Rychlá malá vs.velká pomalejší

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Odpovědět
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

:lol: ... z hlediska globalniho aspektu,se mi jevi tyto rozpocty jako zcela nerentabilni ...... :lol: :lol: :lol:
ares
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: úte 06.5.2008, 20:25

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od ares »

To já včera špuntovkou Tyranosaura :lol: vyčíslovat se nic nebude,to fakt jako ne.. spíš jak jsi řekl, jde o určení faktorů
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od milan »

kurňa, teď než vyhodnotím před střelbou všechny příslušné hodnoty (včetně tření střely v cíly) tak hrozí ryziko že obeznaná zvěř pojde stářím :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

K těm střelám - používám Ballistic tip nebo Ballistic silvertip, což je jedna a ta samá střela z produkce Nosler, B. silvertip má potah Lubalox. Tato střela se mi nejvíce osvědčila.

Přišel jsem k ní tak, že jsem hledal to nej. v přesnosti a pevnosti střely pro 223 Remington.
Střílel jsem tehdy polopláště, celopláště ( ty se v této ráži velmi dobře osvědčily zřejmě kvůli rychlosti, penetrace výborná a šok, i na větší zvěř ). Po testech několika druhů střel ( 12 ) mi vyšel Ballistic tip jednoznačně nejlepší v přesnosti a v chování ve zvěři, druhé místo Winchester Power point. Ostatní typy poloplášťu neměly požadované vlastnosti - nedržely pohromadě, a přesnost nebyla také nijak dobrá.

Takže pro 243W jsem už nic nezkoušel, a podle očekávání oba typy střel se mi velmi osvědčily i v této ráži.
V ráži 243W jsem teď testoval PTS ( SST Hornady ), v předchozích příspěvcích jsem to popisoval.
Příliš měkká střela s velkou devastací, ale vše v ohni.

Také jsem pod vlivem vhoola ( ten používal Nosler Accubond pro 300WM, nemohl si je vynachválit, ale tento průměr potřebuje tužší střelu/ vyšší zbytkovou hmotnost, aby nedevastoval a prostřeloval )testoval tvrdé střely Swift Scirrocco, proti Bal. tipu nijak výrazný rozdíl ( kromě ceny ) jak v účinku na zvěř ( výstřely nepatrně menší, to byl můj pocit ), o něco horší soustřel, ale přesnost stále vynikající. Vše to prostřelilo, tak jako Bal. tip.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od bon »

to figi: kde jsi sehnal Ballistic Tip Hunting do .223 Rem? Vždy jsem narazil na střely pouze od .243 výše. V .223 měli pouze Ballistic Tip Varmint a to je úplně jiná konstrukce střely :(
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

BT hunting se opravdu vyrabi od cal.243 vyse ale provedeni varmint je uz od cal.20.je to ale uplne jina konstrukce strely a jeji vlastnosti k pruniku tkani jsou mizive,je to vhodne tak na lisku :wink: to same plati pro provedeni s lubaloxem ....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Opět mýty.

Ano, v ráži .22 se vyrábí pouze Ballistic tip Varmint, konstrukce je naprosto shodná (!), tj. silné dno a tenký plášť mírně se rozšiřující ( u typu hunting nepatrně víc ). V této ráži střela drží pohromadě a deformuje se stejným způsobem, jako typ hunting. Spolehlivě pokaždé prostřelí lončáka, dančí i přes velké kosti ( páteř, plecka ) s ráží 223 do 200 m . Opět mám doma jednu tuto střelu z kusu střeleného téměř po délce. V 223 výborná střela s univerzálním použitím a mimořádnou přesností. S touto střelou ( 50 grs. ) jsem ulovil lišku s 223 na 288 m vstoje s holí, zásahy okolo 200 m s naprostou jistotou. Kamarád v 22-250 používá tuto střelu také, hmotnost 55 grs., a jak jsem již psal, na vše včetně vysoké. A prostřeluje i na ty velké dálky i vysokou.

konstrukce varmint
http://www.nosler.com/index.php?p=11&b=5&s=17&t=22cal

konstrukce hunting

http://www.nosler.com/index.php?p=11&b=5&s=5
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

t figi: ...ale no tak,myslim,ze uz nam vsem tu je jasny,ze jsi dokonaly ale uz prosim prestan blbnout hlavu tem kteri debatu zde berou vazne.ono spickovat se tu muzem ale co je moc to je moc.ja uz nechtel zasahovat do tohoto tematu ale to nelze.jestlize jsi propadl sebeklamu o vlastni neomylnosti tak prosim ale nemusis to zde ventilovat :!:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

...ono dulezitejsi mozna nez tloustka plaste je prave ta komurka a jeji konstrukce pod plastovou bal.krytkou i jeji konstrukce samotna ... :!: :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od lörinc »

no vhool me predbehl :D . Taky nesouhlasim figi. U toho huntingu se stena plaste ke dnu strely rozsiruje. Varmint ji ma zhruba stejnou. A to bude asi mit veelky vliv :) :)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Přesně tak, jak píšu - nepatrně víc se plášť rozšiřuje u verze hunting. Prosím číst příspěvky pozorně.

Milý vhoole, znovu musím připomenout, že píšu jen o tom, co jsem sám zažil. S touto střelou mám v ráži 223 podobnou statistiku jako s 243W. Pár let jsem střílel pouze s touto ráží a po počátečním zkoušení všeho možného pak už jen s touto střelou.. A ty deformované střely 223 a 243 vyndané z kusů by jsi od sebe nerozeznal.

Ty jsi asi někde slyšel, nebo četl, že tato střela je dobrá jen na lišky. Nevěř tomu, prosím, jsou to nesmysly.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

mily figi,zacina me uz opravdu "SRAT" tva arogance a prosazovani tvych tvrzeni i oproti argumentum,kaslu ti na tve statistiky a pisu zde take o svych zkusenostech.vezmi si lupinkovou pilku a strelu rozrizni.lovil jsem tim ve 22-250 a presel jsem radsi na winchester power soft point.tato strela doslova exploduje pri narazu na tvrdou prekazku.je to stejne jako kdyby jsi zde tvrdil ze hornady SST a interbond jsou stejne ....prestan prosim zde tvrdit a obhajovat sve fantasmagorie a vrat se na zem.

to all: vim,ze jsem zastancem toho aby zde uvernene prispevky nebyly mineny osobne ale tentokrat to zde ventiluju zamerne na skle .... :!:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Teď jsi ale málem explodoval sám :lol: :lol: :lol: :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od figi »

Obrázek

vlevo 243 hunting, vpravo 223 varmint
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
vhool

Re: Rychlá malá vs.velká pomalejší

Příspěvek od vhool »

ano,ne malem ale doslova ...mimochodem ale to je sakra rozdil mezi tema strelama,navic tohle ma nulovou vypovidajici hodnotu kdyz nevis jak postupuje deformace.hunting se totiz deformuje pomaleji a v tkani kdezto varmint okamzite po narazu kdyz uz tu chces rozdavat rozumy tak prosim vcetne faktu a ne jen vykriky do tmy ....
Odpovědět