Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od poli »

Chtěl jsem loni u nich koupit brokovnici, která u dovozce byla skladem. Na mailový dotaz, zda jí mají skladem, odpověď po dvou dnech, že není. Na dotaz, za jak dlouho by tedy u nich byla k vyzvednutí, nic. Po pár dnech jsem dotaz opakoval a po několika dnech neurčitá odpověď. Raději jsem sedl do auta a dojel o sto kiláků dál k dovozci a flintu koupil tam.
sulipupin
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: sob 25.12.2010, 11:54

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od sulipupin »

Jooooo,tak já už od 10.1. čekám na předpažbí na Verney Carron objednáno u Detexu a bezvysledne.A tech termínu co už jsem slyse
l?A to je z Francie!!!Nechapu to??? :twisted:
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Flash »

Rád bych zdejší členy varoval před nákupem z eshopu vseprolov.cz. Objednal jsem tam zboží, které mělo dodací lhůtu týdenní (podle jejich obchodních podmínek je to lhůta zývazná). Po 14ti dnech, kdy zboží nedorazilo a z eshopu se nikdo neozval jsem se pokusil je kontaktovat. Dovolat se bylo nemožné, nicméně na email odpověděli tentýž den. Odpověď byla, že dovoz tohoto zboží je komplikovaný a naskladnění čekají každý den. Nerozumím, proč tedy mají v eshopu uvedenou dodací lhůtu týdenní. Na zboží jsme nespěchal, tak jsem byl zvědav co se bude dít. Za další tři týdny bez jediné reakce dorazil balíček. A výsledek byl následující:
1) Balíček dorazil jinou službou, než za kterou jsem zaplatil.
2) Přišlo mi jiné zboží, než které jsem si objednal - byť podobné
3) Zboží bylo viditelně použité
Inu opět jsem se pokusil dovolat na jejich telefonní číslo, ovšem marně. A na email už také nikdo nereaguje.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Lotr »

Nechci se vseprolov.cz zastávat, ani nejsem jejich agent, ale bral jsem od nich v posledních 2 letech 3x oblečení a vždy v pořádku, pouze poslední várka dorazila o pár dní později, ale protože šlo o oblečení, tak mi to nevadilo. Na dotaz e-mailem, kde se stala chyba reagovali během pár hodin a oblečení skutečně později dorazilo. Ale nic jiného než oblečení jsem od nich nebral.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od petjan »

U vseprolov.cz jsem kupoval bundu. Anoncovali, že ji mají skladem. Dorazila za cca 3 měsíce, ale nebyl problém se jim dovolat. Musel jsem si uložit kontakt na paní, pán lítal pořád po naháňkách :D . Údajně to byly problémy s Německým dodavatelem.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Hirc »

to sulipupin:

co vím, tak DETEX už pár měsíců nefunguje. Firmu převzali hoši od STV Group / STV Arms. A evidentně se do ničeho moc neženou, viz. reklamy v myslivosti na na neexistující webovou stránku.

Jo, kdyby sis chtěl koupit obrněný transportér, tank nebo náklaďák kalachů (tzv. ruská dovolená), tak to by ti určitě rádi dodali :twisted:
mikycz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 21.7.2011, 9:35
Bydliště: Brno

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od mikycz »

ale stranky detexu jedou...?
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od fesoj »

Stránky Detexu jedou,to je pravda. S jejich prodejnou v Hradci Králové jsem měl vždy ty nejlepší zkušenosti. Ale teď se jim už 3 dny marně snažím dovolat, telefony /pevná linka i mobil/ vesele vyzvánějí, ale nikdo to nebere.
Kritériem pravdy je praxe.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od BwanaHunter »

Že Detex prodal maloobchod s loveckými STV je fakt, mám to přimo z Detexu. Nicméně tvrdili, jak to zákazník ani nepozná :D
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od František Fořt »

