A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od yardaz »

Shiva píše:Nechci samozrejme vyvolavat flame nebo dohady, ale z me zkusenosti za posledni 2 roky, jsem vypozoroval mezi myslivci tento pristup.
V ohni -jinak je to hruza to dohledavat a zvlaste pak kdyz se jedna o parahatyho, blbe strelenyho, prisel jsem o trofej.
Zabit tak abych vyhodil co nejmene poskozeneho masa.
nikdy jsem neslysel pri spatne rane, jeeee, to je v hajzlu, chudak jelen, ten ted bude trpet. ale do prdele, prijed se psem, to bude sichta to dohledat.
a dalsi duvod je ze si z toho budou ostatni delat srandu jak jsem levej, ze neumim strilet.
dalsi bezna praktika, dam si cigarko at to zhasne samo, nebudu plytvat dalsi naboj, nebo riskovat ze mi to kopne.
Tak s takovými myslivci se kterými se ty setkáváš, bych v jedno spolku asi nebyl... :|
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od yardaz »

ČENDA píše:To Shiva
Nevím sice jak si to doslovně myslel o tý ujetosti,ale já po výstřelu na černou nebo vysokou vždycky dávám pauzu jak se říká na cigáro. Stalo se mi totiž je jsem svojí zbrklostí kus zvedl a bylo o dolouhém dosledu.Naštěsí byl úspěšný.
Přesně tak mě to učil můj táta a předtím jeho táta. Co dodat :shock:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od Shiva »

nemam k tomu co dodat. protoze bychom zabredli do zbytecne diskuze.

a navic je to uplne OT. takze se vratme k horecce, stav pred strelbou.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
vhool

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od vhool »

no ja bych tu horecku privnal k sexu :wink: ...po dvaceti letech sexu s manzelkou uz ti to vetsinou taky tep nijak extra nezvedne ale muzes mit doma nasukano do aleluja ale jak se dostanes pod perinu krasny petadvacitce tak budes taky natesenej.realne receno,s opakovanim se horecka vytrati ale kdyz pujde clovek co lovil celej zivot prasata a srnci a nic uz to s nim nedela poprve na jelena tak tu horecku mit bude ....kdyz uz streli svyho styho jelena tak uz ho to taky nerozhodi :wink:
Patrik-30-06
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: pon 16.6.2008, 12:09

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od Patrik-30-06 »

Pokud po několika minutách zvedneš kus, tak se na mě nezlob není dobře střelenej a když to vidím kolem sebe jak někdo nechá sebou tlouct srnce i 30 minut jen proto, aby ho nemusel dostřelovat a řekne, že po ráně na měko to do hodiny chcípne než příjde prase, tak to je na přerazení pracek tyčí. Podle mě je docela úchylka si libovat v zabíjení, já to beru jako nutné zlo a nemám rád lidi co zabíjejí jen pro zábavu a pro nějakej pocit adrenalinu. I toto téma je dost zavánějící, pokud má v sobě nějakej člověk trochu citu, tak je úplně normální, že ho rozhodí to, že musí brát život a ten, kdo už tohle neprožívá je na dobré cestě k tomu stát se masovým vrahem.
22lr, 22 hornet, 222 rem, 243 win, 6,5x52r, 6,5x57, 6,5x55SE, 30-06, 6,5 Creedmoor
vhool

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od vhool »

to patrik: predpokladam ze i masovy vrazi maji pri prvnich uspesich loveckou horecku 8) :wink: ... a pokud od zacatku ne tak jsou to asocialove mezi masovejma vrahama :D :D :D :D
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od dalas »

No má manželka mě i po 26 letech dovede zvednout tep, jenže v jiných situacích. Nevím co by to se mnou někdy udělalo, kdyby mě vyšla na čekané. To vědomí, že mohu minout.... :? Jinak jsem rád, že nějaký pocity mám. Kdyby ten lov byl jak sex se starou babou, tak bych toho asi natrvalo nechal.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
vhool

