Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: zkušenosti

Příspěvek od psdk »

psdk píše: Bois Opava - solidní ceny na střelivo a dobrá obsluha(teda až na jednu paní, která je úplně marná, s tou se nemá cenu bavit, lepší se zeptat, kdy má směnu někdo jiný)
tak tu marnou paní vyměnili za celkem pohlednou slečnu, která sice ještě taky tápe, ale aspoň dobře vypadá.
A taky spustili prezentaci konisních zbraní na netu s fotkama:

http://www.bois.cz/cz/index.php?modul=p ... ejna-OPAVA
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

CZ podniková prodejna Opletalova 37 P1

Příspěvek od kikin »

Na přání kamaráda jsem asistoval při nákupu kulovnice a optiky v Opletalce.
Prodejna pěkná a personál (starší pán co špatně mluví) ochotný.Chtěli jsme čz 550 v 8x57JS,nebo 9,3x62.Prioritou výběru byla nástřelka.Prodavač nám nabídl čtyři fajnový kropičky.Zdůvodnil to tím,že tovární střelivo má rozptyl 8cm.Vzali jsme až pátou zbraň,9,3x62,na terči dvojstřel+1mimo.Předpažbí se dotýkala hlavně u všech předložených kulovnic.
Dále si kamarád přes mé varování vybral Meoptu ZD3-12x56 V-DOT,za 26450kč,pouzdro,krabku SB a řemen.Nechal tam 52710kč.
Odjeli jsme z Prahy a v klidu jsme si začali nákup prohlížet.Předpažbí potřebuje vybrousit a bude flinta ok.Horší věc je Meopta.Když jsem zaostřil osnovu a začal zoomovat,tak od zvětšení cca 7 nahoru se šeredně rozostřil obraz.Hned jsme volali do prodejny a pan prodavač nám řekl,ať to přinesem,že to vyřeší.Byl pátek odpoledne,tak v pondělí ráno jsem za kamaráda přišel reklamovat.Starý prodavač měl volno a mladý byl nechápavý.Koukal se Meoptou a když měnil zvětšení,tak vždy doostřoval okulár.Závadu neviděl,zavolal paní vedoucí a ta na tom byla stejně.Vyměnit to nechtěli,že to pujde na garančku do Přerova.To bylo 12.10.
Dnes jsem byl převzít ,,opravený puškohled".Do opravy byl doručen až 21.10.
Cituji z Průvodky reklamace: opticke parametry odpovídají TP.Při změně zvětšení z max na min nesmí dojít k rozostření obrazu okuláru více než 0,5 dpt.Naměřená hodnota je 0,2dpt.Reklamace neuznána
Pro kontrolu jsem se podíval svým Zeissem VM 3-12x56.Když jsem provedl stejnou manipulaci,rozostřil se minimálně.Meopta mi vykoubí oko.
Když budete chtít znehodnotit svý prachy,jděte do Opletalky a jste na správném místě.Arogance vedoucí prodejny v kombinaci s tuzemskou kvalitou,to je soda.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od xHonza »

Tak já se zase pro změnu CZUB v Opletalce zastanu. Nechával jsem opravit jeden vrak - byla to CZ527, které majitel, který byl čuník a střílel Barnauly nechal úplně vyreznout lauf. Výměna hlavně + nová pažba (chtěl jsem plast, takže jsem vzal to nej - tj. pažbu od HMS b), vč. nové povrchovky - celkem 9100 CZK vč. DPH. Vše se domluvilo emailem s p. Jarkem z CZUB, zbraň jsem jim dodal 7. září, hotové to bylo vč. tormentace 24. října. Flinta jak nová. Teď ji mám u známého, na montáži bylo kvůli jinému puškohledu potřeba tvednout oka... Jinak udělali i věci, o které jsem nežádal a grátis (přeleštit závěř, který měl lišku).

Pokud vím tak je možné u nás vrátit zboží bez udání důvodu do 30 dnů, takže bych radil toto podniknout. Máš na to ještě dneska čas.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od xHonza »

Tak pardon, asi je to jen 14 dnů a pro věci koupené přes internet, ale nejlíp se prostě zeptat zda akceptují vrácení... Ovšem srovnávat Zeisse a Meoptu je trochu jak Medvěda s Oktávkou :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od BwanaHunter »

kikin> nejsem agentem CZ a ten puškohled jsem neviděl, tak nemohu soudit, ale moje zkušenost s Opletalkou je ta, že ten starší pán, co špatně mluví, je u CZ už leta, prodával už na Národní třídě, a o flintách alespoň něco ví. Nakoupil jsem u něj 2 kousky a oba dobře. Zato ti mladí an mě (oba) koukali jak na zjevení, když jsem se ptal, jestli mají střelivo Norma se střelou Swift A Frame (Norma vyrábí) a ptal jsem se na tři ráže. Závěrem mě dorazili, když po sobě nechápavě koukali, když jsem chtěl kartáčky (čištění) na vývrt .30" tedy 7,62mm (pro jistotu jsem jim udal obě míry, aby věděli, co na krabičce hledat) chjo.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kikin »