Vzhledem k neustálým problémům s nalezením normálního puškaře okolo Prahy, který něco umí, jsem se v létě rozhodl zavézt jednu pušku k R. Staňkovi do Křelova u Olomouce.
Předtím, když jsem se ptal dvou jiných, že chci beding + něco dalšího, tak mi vysvětlovali, že to není třeba, jestli to střílí aspoň normálně, tak jsem pochopil, že to neumí udělat.
R. Staněk na mé dotazy stran pilar bedingu a dalších úprav mé varmintovky reagoval hned normálně, jak to dělá atd. Chtěl jsem tam kromě bedingu ještě nové základy montáže, doladit spoušťák a spol, no prostě flintu komplet nachystat, aby to byla už jen otázka nalezení vhodné laborace a střeleckého umu.
Můžu říct, že to všechno udělal suprově a parádně to naladil včetně dodlábnutí pažby dle mého požadavku a za velmi rozumnou cenu.
Když jsem poté flintu hodil na bipod a dal tři zkušební rány s obyčejnými (byť mnou laborovanými) PPU FMJ), byl to hned napoprvé na 100 m malinký trojlístek. Málem jsem si cvrkl...... :)
Spoušť chodí parádně, vše sedí, lépe se to drží, dodělal a upravil i nastavování lícnice aj. Teď vím, že když ten pos....ný S070 bude normálně fungovat, můžu si s vyzkoušenou laborací Lapua Scenar hodně troufat ......
Cesta k R. Staňkovi je pro mě 300 km a 300 km zpět, to vše krát 2. Zcela rozhodně toho nelituju, s jeho prací jsem velmi spokojený, ukazoval mi i jím stavěné flinty a velmi se mi to líbilo. Určitě bych k němu jel znovu, resp. pojedu, budu-li potřebovat něco víc, než nahodit puškohled na montáž, což je dnes většinová práce většiny puškařů.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od František Fořt »

Mmj. po mnoha zkušenostech s různými puškaři si věci typu osazení puškohledu a spol. už dávno dělám sám, protože to dnes není nic, než stavebnice a běžné puškaře vnímám už dlouho jako prodejce, kteří maximálně montují právě tyto stavebnice, nejčastěji od CZ a myslí si, když to ještě k tomu tak nějak nastřelí, že dělají super práci.
Opravdu se těžko hledá někdo, kdo má nějaké znalosti, a ví, co bude potřebovat člověk, co střílí na větší vzdálenosti, má přehled o balistice nebo má nedejbože nějaké nároky na železo spíše, než na rytinu pažby.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od zispo »

Nejsem sice puškař. Ale usazení optiky není jen usazení optiky, ale i lapování atd. Jelikož lapovací sada stojí 5000 kč, nemyslím si že ji má každý doma, stejně tak i momentoví klíč pro stejné dotažení krožků. Už jsem se s takovím problémem setkal, nezalapované kroužky dotažené na krev, pak nefunkční zvětšení. Optika od Zeisse. Takže pokud usazení optiky od puškaře tak jedině se zalapováním kroužků :D
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od motolada »

Prosimte co se na tom lapuje?
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od Flash »

Bez lapování kroužků si moc montování puškohledu představit nedovedu. Nelapoval jsem pouze jednou a to, když jsem osazoval kroužky od Farrella, jinak to vždy bylo potřeba.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Prodejci zbraní a střeliva, puškaři aneb šmejdi či poctivci?

Příspěvek od pufr »

Bych možná rozlišil lapování od odstranění nesouosého postavení objímek, alespoň pro přebroušení těch nesouosých ploch je lepší použít jiné - hrubší brusivo než pro finální úpravu povrchu vnitřních ploch objímek, i když znám lidi, co to dřeli jen lapovací pastou několik dní a nakonec vzdali z časových důvodů a kvůli celkovému fyzickému vyčerpání :)

Jinak u německých montáží MAK a jiných "značkových" taky vidím lapování jako zbytečné (ty mělké obvodové "trapézové" drážky na vnitřním povrchu objímek omletých v keramice jsou celkem funkční a tubus s kvalitní povrchovkou nepoškodí) :?
Omluva za OT zde ve vláknu :oops:
Pufr
Odpovědět