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: asi bych mel taky horecku abych neminul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od yardaz »

:lol: :D :lol:
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od nimrod nimrod »

:D tak zas vážně.
Je to tak, alespoň u mě, že přestávám být nervózní u lovů, řekl bych redukčních. Tzn. že pokud odlovím v daný rok nebo jen sezoónu dejme tomu více než 10ks dané zvěře, nervozita téměř vymizí (předpokládám, že se zvěří se setkávám často, protože než vyberu deset odtsřelových kusů, tak je to sakra hodin v revíru). Jiná situace je při lovu rarity, nebo skutečné životní trofeje. Taky je rozdíl lovit černou a srnčí - jiná atmosféra a specifika lovu atd (a určitě nemluvě o lovu zvěře útočící - bohužel zatím nemám zkušenost). A v neposlední řadě má u mě vliv jak rychle se lov semele, pokuď chodím 2 měsíce na jednoho konkrétního srnce a nedaří se dostat k ráně, tak pak při lovu budu určitě víc nervózní, než když ho náhodou potkám a musím lovit rychle. Při rychlých lovech se mírně rozechvěju až když slézám z žebříku nebo stojím u kusu a vzdávám mu hold. :wink:
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
vhool

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od vhool »

no ja myslim,ze co clovek to rozdilny pristup k lovu (zamerne pisu lovu protoze myslivost jako takova je o necem jinem nez o lovu).za sebe muzu rict a myslim ,ze kdyz se rada z vas zamysli sama nad sebou tak dojde k nazoru ze je na tom podobne (uz vidim tech prispevku,ze ne 8) :D ) ,ze ja osobne chodim lovit,do lesa jdu s tim,ze kdyz bude prilezitost,tak vystrelim.ano,je to i muj zpusob odpocinku,adrenalin a v neposledni rade i vzruseni pri lovu a konec koncu i ten kus masa v mrazaku potesi.na druhou stranu ja osobne nechapu honbu za trofeji (sam trofejovou nelovim,nejsem indian abych sbiral skalpy :D ) a snazim se praktikovat spise pruberny zpusob lovu (ti co mne znaji tak vedi) .za svuj zivot kolem "myslivosti" jsem poznal mnoho lidi a popravde jen malo MYSLIVCU v pravem slova smyslu a tech si moc vazim.vetsina tech radoby myslivcu pouze schovavala za pojem myslivost touhu lovit a vzrusovat se zabijenim zvere,zdroje masa a to ze chodi krmit je pouze s povinnosti aby mohli svou radost provozovat a stejne radsi chodili krmit tam kde pak lovi.nic ve zlem ale opravdu se staci podivat kolik "myslivcu" se sejde na brigade treba pri zalesnovani,budovani oplocenek,prezimovacich oburek a podobne.stejne tak je mensi skupina tech co nedaji na pocasi a chodi lovit holou ne ze musi kvuli planu ale kvuli tomu aby se procistil chov (strili opravdu jen odstrelove kusy).nejsem naivka a je mi celkem putna proc kdo chodi do lesa kdyz nebude skodit ale ruku na srdce,neznam nikoho komu prijde rudl pred kukr a on bude jen pozorovat protoze ho to uspokojuje.kdyz to nezmackne tak to bude jiny duvod nez ten,ze prisel jen pozorovat (proc ma tedy sebou zbran,ze?) takze asi takto to vidim ja.... :wink: ... uz jsem to tu psal nekolikrat,sam sebe za myslivce nepovazuji,spise za lovce se vztahem ke zveri a to i presto ze les jako takovy je i moji obzivou :wink:
vhool

Re: A co lovecká horečka před výstřelem pánové??

Příspěvek od vhool »

:D :wink: mam rejpavou dneska.... popis pojem "myslivost je pro nej soucasti zivota" :wink:
Odpovědět