Jak se střílí na zvěř?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Já bych střelil těch 10 selat. :wink: :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Fery trochu vážnosti :lol: chudák Alda :lol: :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

To: Alda.

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak to nevím, protože jsou pouze dvě možnosti:
- zvěř je nemocná a ztratila ostrašitost
- případně se zbláznila z předkládané potravy a přišla spáchat hromadně sebevraždu.

Já jsem ve dne tlupu na hromadě nikdy neviděl. U nás se černá posledních cca 10ti letech intenzivně loví,a to převážně na hromadách(období listopad - únor). Konkrétně v naší honitbě je to cca 10 myslivců a mnozí drží dvě - i tři krmeli?tě. Navíc černá zpravidla přichází pozdě v noci, protože přechází z lesa do lesa přes pole.
Jinak v klidu čekat, až si jedno stoupne bokem, nebo počkat na lepší den.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Alda:
Neboj nezapomnel jsem na tvoji skolu, pockam az si stoupnou dve az tri za sebe a pak ratatata PRAAASK!!! :lol: a to by nebylo aby nelezeli aspon tri.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

panove, vola vam tu na foru delat nebudu. a nebudu ani jako vetsina pokrytcu, co se tady na foru ozvou jenom tehdy, kdyz jim to hraje do not. a aby rekli svuj nazor na rovinu, na to jsou moc slabi...

takze kdyz to shrnu, co je v tomto tematu napsano:
andy rika, ze na hromade za svetla bude strilet na hlavu, jinak na komoru
tomas karel rika, ze v zivote nevystreli na hlavu, aby v dalsim prispevku souhlasil s andym, za nekterych okolnosti strilet na hlavu. tomu se rika schizofrenie
fery, skalak, josef kuritka, edelweiss strili zasadne na komoru
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Já střílím převážně pánu bohu do oken.... :P :P to trefuji poměrně spolehlivě :lol:

Nejsem svatý a právě proto že jsem na zvěř vystřelil i nemyslivecké rány které naštěstí dobře dopadly zařekl jsem se více nestřílet lákavou hlavu a krk, atd.....je to zkrátka nemyslivecké a tímto výrazem je myslím řečeno vše. Myslím že tu zkušenost musí prodělat každý aby si odpustil hazardovat s poraněním zvěře způsobené nejistou ránou. Nevylučuji ovšem chybu kterou udělá jistě každý a občas i technika a vybavení na které spoléháme sel?e, jde o čisté svědomí a vnitřní pojetí myslivosti každého z nás

Úplně ze všeho nejvíc ale miluju a odpuste mi prosím ten výraz "slinty" o tom že to jinak ne?lo hlavně při obhajobě nemysliveckých ran a ran na velkou vzdálenost.......musel jsem, ne?lo to jinak.....vždy to jde, bohužel je pro někoho velmi těžké si ránu odpustit a nechat zvěř odejít.

Jediná chvíle kdy opravdu musíme a stejně bych to posuzoval velmi individuálně jde o dostřelnou ránu nebo odstřel zvěře poraněné.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

TO: Josef
Tak já bych byl s tím rudlem trošku opatrnější, je to celkem nedávno, kdy jsem sele z rudlu střílel v 21:10, kdy bylo hódně světla.

Týden na to jsem střílel 21:15 na ?irém posekaném poli, kdy mi přišli 2 bychyně s 8 selaty. bohužel jsem minul.



Domnívám se, že Jakub vystihl celkem dobře. Nebudu nic moc přodávat, protože jse se k tomu již vyjádřil dost. Mé názory jsou snad jasné. A ano, nikdo nejsme svatý, v tom má taky Jakub pravdu, ale každý se můžeme změnit.

Jsem rád, že vhool toto téma oprážil, protože jsem jej chtěl začí hledat, abychom to nerozebírali v účincích.

No a jak bych to udělal já s těma selatama? No přece prvně střelím vodící bachyňu, aby to neuteklo, potom ty lončáky a selata nehám dorůst ne?


