Myslivecká vzdálenost střelby

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Myslivecká vzdálenost střelby

Příspěvek od Leon »

s někým se nedá komunikovat když jsem tam napsal téma myslivecká vzdálenost tak tam nikdo z těch myslivcu ostatní jsou odstřelovači nenapsal unás to je stejný a když je potřeba splnit plán holý tak volaj jednoho co to umí i na polích kde je holá uprostřed a z každý strany to je nejmíň 200 metru a pak ho ještě pomluvěj když se vyplácí zástřelný
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Ne každý má odpovídající vybavení a schopnosti pro střelbu přes200.m. a hodně lidí takovouto střelbu ještě ani nevidéla a dokonce o ní ani neslyšela.Potom jen kritizují ale je pravdou že to co dobrý střelec oni nestřelí ani na poloviční vzdálenost a proto se jim zdá takováto střelba hazardem.každý zodpovědný lovec si musí mezní vzdálenost určit sám ale až po vyzkoušení někde na střelnici.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Presne tak Stando. Myslivecka vzdalenost je kazdeho vec. Pokud ma vybaveni a je nastrenovany, proc by nestrilel na 300m sparkatou? A napr. na 500m lisku? Vhool je toho zivy dukaz.

Naduhou stranu pokud si nekdo neni jist a nema na to... klidne at to strili na 15m pod zebrikem. Jeho vec. Dulezite je, ze to neodchazi postrelene.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Souhlasím s Andym.Kdo má natrénováno tak až si střílí na jak daleko si je jistý. Já třeba raději střílím do 100m, protože jsem si jistý s přečtením loveného kusu. Dál většinou střílím na škodnou nebo na kus, který mám obeznaný a stačí ho pak jen omrknout před střelbou.
vhool

Příspěvek od vhool »

To Andy & Ferry:souhlasím s vámi pánové a ještě dodám,že zvěř také střílím pouze když ji mám obeznanou a jsem si jist na co střílím.navíc jak už jsem tu někde psal tak nikdy nestřílím na zvěř v pohybu nebo když nestojí kolmo.to střílení na extrémní vzdálenost mě hrozně baví ale něco jiného je do hlíny nebo na zvěř.ovšem na škodnou to zmáčknu kdykoliv když se zastaví 8)
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Dálková střelba

Příspěvek od Myslivec52 »

Andy, bohužel, musím se zastat pana Pavelky v příspěvku radíme si.
Patřím již k těm starším, ale doposud střílím velkorážnou pistoli a dálkovou střelbu. V lo?kém roce jsem na střelnici v Olomouci (300m)nastřílel nástřelku 10ran rozptyl 4,5cm a to si myslím je na můj věk slušné. To jenom aby jsi věděl ,že vím očem je řeč. Teď k věci. Jeho příspěvek pokud jsem tomu rozuměl byl, že ráž 7x57 není výkonově stejná jako např. 8x57js a to je bez jakékoliv diskuse pravda. Nejenom pro sportovni střelbu, ale pro myslivost to platí dvojnásob (způsob střelby, vzdálenost atd). většina reakcí nebyla naprosto k věci, jak on tam píše já o koze a reakce o voze. Nikde (pokud jsem dobře četl) neodsuzuje střelbu na delší vzdálenosti, tak nevím proč ta hysterie na jeho adresu. Sleduji obě tyto fora a musím souhlasit, že to forum je spíše pro mladé a střelce na větší dálku. Mám za ty léta mnoho kamarádů v různých MS, ale kdybych tam nadhodil MOA , ONV, bal. křivka a pod tak mě budou mít za blázna. když jsem si vzal svoji 308ku s Leupoldem který má točítko dálkové korekce (MOA), tak na mě hleděli jak na vola. Další věc, neznám ve svém okolí kde by nějaký myslivec přebíjel. Pokud nestřílím sportovně tak se to ani nevyplatí. Chtěl jsem jen upozornit, že každý myslivec není současně sportovní střelec, těch co i sportovně střílí je velice málo. Mnoho myslivců má střelbu až na posledním místě. Co se týká té lišky na 500m, tak to se podaří snad jen jednou za život. Čekám, že se na mě snese spousta nadávek, ale bohužel musel jsem se p. Pavelky zastat. Přeji mnoho loveckých zážitků a ni ve zlém.
vhool

Re: Dálková střelba

Příspěvek od vhool »

