Lov na velké vzdálenosti

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Tak jsem si to zase dnes ráno pořádně u?il na daleko. Vyrazil jsem ještě za tmy ( nešel jsem spát, abych nezaspal ) na lov lišek do luk. Skvělá šoulačka, po de?tivých a větrných dnech zase jasná obloha, tlak šel v noci nahoru - a taky že jo - všude plno srnčího.
Proplí?il jsem se mezi nimi až k posekaným loukám. Stojím chvíli na kraji a pak jsem ji uviděl. Dálkoměr ukazuje 356 m a kmotra sedí a něco před sebou pozoruje. takže podle tabulky naklikat, dobře usadit trojno?ku, a co nejpečlivěji zaujímám polohu.
V ráně vidím, jak se z ní zakouřilo, sly?ím úhoz kule, liška jako pod?atá mizí v trávě - a mám ji ! A jdu si pro ni ( je to ?treka - ta doba, než tam člověk dojde).
Stojím nad liškou a přemítám o dobré ráně ( zatím jsem ulovil lišku nejdál 327 m). Najednou mi zvoní mobil ( je 4:45 ), volá hospodář, kouká na mně z druhého kopce - a že prý dobrá rána, a jak tak kecáme, podívám se před sebe - na třicet kroků paličkář, a už o mně ví. Jak jsem přestal mluvit, odskakuje a mizí mi za horizontem. Nechávám trojno?ku u lišky a jdu se za ním podívat, nedojdu ani na horizont a vidím, že ho žene zpět silný ©esterák. Asi 200 m ode mne zastavuje, nechává ročka být a vrací se. Ten zůstává stát a kouká po něm. Bleskově měřím - 216 m, klikám, trojno?ka není, zaléhám ( poprvé v životě při střelbě na zvěř), rovnám polohu ( praxe ze střelnice se hodí ) a čekám, až se líp natočí.
V ráně opět sly?ím úhoz kule a vím, že je to dobré. A když u něj stojím s kloboukem v ruce, mám radost z trofeje ( paličkářů už mám hodně, ale nejraději lovím právě tyhle srnce), a zároveň z dobré rány - jako z učebnice.
takže vcelku pohodové ráno.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Lovu zdar Figi! Jsi machr. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Lovu zdar Figi! Tak z takovéhle rány má člověk opravdouvou radost! Hlavně když se to umí!!! :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Zbraň

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Předpokládám, že jsi "úřadoval" varmintem 243Win.? Jaké bylo Použito střelivo? Tedy pokud nejde o porušení "výrobního tajemství"! Jinak gratuluji a dvakrát upřímě přeji "Lovu zdarů"!!!
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To - Figi,
Lovu zdar, na tyto vzdálenosti klobouk dolů. S pozdravem F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Samozřejmě varmint CZ 550 243W, Zeiss 6-24x56, Použité zvět?ení 12x, střelivo již tradičně Winchester supreme Ballistic silvertip 95 grs.
243 zatím na všechnu zvěř naprosto super ( mám ještě 223, 7x57, 7x64, 308 a 8x57 JS, používám převážně 243, pak 8x57 a 223).
Letos mám obeznaného silného jelena ( a jak říkali staří hajní - obeznaný jelen je už napůl na voze ), tak asi zprubnu tu 243 i na něj ( Použiji Winchester supreme Power Point + ).
Jinak lovy jdou dobře ( až na lišky - letos jen 3 ), ale třeba o srnci na 197 ani nepí?u - kamarádi si pak dělají srandu, proč střílím na tak blízko.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

jeste jednou pisemne LOVU ZDAR :o dobra ranka! Ja jsem mel vcera uz uz rekord... 390m ale... 8)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Copak Andy????e by jsi si doma zapomněl ?áhnout!!??? :lol: :lol:
Ale teď vážně, střelba na takovouhle vzdálenost už chce opravdu dobrého střelce,hodiny strávené na střelnici a hlavně pevnou ruku.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jirka83 píše:pokud chce někdo dělat snipera, může jít do armády, ale do lesa to podle mě nepatří...
Vyjadril jsi se naprosto jasne co si myslis.
Naoplatku ti mohu sdelit, ze ja si to same myslim o tech, co maji plne usta tradic a ja nevim ceho jeste a pak na 60m streli srnce na mekko.

Lovu Zdar!
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Rozumnej názor ANDY. At si každej střílí na jakou vzdálenost se cítí. Je to furt dokola. :!: Nezkusili kritizujou až to taky zkusej a vyjde jim to tak tomu taky třeba přijdou na chu?. :lol: 8)
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Myslím, že by bylo dobré říci, že odlov zvěře na větší vzdálenost je vždy tak trochu nouzové řešení :!: , kdy není možno se ke zvěři dostat blí?. Nebylo by dobré, aby z našich příspěvků vznikl dojem, že je to jakýsi sport, když chodíme pravidelně trénovat na střelnici a používáme "sportovní" úpravy zbraní a laborovanou munici.
Často se setkávám s názory myslivců - prásku po něm a pak ho dohledám (od toho mám přece psa), a na druhou stranu - ty loví? v le?e a s no?ičkami na flintě, to jsi odstřelovač a ne myslivec, ten se po zemi neválí (umazal by si uniformu) :wink: .
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Ja si myslim, ze ten kdo to pochopit chce, tak to uz davno pochopil. Kdo naopak chce hledat zaminku pro svar, toho tvoje vysvetleni zajimat nebude.

Kazdopadne mas samozrejme pravdu. Ja osobne mam nejradeji, kdyz mi zver prijde na kontaktni vzdalenost. Kdyz se ale strili napr. hola na podzim, pole jsou dlouhe a zver placha, nezbyva nez si vzit spektiv a strilet dal.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Samozřejmně, ti z nás, kteří loví v polních honitbách, příliš mnoho jiných možností nemají. Proto i já lovím na podzim holou srnčí do 200 m-není to určitě pravidlo, ale někdy to prostě jinak nejde.samozřejmně střílím na předem obeznanou zvěř.je to v každém z nás, někdo si prostě věří a má svou zbraň tzv. v ruce a je spolehlivým střelcem, někdo si prostě netroufne a tak loví na krat?í vzdálenosti.nemá cenu se do něčeho nutit, nebo snad si něco zkoušet na zvěři-a buď a nebo-od toho jsou střelnice!
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

pardon,

jinak nejde? Ale ano jde, nestřílet..... :twisted:

Kolegové,
licitujete zde i názory hovad v rádiovkách, pozůstatků lidové mislivost aby jste obhájily své jednání, respektive střelbu na dlouhé vzdálenosti. Prosím uvědomte si že je mezi námi ještě dost slušných a poctivých myslivců kteří střílí zodpovědně. Vy jste svým způsobem etnikum a rozhodně se nedá říct bez ohledu na to jak jste zdatní střelci že etnikum zasluhující glorifikaci pokud se o tématu bavíme v kontextu s myslivostí. Střelba na velké vzdálenosti nikdy nebyla v souhalu s tradicicemi a jakýmsi mysliveckým kodexem......Jakkoliv va?e výkony obdiviji, a beru vás jako experty na střelbu tak pouze do chvíle než takto střílíte na zvěř......
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak takhle se to dá brát taky!!! :?
Odpovědět