Onďa-znovu hodnotná odpověď.Záruku mají 10 let.Není to můj problém,vztekat se s tím bude kamarád-majitel,co si to vybral.
A vzhledem k tomu,že ho namontuje na 9,3x62,tak si užije.Znaleckej posudek napadnou a budou hrát bago,vždyť oni tomu rozuměj.Už jsem si s tímto výrobcem užil,jsou nesolidní.Prodali a teť budou obstrukce.Hrají na to,že pitomec koupil a chce to v sezoně používat-nemá čas na důraznou reklamaci.
BwanaHunter-proti erudici staršího prodavače nic nemám a určitě zboží rozumí.Někdy v 77ým jsem u něj kupoval první novou. Je úslužný a ochotný.Je to ale zaměstnanec firmy a tudíž predpokládám loajální k zaměstnavateli.Někdo musí to zboží prodat.A když je vyšší procento s vadou,tak tu prijatelnou přinese jako pátou.Proč ne,nabízel tak dlouho,dokud jsme si nevybrali.Vybírali jsme jen nástřelku,nic jiného.Možná jsme měli smůlu,že při projednávání reklamace nebyl prítomen.
S tím mladým,brýlatým a vousatým máš pravdu.Ten pořád po zoomu doostřoval,až se mu smáli přihlížející myslivci.Paní vedoucí dělala totéž.Ta rozhodla,že se nebude rušit kupní smlouva ani vyměňovat,ale opravovat.Napsala reklamační protokol s hrubkama a tím to zvadlo.Asi v rámci potrestání zákazníka,poslali výrobek do opravy až po týdnu,garanci(30 dnů) stihli.
Nedovedu si představit,jak bude kamarád v noci po změně zoomu zaostřovat.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od BwanaHunter »

kikin> No, možná bych se té ráže nebál. Mám Artemis 2000 na 375 H&H mag. 10 let, a nikdy se ani nehnul. Taky jsem se toho původně bál... Je ale fakt, že to není variabl.

To rozostření je větší průda...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od kikin »

BwanaHunter-tak Ti přeji,aby to drželo i dál.Mě kleknu ten 2000 na 300WM,opravili já ho hned prodal a kupci odešel na 308w.Z okolí vím asi o 16 případech.
Zakov
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: ned 15.11.2009, 22:24

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Zakov »

Mám podobnou zkušenost s pány Řehák a Řehák. 1. byla prodej špatné montáže na můj bývalý kulobrok. Myslel jsem že mluvím s odborníky ale realita mne přesvědčila o opaku. Montáž jsem prodal, finanční ztráta minimální, naštvání mírného stupně. Koupě brokovnice, zbraň bezva, chtěl jsem jinou botku (limbsaver) pro mé dlouhé ruce. Botku slíbili i s instalací na zbraň "ať je to pěkné" , zbraň pošlou zásilkovou službou. Zbraň přišla včas, z úpravy pažby mne trefilo. Nic amatérštějšího jsem neviděl. Teď už nasrá... , nicméně finanční ztráta malá, se zbraní po své úpravě spokojenost. "Vyvrcholení" našeho obchodního vztahu byl nákup optiky . Po opakovaných ujištěních že se jedná o požadovanou optiku za požadovanou cenu(zeiss victory diavary 2,5-10x50) jsem se pro ni rozjel do České Třebové (200 tam + 200zpět). A co byste řekli- neměli ho. Slíbili sehnat, v dohodnuté době bez normální komunikace. Takže pro mne již nikdy víc. Vše dražší, bez normální domluvy. Nedoporučuji.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Hanzi216 »

Popíšu svojí zkušenost s p. Hepnerem ze Svatého Kříže u Havl. Brodu. Kontakt jsem na něj sehnal tady na netu plus doporučení od kámoše.
V pondělí 14.12. jsem mu zavolal, že mi přišla nová optika a že bych jí potřeboval nandat. Okamžitě odpověděl, ať kulovnici přivezu co nejdříve. Sedl jsem do auta a vyrazil. V jeho dílně jsme se domluvili na výměně optiky, rozpažbení a malý servis hlavně a zkrácení pažby. Časově mi řekl, že do pátku přijdou díly na montáž a potom to dá nějak dohromady a v úterý 23.12. si můžu přijet. Myslel jsem si, že snad do Silvestra by to měl stihnout. Dnes 17.12. se konalo velké překvapení, zavolal mi, že kulovnice je hotová. No a fakt byla. Nová montáž na Zeisse se šínou, nastřelení zbraně, kompletní rozpažbení (je to celopažba) parádní vyčištění hlavně (z venovní strany už chytala rez a pod dřevem už to bylo dost hrozný), závěru a náb. schránky, zkrácení pažby a úprava botky - cena 7 000 Kč. Takže naprostá spokojenost se zbraní si pohrál jak s vlastní (to jsou jeho slova). Přidám jeho mobil 604754676.

EDIT 21.12. 2009
I nasřelení proběhlo v pořádku. V pátek liška - ale nestřílel jsem, jenom jsem si tak hrál (zvětšení 3x, potom 12x, červený bod, pak červený křížek - no asi to znáte. A pak mě po 5 minutách navětřila (už jsem odjišťoval a byla fuč). Ale v sobotu sele, 30 kg, vstřel tam kam jsem umístil bod. Další koment asi netřeba.
Naposledy upravil(a) Hanzi216 dne pon 21.12.2009, 19:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Zdenek41 »

S tím mohu plně souhlasit.U nás pět hvězdiček.
argonaut2006
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 116
Registrován: sob 06.9.2008, 12:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od argonaut2006 »

Ahoj nevim sice presne co je zbrojarska firma :D ale nekde v diskuzi pod clankem pisou ze to jsou z Ř+Ř Ceske Trebove http://zpravy.idnes.cz/trojice-zbrojaru ... 3_krimi_js
Rössler Titan 8x57JS+Meostar R1 7x56RD
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od savazka »

Pan Hepner ze Svatého kříže je frajer- přivezl jsem mu rozviklanou starou dvojku s nalomeným úderníkem. Za týden jsem si dojel pro jinou zbraň- vyměněné úderníky, všechny vůle pryč a jako bonus vyměněná pružina na temenní kličce a v predpažbí a vyčištěné laufy-původně byly oba trochu vytlučené, teď je malilinko chycený jen jeden. To vše za velice rozumný peníz. Prostě špica!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Odpovědět