Myslivec52 píše:Andy, bohužel, musím se zastat pana Pavelky v příspěvku radíme si.
Patřím již k těm starším, ale doposud střílím velkorážnou pistoli a dálkovou střelbu. V lo?kém roce jsem na střelnici v Olomouci (300m)nastřílel nástřelku 10ran rozptyl 4,5cm a to si myslím je na můj věk slušné. To jenom aby jsi věděl ,že vím očem je řeč. Teď k věci. Jeho příspěvek pokud jsem tomu rozuměl byl, že ráž 7x57 není výkonově stejná jako např. 8x57js a to je bez jakékoliv diskuse pravda. Nejenom pro sportovni střelbu, ale pro myslivost to platí dvojnásob (způsob střelby, vzdálenost atd). většina reakcí nebyla naprosto k věci, jak on tam píše já o koze a reakce o voze. Nikde (pokud jsem dobře četl) neodsuzuje střelbu na delší vzdálenosti, tak nevím proč ta hysterie na jeho adresu. Sleduji obě tyto fora a musím souhlasit, že to forum je spíše pro mladé a střelce na větší dálku. Mám za ty léta mnoho kamarádů v různých MS, ale kdybych tam nadhodil MOA , ONV, bal. křivka a pod tak mě budou mít za blázna. když jsem si vzal svoji 308ku s Leupoldem který má točítko dálkové korekce (MOA), tak na mě hleděli jak na vola. Další věc, neznám ve svém okolí kde by nějaký myslivec přebíjel. Pokud nestřílím sportovně tak se to ani nevyplatí. Chtěl jsem jen upozornit, že každý myslivec není současně sportovní střelec, těch co i sportovně střílí je velice málo. Mnoho myslivců má střelbu až na posledním místě. Co se týká té lišky na 500m, tak to se podaří snad jen jednou za život. Čekám, že se na mě snese spousta nadávek, ale bohužel musel jsem se p. Pavelky zastat. Přeji mnoho loveckých zážitků a ni ve zlém.
v tomto příspěvku je hodně pravdy a já osobně v něm nevidím důvod proč by se měl někdo rozčilovat.jenom si myslím,že reakce které byly tak se týkaly toho,že pan Pavelka nazval toto forum "pro odstřelovače".se?lo se tady prostě pár lidí kteří se zajímají MIMO JINÉ o longrange a shodou okolností si vymněnují zkušenosti alespon já to tak vnímám.to že přispívají více než ostatní snad není na závadu.osobně také osmičku nepřebíjím ale 300wm se kterou střílím i dálku tu ano.a k té li?ce.jestli?e dáte rozptyl na 300m do 4,5cm z 10 ran tak jste výborný střelec s výbornou varmintovou zbraní a myslím,že lišku na 500m by jste zvládl i vícekrát (není to myšleno zle ani ironicky) s pozdravem lovu zdar vhool,ještě dodám,že nejsem žádný mladíček a myslivost dělám již hodně dlouho protože úzce souvisí s mojí profesí :wink:
Naposledy upravil(a) vhool dne pát 27.10.2006, 18:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Přidám taky svůj názor.Toto forum čtu a sleduji.Přispívám i do "Radíme si".Činím tak rád.protože na obou sránkách si dopisuji s myslivci což se někdy v praxi o určitých lidech říci nedá.Také jsme byli mladí a zkoušeli jsme vše možné tak nějak protestanti.A to přece k mládí patří a já jsem z těch lidí,kteří mládí fandí.Co bych dal za takto besprostřední lidi,kteří opravdu mají zájem o myslivost.Nebojí si říci svůj názor a za svojí pravdou si stojí.A ne aby na schůzi členi mlčeli vše odkejvali a šli domů a nebo na pivo.Co bych dal za to kdyby chovali psy a rozuměli jim a nejen pomlouvali ty,kteří je chovají přitom psa nikdy neudělali.Co bych dal za to,kdyby se mluvilo o myslivosti a ne o majetku a přitom vůbec ničemu nerozumět.A v tom vidím já hlavní dne?ní problém.To je jako kdyby člověk dostal titul ing. a mohl stavět mosty jenom protože má 20 hektarů.V tomhle nám dne?ní legislativa hodně dlu?í.Jsem pro až si řekne,každý svůj názor má na to právo každý.Jen jsme se naučili tak nějak moc používat ironie._
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Myslivecká vzdálenost

Příspěvek od Myslivec52 »