Ne. Popravdě, počkám na sele až se oddělí a střelím jej. A proč bych měl střílet na hlavu? Jo že by mi jinak uteklo? Já myslím, že ne, vždy» mám 9,3x62, tak nepředpokládám, že by mělo snahu utíkat :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

prošel jsem stejným vývojem jako Jakub. :wink: Časem člověk dospěje k tomu, že dostane větší úctu ke zvěři a přestane hazardovat a být lačný po ráně. :lol: :lol: :lol: Sice se občas stane, že rána ulítne, ale není to úmyslně. :?
Naposledy upravil(a) Fery dne úte 14.8.2007, 15:42, celkem upraveno 1 x.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To Alda: máš to s námi těžký. :wink: Já nic neslíbyl! To zaprvé!! A za druhé. Nech to bejt uvidíme jak sme se poprali z kritikou a necháme se překvapit dalšími příspěvky jestli sme se ponaučili nebo ne a máme tady z toho srandu. Zbytečně se tady tím vyvolávají rozbroje. Ví? jak "čím víc se hovno ma?e tím víc smrdí" Já sem si ztoho určitě něco vzal. Vono je debatovat a debatovat ale slovíčkařit to už je moc nemyslíš.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

Fery píše:prošel jsem stejným vývojem jako Jakub. :wink: Časem člověk dospěje k tomu, že dostane úctu ke zvěři a přestane hazardovat a být lačný po ráně. :lol: :lol: :lol:
presne tak... jak jsem jiz tady drive psal, i ja jsem v pocatcich lovil danci holou ranou na krk. az jsem jednou na nastrelu nasel jenom striz. i kdyz to nebyla smrtelna rana, tak me nejak osvitilo a zarekl jsem se, ze na krk jiz nikdy vice.

to tomas karel: nez zacnes filosofovat, precti si tve predchazejici prispevky :roll: :wink: at nepokracujes v te schizofrenii :idea: :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

To Alda: Taky sis tím prošel.
A? sem ve svých přízpěvcích napsal cokoli. Tak to neznamená že budu nebo nebudu střílet na hlavu, ale že budu střílet tak jak mi to momentálně situace dovolí. Ale ráně na hlavu nebo krk se raději již vyhnu. Stačí. Vyjádřil se schizofrenik dobře! :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Tomáš Karel dne úte 14.8.2007, 15:56, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Tomáš Karel »

Ale řikám nic neslibuju. Co když budu muset dostřelovat. Tam se snad vijímka udělat dá. :lol:
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

luban píše:Se zájmem jsem si přečetl ¨názory na tohle téma a přidám svůj.každý, kdo má loveckej lístek musel dělat zkoušky (mimo jiné z lovectví a zoologie) a jedním z témat jsou také myslivecké rány. Není o tom třeba diskutovat to je dané. Rána na hlavu a krk u černé rozhodně nemyslivecká není.většina postřelených prasat (fotky v myslivosti) jsou z naháněk, kdokoli z vás kdo se zůčastnil naháňky na černou nemůže nic říkat o myslivecké ráně(střílet na prase v běhu a mířit na komoru? haha), prostě se míří někam na prase a to je nemyslivecké na rozdíl od toho , když si v klidu z posedu na 30 m střelím prase na hlavu.
No to snad ani nemyslíš vážně co tady píšeš! Jak není?? Kde ses učil zkoušky? Jako rana na hlavu podle tebe myslivecká je? No to snad nemyslíš vážně! A poud střílí? na naháňky jen tak nějak na prase, tak na ně ani nechoď, když to neumí?. Nebo to snad střílí? od pasu? Nebo nemíří?? Prosím tě co to tady píšeš?

Smyslem tohoto je o tom podisktovat a hlavně dát na jevo co ajak by se mělo, aby když si to přečte nějakej adept či mladý myslivec mohl nabrat zkušenosti, ale to, že napíšeš, že se střílí na běžící prase jen tak aby se trefilo????? No to snad nemyslíš vážně a že rana na hlavu je myslívecká? U krku se dá polemizovat ale hlava?
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

luban:
No ja si rovnez myslim, ze nahanky nejsou zrovna idealni lov (a nechodim na ne). Rana na hlavu selete na 30m je rozhodne jistejsi.

Nicmene zase je fakt, ze ty male prasatka jsou neustale v pohybu. A hlava je to co se hybe nejvice. Takze jak uz jsem jednou napsal, chce to vzdy opravdu s rozvahou rozmyslet.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
luban
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 22.3.2007, 19:31

Příspěvek od luban »

to Mosin:Díky za radu, na naháňky opravdu moc nechodím(nikdy jsem na naháňce prase nestřelil) a jestli tvrdí?, že ty to teda umíš a pokaždý prase v běhu trefí? přesně na komoru tak slušně řečeno kecá?. A doopravdy to myslím vážně, že střelit prase na hlavu je myslivecké(nemluvím o jiné spárkaté zvěři!)A? budem pořádat naháňku tak tě rád pozvu, abys mě ukázal jak se to dělá.
Odpovědět