ran na 2200m do 40cm opsane kruznice. :shock: Hrave pry prekonava .338LM ci .50.
MMasska
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 21.7.2013, 13:35

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od MMasska »

fesoj ani zasah do hlavi nemusi vyradit pachatela v stotine sekundy aby nestihol zmacknut spust uz cohokolvek! Preto aj pri vystrele na hlavu musis presne vediet co potrebujes zneskodnit aby si ho vyradil v stotine sekundy bez svaloveho krca,musis zasiahnut mozgovi kmen medulla oblongata len totoo ti zabespeci takuto smrt takze aj hlavu trafit nieje jedine co potrebujes vediet ale aj presne ako aj presne kde :-) :-) ja viem ze som totalne odbocil od temi ale pacila sa mi tak som ju len doplnil.s pozdravom

A teď už se zase vrátíme spiš k tomu lovu. Pufr
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od lanus »

Pufr - Prepáč,ale až teraz to bude kompletné : http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... _fYbb-M%3A

Ano, je to pro střelce zajímavé téma, poloha tzv. "vypínače" je zobrazována na mnoha sniperských terčích obsahujících detail hlavy.
Ale je to téma značně široké, které se třemi příspěvky určitě neprodiskutuje + vybočuje z tohoto vlákna a v podstatě i z tohohle fóra.
Proto se tady a teď vrátíme k terčům loveckým. Pufr
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Novacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.9.2013, 8:57

Re:

Příspěvek od Novacek »

Andy píše:Tady se muzete podivat jak vypada lov na 900yardu :o
http://www.richardscustomrifles.com/NOV ... 20DEER.wmv
Nějak mi odkaz nefunguje, škoda. Aha vidím, že už je to staré, bude to už asi pryč.
Buttler
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 01.11.2012, 8:13

Re: Lov na velké vzdálenosti

Příspěvek od Buttler »

Jsem trochu pročetl názory a musím se smát pepovi (6let zpět). Tvrdit, že mám nastřelené ZH na 150m, lovím většinou do 100m, ale na škodnou si troufnu i na víc než 150m - buď trefím nebo minu - a vzápětí napsat, že hlavní je přece zvěř rychle usmrtit :D to jaksi nejde k sobě. Takže hlavní je rychle usmrtit, no a buď trefím nebo se minu. :D:D:D :idea:
Odpovědět