Vhool, já si myslím, že on pan Pavelka měl pravdu, že je toto forum spíše pro myslivce odstřelovače a mladší generaci. Nevím proč se zlobit, to je špatné??? Já jsem již starší, ale rád se ještě sám poučím, protože je to můj koníček. Jestli?e mě někdo nazve odstřelovačem tak jsem rád a pro mě je to ocenění, že asi umím střílet. Zvěř ovšem lovím max do 200m tam si věřím. každý , ale tu hranici má někde jinde. Nejde ani tak o tu střelbu, spíše o obeznání zvěře. Lovu zdar
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Pro myslivce 52

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Možná to napí?u hloupě, ale sláva Andymu za toto forum a jak to kočíruje. :D :D Radíme si v Myslivosti, to je forum, že mít jenom trochu odli?ný názor, něco zkusit jinak, zkusit něco změnit - vybočit ze zajeté koleje a hned je tam problém. Rozhodně si myslím, že tady není forum nějakých odstřelovačů, tupých vybíječů zvěře, magnátů co vlastní magnumy, hladovců po masu, pytláků apod.. Tak je to z některých odpovědí v různých příspěvcích v Myslivosti cítit , a to se myslím některých účastníků zdejšího fora dotklo. Myslivosti zdar.

P.S. Celkem mě zaujalo to srovnání 7x57 a 338WM :P
vhool

Příspěvek od vhool »

s tím lovem do 200m s vámi souhlasím,stačí si přečíst mé dřívější příspěvky :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Myslivec52:
Vazim si tveho pohledu na tuto problematiku a nemam s tim problem.
U trofejove zvere samozrejme bez obeznani neni mozne na vetsi vzdalenost strilet.

Nicmene na skodnou si troufnu strelit co to de (rekneme do 400m). Dal uz to nemam vyzkousene.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

nebudem sa hrat na majstra sveta ale toto forum je presne to a vdaka aj ludom a sposobe jednania medzi nimi co tu chybalo v ceskoslovensku cca 10 rokov dozadu ale hlavne aj dnes....dodnes mi unika otazka loveckej resp. mysliveckej vzdialenosti...co to je? a vdaka comu su urcene faktory a konstanty na jej urenie? je to 100m pre mojho svokra so staruckou 7x57 a 11,7 gram selbel alebo moja 22-250 na 300m bez korekcie ak su super podmienky a pod....je ustanovena niekde v zakone?vsetko su to kecy a bez urazky blejky starych garnitur a vysledky majetkovych pomerov a pod. nepolitizujem...ak sa v mojom zdruzeni niekto dozvie ze som napr. dal dole srnca na 200m som imbecil a je potrebne mi odtat ruky...no povedzme si z akych dovodov? odhad vzdialenosti? (mam leicu) vypocet poklesu strely? (mam vypocitany)...ranivost ( v tomto mi to mylsi kompletne) ak je to vsetko vyargumntovane nastava otazka prachov...co maz za flintu...urcite striela sama za tie prachy...dialkomer som im ani neukazal mysleli by si ze by som im mohol vystrielat vsetku zver...je to normalne????Doba a technika napreduje nie je mozne sa tomu vyhnut tak ako mysleniu v strelectve. Ano sme ina mentalita s inou streleckou minulostou a kulturou ale to na veci nic nemeni. Osobne by som tu mohol napisat 10000000 argumentov o tom co je na long range spravne a co nie ale myslim ze nie je potrebne zatazovat toto forum podobnymi temami. kazdy je zodpovedny sam za seba a svojpravny na zakalde toho dostal zbrojak...kto raz na to nema nemoze strielat longrange pretoze sa to skratka technicky neda a ostatne je len nahoda ktoru nie je mozne v homogennych podmienkach zopakovat...a hlavne je to o zavisti a chamtivosti - ludove polovnoctvo davno nie jeto co bolo aprichadzaju investicie...tam kde ty siahnes s gulkou tam kde ostatní nemozu a hlavne s urcitostou a pravidelnostou, si automaticky nepriatel
vhool

Příspěvek od vhool »

jo jo tibi mam pocit že jsi trefil do černého,bohužel...
vhool

Příspěvek od vhool »

hm tak s tímto se taky nedá nesouhlasit,tibi měl asi na mysli něco malinko jiného (spí? asi mezilidské vztahy).ale ja bohužel nejsem takovej lovec abych se na strni?ti dostal na 50m k li?ce :cry:
Odpovědět